Deszczowy dzień to niekoniecznie nuda. 5 sposobów na ciekawe spędzanie czasu

2024-07-02 11:07

Wakacje to nie tylko piękna pogoda. Burze, deszcz i silny wiatr to nic nowego, nawet w najcieplejszą porę roku. Niestety wraz z tym idzie nuda. Dlatego zawsze warto mieć w zanadrzu coś, by urozmaicić czas - zarówno w domu, jak i na wyjeździe.

Deszczowy dzień to niekoniecznie nuda. 5 sposobów na ciekawe spędzanie czasu
Autor: fot. Getty Images Deszczowy dzień to niekoniecznie nuda. 5 sposobów na ciekawe spędzanie czasu

Mamo, tato, nudzę się - jest to zdanie, po którym rodzice zaczynają na gorąco się zastanawiać, jak zająć czas swojemu maluchowi, w szczególności jeśli za oknem pogoda nie dopisuje. Wiadomo, że nuda oznacza rozdrażnienie, co może później być powodem wielu frustracji. Co więc zrobić jeśli mimo wakacji, pogoda za oknem jest szaro-bura a z nieba leci deszcz? Warto wypróbować te sposoby.

Z tymi pomysłami deszcz będzie niestraszny. Aktywnie spędź czas

Cóż, z cukru nikt nie jest zrobiony. Deszcz nie sprawia więc, że jesteśmy zobowiązani do zostania w domu. Konieczne będzie jednak odpowiednie ubranie. Kalosze, kurtka z kapturem i ciepłe spodnie wystarczą, by wybrać się na spacer po okolicy, nawet na króciutki. Z tego również można zrobić przygodę. Szukanie żab, skakanie przez kałużę czy po prostu obserwowanie otoczenia może być już świetnym pomysłem na aktywne spędzenie czasu.

Jeśli jednak pogoda całkowicie wyklucza zewnętrzne aktywności i konieczne będzie pozostanie w domu, to wciąż nic straconego. Ciekawym pomysłem może być zrobienie domowego kempingu, czyli zbudowanie bazy z kołder i poduszek. Jest to świetna zabawa zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Już samo budowanie to ciekawa aktywność. Później w "namiocie" można się oddać prawdziwie kempingowym zadaniom, jak na przykład czytanie książek przy świetle z latarki czy opowiadanie strasznych historii. Dodatkowo warto również przygotować typowe przekąski, jak na przykład pianki.

Opady deszczu w Kraśniku

Pomysły na deszczowy dzień. Tak zajmiesz swoje dziecko

W deszczowy dzień można również połączyć przyjemne z pożytecznym i oddać się kuchennym eksperymentom. Wraz z dzieckiem możemy zrobić jego ulubione przekąski, opowiadając przy tym ciekawostki. Można również wypróbować domowej wersji programu kulinarnego. Dorośli i dzieci mogą rywalizować, kto stworzy najładniejsze bądź najsmaczniejsze wypieki, przekąski, a nawet dania. 

Nie da się również źle pójść, jeśli chodzi o gry planszowe. Jest to świetny sposób na spędzanie czasu całą rodziną nie tylko w deszczowy dzień. Gry planszowe, warto również zabrać ze sobą na wycieczki w razie deszczu. Jest to idealny sposób, by ciekawie zająć czas i cieszyć się odrobiną zdrowej rywalizacji.

Można również oddać się artystycznym zapałom i urządzić wielką sesję rysowania lub malowania. Ciekawym pomysłem będzie sklejenie kilku kartek razem, tak by powstała jedna wielka kartka. Da to dzieciom więcej miejsca na stworzenie swojego arcydzieła i zajmie je na dłuższy czas. Można na przykład wcześniej ustalić temat, jaki ma mieć praca, jak na przykład "Życie w lesie". W ten sposób dzieci będą mogły ciekawie się bawić, a my przy tym możemy im odpowiadać o leśnych ciekawostkach, czy to o roślinach, które można tam znaleźć, czy o mieszkańcach lasów, na których możemy się natknąć w Polsce.

Sonda
Lubisz, gdy pada deszcz?