Prezent dla dziecka pod choinkę - do nauki czy do zabawy? Można to pogodzić!

2020-11-13 11:01
Tobi Robot Smartwatch™
Autor: materiały prasowe

To jest już właśnie ten czas. Czas wybierania bożonarodzeniowych podarków dla osób nam najbliższych. Wśród nich – tych najukochańszych i najbardziej wymagających, czyli dzieci. I tu, jak co roku, stajemy przed wychowawczym dylematem: jaką podarować dziecku zabawkę? Taką, która je rozbawi, czy taką, która będzie je rozwijać? Na szczęście są i takie zabawki, które doskonale łączą obie te zalety. Podpowiadamy czym się kierować przy zakupie zabawki dla dziecka i jak wybrać tę idealną.

Nie od dziś wiadomo, że najgorszymi doradcami są pośpiech i stres. To powiedzenie sprawdza się jak najgorsza przepowiednia zwłaszcza przy zakupach prezentów na Święta Bożego Narodzenia. Doświadczył tego każdy z nas, gdy zdarzyło mu się kupować podarki przypadkowe w czasie przedświątecznej gorączki, wyśrubowanych cen i zapchanych do granic objętości paczkomatów.

Jeśli więc chcesz mieć pewność, że gdy twoje dziecko zedrze szeleszczący papier otulający prezent to jego buzia rozpromienieje szczęściem a twoja twarz dumą z tego, że dokonałaś słusznego wyboru, poszukaj pomysłów na odpowiedni prezent już teraz.

Jak wybrać idealny podarunek choinkowy dla dziecka i nie oszaleć od nadmiaru opcji w przeogromnej ofercie? Wystarczy narzucić sobie dyscyplinę i trzymać się 4 zasad, które mówią, że:

1. Idealny prezent dla dziecka to… solidny prezent!

O jakże często korci nas, aby dziecko prezentami po prostu zasypać, prawda? I jakże często już podczas Wigilii dociera do nas, jak wielki popełniliśmy błąd, prawda? Przypominamy więc nieustająco – lepiej kupić zabawkę jedną, porządną, solidnie wykonaną, spełniającą marzenia dziecka i nasze oczekiwania, niż kilka, kiepskiej jakości, które znudzone dziecko szybko porzuci lub równie szybko się zepsują.

2. Idealny prezent dla dziecka… spełnia jego marzenia!

Oglądasz z nostalgią lalkę, na której zakup Twoi rodzice nigdy nie mogli sobie pozwolić, albo złożoną z 15 wagonów kolejkę, której tak bardzo zazdrościłeś koledze z klasy? Już przesuwasz mysz na przycisk: ZAKUP? Stop! Wybierasz prezent nie dla siebie, ale dla Twojego dziecka. Spełniasz oczekiwania Twojego dziecka, a nie swoje. Zastanów się więc co sprawiłoby radość, co trafiłoby w gusty i zainteresowania Twojego dziecka, a nie Twoje. Taki wybór to pewność, że wraz z prezentem podarujesz dziecku szczęście i zabawka nie trafi szybko „do kąta”.

3. Idealny prezent dla dziecka… jest idealnie dopasowany do etapu jego rozwoju!

Oto nadeszła ta chwila. Prezent uwolniony z torby lub papierowej owijki wreszcie ląduje w rączkach dziecka a ono ogląda je z każdej strony z niemym pytaniem: no ładne, ale co ja mam z tym zrobić? Nie frustruj dziecka i nie dawaj mu zabawek na wyrost, którymi nie będzie potrafiło się bawić, z których nie będzie umiało korzystać. Dobrze dobrana zabawka to taka, która pobudza kreatywne myślenie i wspiera psychoruchowy rozwój dziecka tu i teraz, a nie za jakiś czas.

