Skarbiec pomysłów na mądrą zabawę

2019-11-19 12:46 Materiał sponsorowany
Skarbiec pomysłów na mądrą zabawę
Autor: Zu&Berry

Kto zgadnie, jaką metodą można jednocześnie uczyć, bawić i integrować grupę dzieci? Dwa słowa – gry planszowe! Ba, dzięki nim można nawet pomóc maluchom w radzeniu sobie z trudnymi emocjami tj. przegraną czy rozczarowaniem.

To wszystko może się udać, gdy wybierzemy grę, która oprócz walorów edukacyjnych będzie też cieszyła maluchy kolorami, intrygującym tematem i wciągającą rozgrywką. Z pozoru proste, w praktyce nieco problematyczne. Gdzie bowiem szukać takich gier, idealnie dopasowanych do dzieci w wieku przedszkolnym?

Na sklepowych półkach mnóstwo jest tytułów powstałych z myślą o maluchach, jednak najlepiej od razu zawęzić pole poszukiwań i skupić się na tych, które powstały przy udziale psychologów, znających potrzeby dzieci. Jedną z popularniejszych serii tego typu jest linia gier Zu&Berry. To kopalnia pomysłów i inspiracji. Znajdziemy tu mnóstwo zabaw edukacyjnych, które świetnie sprawdzą się i w domu, i w grupie przedszkolnej.

Poznaję uczucia - Zu&Berry

Autor: Zu&Berry

W trudnej sztuce rozpoznawania uczuć pomogą karty Poznaję emocje, a dla tych całkiem najmłodszych – karty kontrastowe Poznaję uczucia. Bohaterowie pojawiający się na obrazkach doświadczają zarówno pozytywnych, jak i negatywnych uczuć. To doskonały materiał do terapeutycznych rozmów z dziećmi.

W ćwiczeniu koncentracji, pamięci i spostrzegawczości sprawdzą się Rycerze i rabusie. Zadaniem graczy jest odnalezienie konkretnych elementów na barwnych, pełnych detali planszach. Ilustracje z licznymi postaciami i artefaktami to popis fantazji i humoru.

Matrioszki to dynamiczna, aktywizująca gra na spostrzegawczość – spośród 40 kolorowych matrioszek musimy odnaleźć tę, której ubranie składa się z trzech konkretnych kolorów. Ale to jeszcze nie wszystko! Trzeba szybko odtworzyć gest wybranej postaci! Podobną zabawę gwarantuje „potworna wyszukiwanka” Kto pierwszy, ten lepszy – w wariancie trudniejszym i prostszym, dla młodszych graczy.

Matrioszki - Zu&Berry
Autor: Zu&Berry

Łowy na nakrycia głowy gwarantują niezapomnianą grupową przygodę, podczas której dzieci uczą się nie tylko zapamiętywania, ale i blefowania. Trening pamięci zapewni również Kokonana, czyli gra planszowa bez… planszy!

Czyste, brudne to zabawa w przeciwieństwa. Dziecko zestawia karty w oparciu o zmysły: smaku (kwaśny–słodki), słuchu (głośno–cicho), wzroku (duży–mały) i dotyku (zimny–ciepły).

Jeśli chcemy pomóc maluchom w nauce czytania i pisania, to warto sięgnąć po dwa dopasowane do wieku zestawy Układam słowa. Literaki młodziaki oraz Literaki starszaki.

Dzieci, które doskonalą się w zakresie liczb 1-10 mogą pobawić się dominem Leśna włóczęga o całkiem sporych rozmiarach! Możemy grać w wariancie przyrodniczym – dla młodszych – i matematycznym – dla starszych.

Łowy na nakrycia głowy - Zu&Berry
Autor: Zu&Berry

Więcej ciekawych tytułów i pomysłów na rozwijające zajęcia z dziećmi można znaleźć na stronie zuberry.pl.

KONKURS
Konkurs Wymarzony prezent

Autor: materiały prasowe

Weź udział w konkursie i w imieniu swojego dziecka napisz list do Świętego Mikołaja z prośbą o wymarzony prezent. Do wygrania edukacyjne gry planszowe!

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

W nowym M jak Mama o tym, co jeść w ciąży, by nie mieć anemii i jakie nazwisko może nosić nowo narodzone dziecko. Przeczytaj również o tym, jak uniknąć błędów przy karmieniu piersią i dowiedz się, co czuje rodzący się maluch

Kup dostęp od 2,50 zł
okladka m jak mama 1/20
KOMENTARZE