ZABAWKI DLA DZIECI mogą być przyczyną CHORÓB!

2014-09-30 14:52
ZABAWKI DLA DZIECI mogą być przyczyną CHORÓB!
Autor: materiały prasowe Na dziecięcych zabawkach znajdują się bakterie, wirusy i pasożyty!

Zabawki mogą mieć wpływ na zdrowie dzieci! Są bowiem doskonałym miejscem dla rozwoju bakterii, wirusów i pasożytów. Jak dbać o czystość zabawek, żeby służyły nie tylko dobremu samopoczuciu dziecka, ale także jego zdrowiu?

Zabawki to niezbędny element każdego dziecięcego pokoju. Niestety, każda mama powinna wiedzieć, że ulubione zabawki mogą szkodzić zdrowiu dzieci! Wszystko przez to, że są doskonałym miejscem do rozwoju wszelkich bakterii, wirusów i pasożytów. Mamy powinny więc szczególnie dbać o zabawki - regularnie je czyścić, prać i dezynfekować.

Okazuje się jednak, że czyszczenie zabawek tradycyjnymi środkami czystości nie do końca jest korzystne dla samych przedmiotów, jak i zdrowia maluszka. Wszystko przez to, że stosowanie silnych detergentów może zaszkodzić dziecku i jego wrażliwej skórze.

ZABAWKI dla DZIECI: gumowe bransoletki groźne dla zdrowia? >>

Jak zatem dbać o zabawki dziecka, by mu nie szkodziły?

Zabawki dla dzieci: jak o nie dbać i jak je czyścić?

Zabawki dla dzieci warto czyścić produktami, które w swoim składzie mają naturalne składniki. Na rynku są dostępne środki, które zawierają wyciągi z aloesu, pomarańczy, mandarynki, a także kwasy owocowe.

Mamy nie muszą się obawiać, że produkty do dezynfekcji z naturalnych składników nie będą skutecznie chronić przed chorobami, bo jest wręcz odwrotnie. Także takie środki są w stanie usunąć 99 proc. szkodliwych mikroorganizmów.

ZABAWKI DLA DZIECI: czy kupując zabawkę dziecku, warto ufać reklamie? >>

Istotne jest, że naturalne środki czystości nie pozostawiają osadu oraz nie niszczą zabawek. A do tego nie są szkodliwe dla skóry dziecka, wiec twoja pociecha może bawić się ulubioną zabawką zaraz po jej zdezynfekowaniu.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza