Zdrowie

Biopsja jąder to badanie, dzięki któremu diagnozuje się niepłodność u mężczyzny. Ponadto podczas tego badania lekarz może pobrać plemniki do wykonania zabiegu in vitro. Dowiedz się, na czym polega i kiedy przeprowadza się biopsję jąder?
Płyny do higieny intymnej dla dziewczynek bez problemu można znaleźć w aptekach czy sklepach z kosmetykami. Czy jednak są niezbędnymi środkami codziennej pielęgnacji miejsc intymnych dziewczynek? Wyjaśniamy, czym się różnią od płynów do higieny intymnej dla kobiet.
Pleśń jest powodem wyrzucania znacznej ilości jedzenia. To dlatego, że nie wystarczy jedynie odkroić porośniętego pleśnią fragmentu sera czy chleba, ponieważ cały produkt nie daje się już do spożycia. Co w takim razie może się stać po zjedzeniu pleśni? Czy popularne sery pleśniowe także mogą okazać się niebezpieczne?
Witamina C na dobre zagościła w apteczkach polskich rodziców. Zyskuje popularność jesienią i zimą, gdy łatwo o infekcję. Jednak powodów, by podawać dziecku witaminę C, jest znacznie więcej. Zobacz, dlaczego warto to robić.
Witamina D jest ważnym suplementem. Ale jaka witamina D dla dziecka jest najlepsza? Wyjaśniamy, dlaczego dzieci muszą przyjmować witaminę D3 i jaką wybrać. Sprawdź też najważniejsze informacje o preparatach i dawkowaniu witaminy D dla dzieci.
Ile witaminy D3 dla niemowlaka i rocznego dziecka? - pytają rodzice. Suplementacja D3 jest zalecana już od pierwszych dni życia, bez względu na sposób żywienia. Podpowiadamy, jak powinno wyglądać dawkowanie witaminy D3 u dzieci zgodnie z najnowszymi zaleceniami ekspertów.
Witamina D do niedawna kojarzona była wyłącznie z rozwojem kości i zębów. Dziś wiadomo, że to nie wszystko, a witamina D działa jak hormon i bierze udział niemal we wszystkich procesach zachodzących w organizmie. Jakie są właściwości, funkcje witaminy D oraz skutki jej niedoboru i nadmiaru? 
Trudno wyobrazić sobie plac zabaw bez piaskownicy. Lepienie babek z piasku wydaje się nam bardzo bezpieczną zabawą. W rzeczywistości jest jednak zupełnie inaczej! Nawet w najlepiej utrzymanej piaskownicy mogą bowiem kryć się jaja lub larwy różnych pasożytów!
Robaki u dzieci to dość częste zjawisko. Pasożyty jelitowe u dzieci (owsiki, glista, lamblia, włosogłówka, tasiemiec) są często przyczyną anemii, bólów brzucha, nadpobudliwości czy powtarzających się infekcji. Jeśli podejrzewasz, że dziecko ma robaki, zrób mu badanie kału lub wymaz na owsiki.
Łuszczyca u dzieci nie jest chorobą zakaźną. Naukowcy podejrzewają, że mogą ją prowokować nieprawidłowości w układzie odpornościowym. Łuszczyca to dolegliwość uciążliwa, zwłaszcza że niekiedy jej symptomy bez wyraźnego powodu się nasilają. Jakie są objawy i jak leczy się łuszczycę u dzieci?
Zapalenie spojówek wystąpić może w dowolnym wieku. Jednak u dzieci, a szczególnie u noworodków problem ten bywa bardzo poważny. W niektórych przypadkach zaniechanie leczenia może doprowadzić nawet do trwałych zaburzeń widzenia. Jakie są przyczyny i na czym polega leczenie zapalenia spojówek u dziecka?
Kaszel alergiczny to rodzaj kaszlu, który towarzyszy uczuleniu. Pojawia się po zetknięciu z alergenem, który wywołuje nadwrażliwość. Kaszel alergiczny jest suchy i występuje napadami, które mogą trwać dość długo. Jak leczyć kaszel alergiczny u dziecka?

NOWY NUMER

DLA CIEBIE ZA DARMO! Szykujesz się do porodu? Chcesz wiedzieć co cię czeka, jak sobie radzić? Co może Ci pomóc? Koniecznie pobierz nasz specjalny poradnik, stworzony przez ekspertów!

Czytaj więcej
Porodówka - przewodnik dla rodzącej mamy, okładka