Odbijające się bańki to hit plenerowych imprez. Zrobisz je sama przy użyciu tych 3 składników

2024-06-15 9:21

Można kupić je gotowe w sklepie w zestawie ze specjalną skarpetą do odbijania, tylko po co, skoro łatwo je wykonać samemu z 3 składników. Wszystkie z pewnością masz w swoim domu. Aby jednak mikstura zadziałała, musisz trzymać się dokładnie naszego przepisu.

Odbijające się bańki to hit plenerowych imprez. Zrobisz je sama przy użyciu tych 3 składników
Autor: Getty images/ Instagram @iwona.sprzątanie Odbijające się bańki to hit plenerowych imprez. Zrobisz je sama przy użyciu tych 3 składników

Już na wstępie zaznaczamy, że nie polecamy bawić się w ten sposób w domu. W składzie płynu do niepękających baniek jest bowiem cukier. Podłoga po bańkach będzie się kleić i trzeba będzie ją kilka razy myć. Co innego w ogrodzie!

W co się bawić z dziećmi w deszczowe dni?

Przepis na odbijające się bańki

Jeśli do tej pory nie znałaś tego patentu, koniecznie go wypróbuj. Dzieci uwielbiają bańki mydlane, a te niepękające pokochają jeszcze mocniej. Idealna na zwykłe rodzinne popołudnie, jak również na imprezki plenerowe w większym gronie dzieci. Można wówczas urządzić konkurs i wyłonić mistrza, któremu uda się odbić bańkę najwięcej razy. Jak przygotować płyn do odbijających się baniek? Potrzebujesz tylko 3 składników w następujących proporcjach:

  • 4 łyżki wody w temperaturze pokojowej,
  • 2 łyżki drobnego cukru do wypieków,
  • 1 łyżka płynu do mycia naczyń.

W małej miseczce połącz cukier z wodą i mieszaj, aż cukier się całkowicie rozpuści. Następnie wlej płyn do mycia naczyń i połącz go ze słodką wodą. Płyn gotowy. Teraz przelej go do buteleczki po bańkach mydlanych, zrób bańkę i wykonaj próbę jej odbicia. Pamiętaj, że nie można odbijać baniek gołą ręką, ale należy robić to przez tkaninę.

Dlaczego niepękające bańki się nie udają?

Aby bańki faktycznie nie pękały, należy ściśle trzymać się powyższego przepisu. Jeśli chcecie zastąpić cukier do wypieków cukrem pudrem, pamiętajcie o tym, że puder ma niższą wagę. Musicie więc dobrze ją oszacować.

Ważne jest także to, czym odbijacie bańkę. Super patentem będzie zwykła skarpeta bawełniana, nałożona na dłoń, zimowa rękawica lub po prostu rękaw bluzy naciągnięty na dłoń.

Chcecie zobaczyć, jak krok po kroku wygląda przygotowanie takich baniek? Zerknijcie na instagramowy profil @iwona.sprzątanie. Jego autorka umieściła filmik ze swojego eksperymentu. Sam przepis zaś krąży po sieci od dawna, trudno więc ustalić jego autora. Jeśli macie swoje patenty na niepękające bańki, koniecznie podzielcie się z nami w komentarzu.