4. Idealny prezent dla dziecka… to prezent w dobrym rozmiarze!

Zabawka doskonała to zabawka nie tylko świąteczny czas rodzinnych zabaw. Myśl przyszłościowo i wybierz taką zabawkę, którą Twoje dziecko będzie się z radością bawić przez cały rok i którą Ty z łatwością zapakujesz np. na wakacyjny wyjazd.

Gdy szukasz podarku dla dziecka w wieku 4-6 lat

Przeglądasz kolejne witryny sklepowe te w świecie realnym i te w internecie z zabawkami dla dzieci bijąc się z myślami, który kierunek: zabawa czy edukacja jest słuszny? Wiedz, że są i takie zabawki, dzięki które spełniają oba te oczekiwania. Zwróć uwagę na zabawkę Tobi Robot Smartwatch™. Tobi to nie tylko zegarek do noszenia na nadgarstku, ustawienia jako budzik na nocnym stoliku, albo zamocowania za pomocą klipsa na ubraniu. Tobi może być też prawdziwym przyjacielem Twojego dziecka, który wzbogaci jego zabawę i naukę.

Tobi Robot Smartwatch™
Autor: materiały prasowe

Tobi ma bowiem ruchome ramiona i nogi robota, ale też przebogatą osobowość i umiejętności, którymi chętnie się z Twoim dzieckiem podzieli. A czyją twarz i postać przybierze Tobi to zależy wyłącznie od dziecka i jego wyboru spośród 50 zdjęć i dodatkowych naklejek umieszczonych na wyświetlaczu zegarka.

Tobi Robot Smartwatch™ nauczy dziecko nie tylko odczytywać czas, ale też korzystać z kalendarza, timera, stopera, a także będzie go budzić o wyznaczonej godzinie i przypominać o wszystkich ważnych dla niego lub dla całej rodziny wydarzeniach. A wszystko to Tobi będzie robił wydając z siebie zabawne dźwięki i ponad 100 zabawnych zdań zachęcających dziecko do śmiechu, tańca i zabawy.

Tobi Robot Smartwatch™
Autor: materiały prasowe

Tobi zachęci dziecko do nauki grając z nim w interaktywne gry typu: szukaj – znajdź w rzeczywistości rozszerzonej i obdarowując je wirtualnymi nagrodami przy wygranej, a także do aktywności ruchowej – a to z kolei dzięki grze tanecznej i krokomierzowi. Co więcej, Tobi jest też doskonałym nauczycielem, który dzięki dwóm kamerom pomoże dziecku nagrywać filmy, robić zdjęcia i selfie, a potem zachowa je w swojej pamięci, aby dziecko mogło się nimi w każdej chwili pochwalić.

Tobi Robot Smartwatch™
Autor: materiały prasowe

Jeśli cenisz bezpieczne dla dziecka, solidne wykonanie zabawki to podpowiadamy też, że Tobi Robot Smartwatch jest wodoodporny i bardzo wytrzymały, więc nie ulegnie zniszczeniu przy nawet najbardziej szaleńczej zabawie w domu, w innych pomieszczeniach lub na powietrzu.

Tobi ma ergonomiczny ekran dotykowy i jest łatwy w obsłudze przez 4-6 letnie dziecko. Co więcej, Tobi ma także wbudowaną funkcję łączności bezprzewodowej. Dzięki temu można go parować z innymi tego rodzaju urządzeniami, np. tymi należącymi do przyjaciół Twojego dziecka, a także korzystać z niego do przesyłania wiadomości i fotografii.

Do Tobi Robot Smartwatch™ dołączony jest także kabel USB do ładowania urządzenia, wgrywania zdjęć i filmów. Więcej informacji o Tobi’m znajdziesz na: https://www.littletikes.pl/tobi/

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

W magazynie Dziecko Zakupy i My: ponad 200 polecanych produktów dla mamy, dziecka i kobiet w ciąży, a także inspiracje i porady dla całej rodziny! Sprawdź, jak zadbać o najbliższych!

Pobierz
Dziecko zakupy i my
KOMENTARZE