Kto to zrobił?

2008-06-25 16:54

Zabawa w "Kto to zrobił?" zajmuje dużo czasu, dziecko jest zainteresowane i twórcze. Jednocześnie nie przeszkadza nam w tym, co sami mamy do zrobienia.

Kto to zrobił?
Autor: photos.com

Ta zabawa jest bardzo przydatna podczas wykonywania zwykłych codziennych obowiązków domowych, ponieważ dziecko może nam w nich towarzyszyć jednocześnie nie przeszkadzając. Kto to zrobił polega na tym, że o każdej rzeczy, której akurat używamy, można opowiedzieć dziecku:

- Adasiu, to jest garnuszek do herbaty, zrobił go pan – garncarz. Zrobił go z gliny, która wygląda tak, jak mokry piasek, ulepił z niej najpierw garnuszek, dokleił uszko, potem włożył do specjalnego pieca. Garnuszek stwardniał, a potem inny pan namalował na nim wzorki.
W ten sposób możemy opowiadać o wszystkim. Zabawa polega na tym, by zachęcić dziecko do tego samego, ono może nam opowiadać, jak zrobiona jest jego ulubiona zabawka.

Ta zabawa zajmuje dużo czasu, dziecko jest zainteresowane, twórcze. Jednocześnie nie przeszkadza nam w tym, co sami mamy do zrobienia. Można ją wykorzystywać w każdym momencie, również podczas spaceru czy pobytu np. w supermarkecie, gdzie wybór przedmiotów jest ogromny.