Zrób to sama: dywan z pomponów

Pompony można znaleźć nie tylko na dziecięcych czapkach. Pompony mogą być również wesołą dekoracją pokoju dziecka, na przykład jako ozdoba dywanika leżącego przed łóżeczkiem. Oto instrukcja, jak zrobić dywan z pomponów do pokoju dziecka.

Co zrobić, żeby pompon był ładny i kształtny?

  • Najpierw musisz ustalić, ile włóczki należy nawinąć, by po przycięciu ułożyła się w zgrabną kuleczkę. Zasada jest taka, że im większa ma być średnica pompona, tym włóczki powinno być więcej.

>> Zób to sama: LITERKI NA ŚCIANĘ. Jak uszyć literki? >>

  • Włóczkę mocującą pompon musisz mocno zaciskać i ciasno zawiązywać, by nie wysuwały się z niej poszczególne nitki. Dlatego powinna być podwójna i mocna, by się nie rozerwała w trakcie wiązania. Powinnaś ją umieścić dokładnie na środku nitek tworzących pompon.
  • Energicznie roztrzep pompon po rozcięciu nitek i przeczesz palcami – dopiero wtedy zobaczysz, czy ma odpowiedni kształt. Wystające nitki wyrównaj nożyczkami. 
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

DLA CIEBIE ZA DARMO! Szykujesz się do porodu? Chcesz wiedzieć co cię czeka, jak sobie radzić? Co może Ci pomóc? Koniecznie pobierz nasz specjalny poradnik, stworzony przez ekspertów!

Czytaj więcej
Porodówka - przewodnik dla rodzącej mamy, okładka
KOMENTARZE