Zdrowie

Złamanie zielonej gałązki to rodzaj złamania kostnego, typowy dla najmłodszych pacjentów – jest ono spotykane u dzieci i nastolatków, u których proces wzrostu kości wciąż jeszcze trwa. W jakich sytuacjach może dochodzić do wystąpienia tego problemu i skąd wzięła się jego nietypowa, nazwa?
Kostniakomięsak jest stosunkowo rzadkim nowotworem w populacji ogólnej, jest jednak najczęściej występującym nowotworem kości u dzieci i młodzieży. W Polsce rozpoznaje się średnio 60-100 przypadków kostniakomięsaka rocznie, z czego 80 % stanowią rozpoznania wśród młodzieży w wieku 10-20 lat.
Czy smog i oddychanie zanieczyszczonym powietrzem może wywołać u dziecka alergię? Ponieważ małych alergików z roku na rok przybywa, to pytanie zadaje sobie niejedna mama. Warto więc znać na nie odpowiedź.
Jak długo żyją bakterie i wirusy? Niektóre nawet kilkadziesiąt dni! Dlatego po każdej chorobie dziecka warto skutecznie odkazić mieszkanie. Kontakt z zarazkami, które wciąż są obecne w domu może być powodem tego, że twoje dziecko ponownie zachoruje.
Trening słuchowy Johansena przeznaczony jest dla dzieci z zaburzeniami przetwarzania słuchowego, u których występują deficyty w zakresie umiejętności szkolnych, koncentracji, rozumienia wypowiedzi słownych oraz rozwoju artykulacji.
Salmonella to bakteria wywołująca ostre zatrucie pokarmowe, któremu towarzyszy między innymi ból brzucha i głowy. Za zatrucie salmonellą najczęściej odpowiedzialne jest zakażone surowe mięso i surowe jajka. By nie narażać dziecka na ryzyko zarażenia, powinniśmy w pierwszej kolejności wykluczyć te produkty z jadłospisu dziecka.
Szczepienie przeciwko ospie to ochrona dziecka przed chorobą. Dolegliwość ta może mieć różny przebieg - od łagodnego z kilkoma krostkami, po ciężki zakończony groźnymi powikłaniami. Dowiedz się, dlaczego warto zaszczepić dziecko przeciwko ospie wietrznej.
Często mówi się, że na ospę wietrzną można zachorować tylko jeden raz w życiu – czy tak rzeczywiście jest, czy też na ospę można zachorować drugi raz? Otóż prawda leży pośrodku: u przeważającej ilości osób ospa wietrzna pojawia się wyłącznie raz, ale nie jest to regułą.
Gorączka jest jednym z najczęściej występujących u dzieci objawów i zazwyczaj zawsze wywołuje niepokój rodziców. Kiedy więc gorączka u dziecka jest niebezpieczna – w jakich sytuacjach opiekunowie powinni jak najszybciej udać się z maluchem do lekarza?
Ospa wietrzna u dzieci zwykle przechodzi bez większych powikłań. Jednak charakteryzuje się uciążliwymi objawami. U niektórych maluchów swędzącej wysypce towarzyszy bardzo wysoka temperatura i złe samopoczucie. Jak pomóc dziecku, które zaraziło się ospą wietrzną? Czy kąpiel w czasie ospy jest dozwolona?
Ospa poronna to jedna z łagodniejszych postaci ospy – w jej przebiegu u chorych pojawia się niewielka ilość typowych dla choroby wykwitów skórnych oraz umiarkowanego stopnia objawy ogólne tej choroby. Kiedy można zachorować na ospę poronną i czy jest ona całkowicie niegroźna?
Jest wiele ziół, które pomogą na przeziębienie. Sprawdź, co dokładnie stosować, gdy ty lub twój kilkulatek macie nieżyt nosa. Poznaj najlepsze domowe sposoby na katar i kaszel.

NOWY NUMER

W nowym M jak Mama o tym, dlaczego w ciąży boli kręgosłup i jak można sobie pomóc w takiej sytuacji. A także: jakie formalności trzeba załatwić po urodzeniu dziecka, kiedy warto kupić niemowlakowi szumiącą zabawkę i jak przystawiać malca do piersi.

Kup dostęp od 2,50 zł
mjm 12/19