Zastawa dla dzieci: postaw na kreatywność! [GALERIA]

Dobrze dobrana zastawa dla dzieci to klucz do nauki samodzielnego jedzenia. Aby ułatwić najmłodszym spożywanie posiłków, producenci stworzyli całą gamę akcesoriów przydatnych do tej czynności. Zobacz, które z nich wam się przydadzą.

Nauka samodzielnego jedzenia przysparza dzieciom dużo kłopotu. Często nie potrafią usiedzieć spokojnie na krześle, a dodatkowo podczas karmienia wszystkim się brudzą. Mało kto wie, że pierwszym krokiem do sukcesu jest wybór odpowiedniej zestawy dla dzieci. Miska, talerzyk i sztućce powinny być dobrane przede wszystkim według wieku dziecka.

Zastawa dla dzieci: czego dziecku nie kupować?

Wybierając odpowiednią zastawę dla dzieci, skup się na jej właściwościach, a nie na wyglądzie. Dobrze jeśli komplet będzie kolorowy i przyjazny dla oka, ale jeśli nie spełnia twoich oczekiwań, to nic na siłę. Sprawdź dokładnie, z jakiego materiału wykonane są naczynia. Zwróć uwagę również na sztućce. Najlepiej, jeśli będą one w całości plastikowe lub wykonane z melaminy.

Zastawa dla dzieci: które rozwiązania są najciekawsze?

Ciekawym rozwiązaniem są zastawy dla dzieci, które posiadają w komplecie torebkę podróżną. Taki komplet możesz zabrać ze sobą w podróż lub w odwiedziny, kiedy pociecha jeszcze nie potrafi jeść z "dorosłych" naczyń. Ciekawym pomysłem może okazać się również zestaw z wbudowaną w tacę miseczką. Dzięki temu unikniesz dodatkowego sprzątania po zakończonym posiłku. Warto zwrócić uwagę również na to, jaki motyw zawiera dana zastawa. Gdy podczas jedzenia dziecku będzie towarzyszył ulubiony bohater z bajki, na pewno wszystko pójdzie sprawniej i szybciej.

Zastawa dla dzieci: gdzie ją kupisz?

Kubki, talerzyki czy sztućce możesz skompletować również sama. Nie musisz kupować konkretnego zestawu, jeśli nie do końca sprzyja on twoim warunkom. Najczęściej spotkasz takie zastawy w sklepach z artykułami dla dzieci lub w dużych marketach. Jeśli nie chcesz specjalnie w tym celu wybierać się na zakupy, zdecyduj się na opcję on-line. Wiele firm prowadzi swoje strony internetowe, na których znajdziesz ciekawe oferty.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

DLA CIEBIE ZA DARMO! Szykujesz się do porodu? Chcesz wiedzieć co cię czeka, jak sobie radzić? Co może Ci pomóc? Koniecznie pobierz nasz specjalny poradnik, stworzony przez ekspertów!

Czytaj więcej
Porodówka - przewodnik dla rodzącej mamy, okładka
KOMENTARZE