Dekoracje na roczek: jakie dekoracje wybrać na pierwsze urodziny dziecka?

2021-10-20 15:18

Dekoracje na roczek możesz kupić w sklepie lub zrobić własnoręcznie. Warto się postarać, bo pierwsze urodziny dziecka to ważne wydarzenie w waszym życiu, którego zapewne wszyscy nie możecie się już doczekać. Zobacz jakie dekoracje na roczek będą odpowiednie dla chłopca, a jakie dla dziewczynki.

Dekoracje na roczek: jakie dekoracje wybrać na pierwsze urodziny dziecka?
Autor: Getty images Jakie dekoracje wybrać na pierwsze urodziny dziecka?

Dekoracje na roczek trzeba wybrać odpowiednio wcześnie - zwłaszcza jeśli zamierzasz zamówić je przez internet. Znajdziesz ich tam mnóstwo, ponieważ dekoracje na roczek to obecnie obowiązkowy element obchodów pierwszych urodzin dziecka. Przeczytaj na jakie dekoracje na roczek powinnaś zwrócić uwagę. 

Spis treści

  1. Dekoracje na pierwsze urodziny dziecka
  2. Girlandy, balony, zastawa i inne dekoracje na roczek
  3. Dekoracje na roczek: dekoracje DIY
  4. Huczna impreza czy skromne przyjęcie?
  5. Urodziny w domu czy w restauracji?
Rozwój dziecka w 1. roku życia

Dekoracje na pierwsze urodziny dziecka

To ważny dzień w historii waszej rodziny. Po pierwszych urodzinach dziecka wszystko w waszym życiu się zmienia. Twoja pociecha już nie będzie niemowlakiem. Powoli zaczęłaś rozszerzać dietę dziecka, a po ukończeniu roku może ono jeść coraz więcej rzeczy. Rozpoczyna się kolejny etap jego rozwoju.

Co to oznacza? Najmłodszy członek rodziny powinien stawiać już pierwsze kroki. W jego buzi zauważysz też zapewne wyrzynające się ząbki. To znak, że dziecko zaczęło ząbkować. Warto ten przełomowy moment jakoś uczcić i zorganizować pierwsze urodziny. Podstawowym elementem takiego przedsięwzięcia są dekoracje.

Czytaj również: Balony na roczek - balony na pierwszą imprezę urodzinową

Kalendarz ząbkowania: kiedy pojawiają się pierwsze zęby u dziecka

Girlandy, balony, zastawa i inne dekoracje na roczek

Kiedy jednak masz dwie lewe ręce lub organizujesz wszystko na ostatnią chwile z pomocą przychodzą ci sklepy z dekoracjami. Wszystko możesz dostać stacjonarnie lub on-line. Jedną z najpopularniejszych dekoracji na roczek są wszelkiego rodzaju girlandy. Możesz zakupić wzór z napisem "roczek", "first birthday" lub personalizowany z imieniem twojego dziecka.

Kolejnym obowiązkowym gadżetem są oczywiście balony. To na ich widok dzieciaki cieszą się zazwyczaj najbardziej. Producenci prześcigają się w coraz to nowszych formach. Teraz możesz kupić balony w kształcie liter lub cyfr, z których ułożysz imię i wiek dziecka. Ważnym elementem jest też zastawa.

Gdy na przyjęciu będzie sporo dzieci wybierz plastikowe talerze i sztućce oraz papierowe kubki i słomki. Dzięki temu unikniesz zabrudzeń i potłuczonego ulubionego nakrycia.

Dekoracje na roczek: dekoracje DIY

Kolejnym ważnym aspektem idealnych pierwszych urodzin dziecka są dekoracje. Wbrew pozorom większość tych pięknych rzeczy, które widujemy na sklepowych półkach można wykonać samodzielnie w domu.

W Internecie znajdziesz mnóstwo inspiracji, a nawet gotowych wzorów do wydrukowania. Jeżeli tylko posiadasz odrobinę zdolności manualnych możesz wyczarować dla swojej pociechy oryginalne i niepowtarzalne dekoracje na roczek.

Czytaj również: Kogo zaprosić na urodziny dziecka?

Zaproszenie na urodziny: zaproszenia urodzinowe do druku

Huczna impreza czy skromne przyjęcie?

Rodzaj imprezy powinnaś dostosować do charakteru dziecka. Jeśli nie lubi ono tłumów, wielkich i hucznych imprez, nie narażaj go na dodatkowy stres. To ma być w końcu jego wyjątkowy dzień. Taki rodzaj uroczystości nie sprawdzi się również przy bardzo chorowitym smyku. Wystarczy, że jedna ciocia przyjdzie z lekkim katarem, uściska malucha i infekcja gotowa.

Odłóż takie spotkania na później, gdy dziecko nabierze większej odporności. Skromne przyjęcie również zda egzamin jeśli masz małą rodzinę i drobne grono przyjaciół. Pamiętaj, że to nie jest wesele, więc nie musisz zapraszać 120 osób. Wśród najbliższych krewnych i znajomych dziecko będzie czuło się najlepiej.

Urodziny w domu czy w restauracji?

Dużo zależy od tego ile osób będzie na przyjęciu. Usiądź spokojnie i sporządź listę gości. Uwzględnij liczbę dorosłych i dzieci. Jeśli masz do tego odpowiednie warunki możesz urządzić imprezę w zaciszu domowym. Dziecko zna miejsce, więc będzie mniej wstydliwe i zaniepokojone. Ilość gości przekracza metraż twojego mieszkania?

Zdecyduj się na uroczystość w restauracji. Dodatkowym plusem takiej opcji jest fakt, że nie będziesz musiała sama gotować. Jednak w obu przypadkach musisz pamiętać o torcie. Jeżeli chcesz, aby twoja pociecha też go spróbowała zadbaj o to, by pochodził ze sprawdzonej cukierni.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza