To najlepszy plac zabaw w Warszawie. Kosztował kilka milionów

2024-07-11 13:53

Dzieci je uwielbiają, a rodzice mogą chwilę odpocząć. Jakie są najlepsze place zabaw w Warszawie? Właśnie wybrano faworyta - kosztował fortunę. Gdzie dokładnie się znajduje?

Setki, jeśli nie tysiące. Place zabaw powstają na każdym nowym osiedlu w Warszawie, działają w galeriach handlowych, w parkach, przy przedszkolach i szkołach. Niektóre z nich są symboliczne, z jedną huśtawką i ławką, inne to małe parki rozrywki z wysokimi zjeżdżalniami i torami przeszkód. Dzieci je uwielbiają, a rodzice mogą chwilę odpocząć. Tuż przed rozpoczęciem wakacji redakcja warszawa.eska.pl zorganizowała głosowanie, w którym mieszkańcy wybrali najlepszy plac zabaw w Warszawie.

Największym uznaniem wśród mieszkańców cieszy się plac zabaw w Parku Ujazdowskim. Było o nim głośno, ponieważ zaraz po otwarciu był kilkukrotnie zamykany ze względu na różne wady. Kosztował ok. 3 mln zł. Najmłodsi mogą znów korzystać z placu od maja 2024 r. Czekają na nich pajęczyny, tunele, piaskownice, zjeżdżalnie oraz mostki. Atrakcje zostały przystosowane do potrzeb różnych grup wiekowych. Obiekt jest dostępny codziennie w godzinach otwarcia parku (6-22). Drugie miejsce zajął najnowszy Wodny plac zabaw w Wawrze.

Najlepszy plac zabaw w Warszawie

  1. Plac zabaw w Parku Ujazdowskim
  2. Wodny plac zabaw w Wawrze (ul. Starego Doktora 1)
  3. Warszawska Strefa Rodziny przy Multimedialnym Parku Fontann
  4. Plac zabaw w parku Przy Bażantarni
  5. Piracki plac zabaw nad Balatonem
  6. Plac zabaw Park Jurajski na Ursynowie
  7. Plac zabaw w Centrum Lokalnym Kamionek
  8. Plac zabaw dla dzieci słabowidzących (ul. Pruszyńskiego 3)
  9. Plac zabaw Alicji w Krainie Czarów
  10. Leśny plac zabaw (ul. Pilawska)

Wodny plac zabaw w Wawrze, zdjęcia:

Jak chronić dzieci przed promieniowaniem UV? Plac Zabaw odc. 11