Dynia na Halloween. Pomysłowe wzory na dynie

2016-10-24 9:34

Dynia na Halloween to obowiązkowy element tego święta, a jednocześnie najważniejszy symbol. Lampion z dyni pojawia się nie tylko na halloweenowych przyjęciach, ale również jako forma dekoracji mieszkań. Jakie wzory na dynie są najpopularniejsze? Jak wyciąć dynie na Halloween? Mamy dla Was ciekawe pomysły na wzory na dynie z Instagramu!

Dynia na Halloween
Autor: thinkstockphotos.com

Spis treści

  1. Jak wyciąć dynię na Halloween?
  2. Zabawne dynie na Halloween
  3. Dynie na Halloween w nakryciach głowy
  4. Wzory na dynie z różnymi motywami

Halloween w Polsce z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. W naszym kraju jest ono obchodzone od niedawna i wywołuje wiele kontrowersji.  Obchody tego święta szczególnie przypadły do gustu dzieciom, które mogą przebierać się w straszne kostiumy i uczestniczyć w popularnej halloweenowej zabawie "cukierek albo psikus". Obowiązkowym gadżetem, będącym dekoracją domów i halloweenowych przyjęć jest lampion z dyni. Do niedawna wystarczyło wyciąć w niej oczy, usta i nos. Do tak przygotowanej dyni wkładaliśmy świeczkę i lampion był gotowy. Oczywiście rozwiązanie to nadal cieszy się największą popularnością, ale aktualnie hitem jest wycinanie oryginalnych wzorów na dyni, tworząc z warzyw małe dzieła sztuki.

Przeczytaj również: Pomysły na dekoracje i ozdoby na Halloween

Jak wyciąć dynię na Halloween?

Do przygotowania dyni na Halloween potrzebne będzie świeże warzywo, wtedy mamy gwarancję, że lampion będzie dobrze wyglądał przez kilka dni. Wycinanie najlepiej zaplanować maksymalnie dwa dni przed Halloween. Jeśli mamy przygotowaną dynię, odcinamy górną lub dolną cześć, robiąc otwór wielkości pięści. Przez niego za pomocą np. łyżki do lodów wybieramy cały miąższ, który możemy wykorzystać gotując zupę z dyni. Następnym krokiem będzie narysowanie flamastrem wzoru na dyni. Przy pomocy małego nożyka wycinamy wybrany wzór. Otwory można posmarować oliwą dla zachowania świeżości. Do tak przygotowanej dyni wkładamy świeczkę i gotowe.

Zabawne dynie na Halloween

Wzór wycięty na dyni wcale nie musi być straszny, prawdziwym hitem są wesołe warzywa z wielkim uśmiechem. Wesołą dynię na Halloween możemy przygotować wspólnie z dzieckiem. Jest to forma zabawy, wspólne spędzanie czasu, a jednocześnie oswajanie malucha ze światem, który często budzi w dzieciach lęki.

Dynie na Halloween w nakryciach głowy

Ciekawym i kreatywnym pomysłem na dynie na Halloween, będzie założenie jej nakrycia głowy. Może to być kapelusz czarownicy, który kupimy w sklepie z kostiumami; bandana, jeśli chcemy zrobić dynię-pirata; opaska, czy zwykła czapka. Dyni nie musimy też wycinać, jeśli nie mamy czasu na przygotowanie lampionu, możemy po prostu narysować na niej czarnym flamastem oczy, nos i buzię.

Przeczytaj również: Czy pozwalać dziecku świętować Halloween?

Ciekawym pomysłem na dynie na Halloween może być pomalowanie warzywa, tak aby przypominało postać z ulubionej kreskówki dziecka.

Wzory na dynie z różnymi motywami

Dynia na Halloween nie koniecznie musi być upiornym lampionem. Jeśli taka propozycja nie przypada nam do gustu, a chcemy wykorzystać dynię jako element dekoracyjny na halloweenowe przyjęcie, możemy wyciąć na niej motywy kwiatowe lub zwierzęce. Wystarczy namalować je na dyni za pomocą flamastra lub wyciąć za pomocą szablonu wydrukowanego z internetu.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza