Dzieci je uwielbiają! Szukasz gadżetów na plażę? Przejrzałyśmy gazetki

2024-07-11 11:47

Gadżety na plażę dla dzieci to nie tylko zabawki do piasku, ale i różnego rodzaju dmuchańce. Kółka, pontony, piłki i spółka to coś, co rodzice zawsze pakują do torby. Musisz uzupełnić zapasy? Szukasz czegoś nowego? Sprawdź, co znajdziesz na sklepowych półkach.

Wyjście na plażę z dzieckiem bywa wyzwaniem - do zabrania mamy nie tylko ręcznik, książkę i krem z filtrem, ale wiele (wiele!) więcej rzeczy. Oczywiście, każda z nas stara się ograniczyć ich liczbę, z każdym rokiem wiemy też, co naprawdę nam się przydaje, znamy też różne plażowe triki, ale są gadżety, bez których plażowanie z dzieckiem się nie uda. Akcesoria do piasku i dmuchane zabawki to podstawowe wyposażenie każdego rodzica.

Spis treści

  1. Zabawki na plażę - obowiązkowe wyposażenie
  2. Wielofunkcyjne gadżety na plażę

Zabawki na plażę - obowiązkowe wyposażenie

Zamek z piasku zbudujemy i bez żadnych "narzędzi", ale zdecydowanie sprawniej pójdzie, gdy będziemy miały do dyspozycji chociażby łopatkę. Do tego jeszcze wiaderko, jakieś foremki, w zestawach często znajdziemy jeszcze sitko i grabki, i jesteśmy wyposażone.

Na plażę warto zabrać także dmuchane zabawki (a jeśli masz ich dużo - i pompkę), zajmują mało miejsca, a możesz wykorzystać je na wiele sposobów. Pompowany basenik (albo głębszy pontonik) to najlepsza turystyczna wanienka! Wstaw do brodzika i wykąp malucha tak, jak robisz to w domu.

Ale wróćmy na plażę. Basen i tu się przyda, możesz zrobić dziecku prywatne kąpielisko. Dmuchany materac lub ponton może posłużyć nie tylko do szaleństw na wodzie, ale i jako miękka "karimata", na której można położyć ręcznik czy kocyk, to doskonałe miejsce do odpoczynku. A rękawki mogą przemienić się w poduszkę, albo podstawkę do butelki.

I przypominamy: chociaż na dmuchane kółka mówi się i "koła ratunkowe", nie powinnyśmy ich traktować jako zabezpieczenie, któremu należy w stu procentach zaufać. Podobnie jest z rękawkami.

Wielofunkcyjne gadżety na plażę

Dmuchańce niejedno mają imię, mamy wiedzą jak i inne akcesoria wykorzystać na tysiąc sposobów. Przykładem może być i mamine pareo, które zamienia się np. w koc czy matę chłodzącą.

Lato trwa, chociaż sklepowe półki powoli zapełniają się akcesoriami papierniczymi (widziałyście już banery "witaj szkoło"?), wciąż znajdziemy tam wiele gadżetów na plażę. Przejrzałyśmy aktualne gazetki, poniżej znajdziesz kilka przykładowych rzeczy, które dostępne są teraz w sklepach.

Macie swoje ulubione akcesoria plażowe? Czego nie może zabraknąć w waszych torbach?

Jak chronić dzieci przed promieniowaniem UV? Plac Zabaw odc. 11

Jak dobrze znasz bohaterów współczesnych bajek?

Pytanie 1 z 10
Ile lat Ma Blue z bajki o tym samym tytule?