Pomysł na prezent: lalka z trądzikiem i cellulitem wyleczy dziecko z kompleksów?

2014-11-24 11:42 Katarzyna Stańczyk

Lalka to dość oklepany pomysł na prezent pod choinkę. Chyba że wybierzemy lalkę inną niż wszystkie: z trądzikiem, cellulitem i oponką na brzuchu. Tak właśnie wygląda lalka Lamilly, która staje się coraz bardziej popularna. Co sądzicie o takim sposobie leczenia dzieci z kompleksów?

Wszystkie lalki mają długie włosy, idealnie gładką cerę, śnieżnobiały uśmiech i talię osy. Nic dziwnego, że coraz więcej dziewczynek ma kompleksy, skoro od najmłodszych lat przyzwyczajane są do obserowania ideałów. Lalka Lamilly ma przełamać ten trend i pomóc dzieciom wyleczyć się z kompleksów. Ma trądzik, cellulit i... nieidealną figurę. I staje się coraz bardziej popularna.

>> Lalka Marie Skłodowskiej-Curie nowym hitem dla dziewczynek? >>

Pomysł na prezent: lalka nieidealna

Lalka Lamilly to pomysł na prezent dla dziecka - lalka z niedoskonałościami, która ma być rzeczywistym odpowiednikiem lalki Barbie. Ma piegi, trądzik, cellulit i propocje normalnej nastolatki. Do zabawki dołączony jest zestaw kolejnych niedoskonałości: blizn, rozstępów, sztucznych zadrapań i tatuaży. Mają one formę naklejek, które dzieci mogą samodzielnie przyklejać, identyfikując się z lalką.

>> Lalki z serialu Breaking Bad wzbudzają kontrowersje. W zestawach metamfetamina i broń >>

Pomysł na prezent: koniec z Barbie?

"Każde ciało jest inne i to jest piękne. Nie powinniśmy dążyć do jednego, wyidealizowanego wzorca. Chcę pokazać, że rzeczywistość jest piękna" - napisał na swojej stronie Nickolaj Lamm, twórca Lammily.

I jego pomysł trafił do wielu osób. Klienci kupują te lalki, traktując je jako jeden ze sposobów wyleczenia dziecka z kompleksów. A co wy o tym sądzicie?

Dzień Dobry TVN/x-news
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie cenie 1,00 zł i zyskaj dostęp do numerów archiwalnych! W nr 6/2020 "Zdrowia" m.in.: jak działają jelita, 10 pytań o wazektomię, uzależnienia a płeć, dłonie pod ochroną, ćwiczenia na smukłe nogi. "Zdrowie" to 76 stron rzetelnej wiedzy!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie  6/2020
KOMENTARZE