Zdrowie

Różyczka u dziecka należy do wirusowych chorób zakaźnych wieku dziecięcego. Może mieć różny przebieg i może zakończyć się groźnymi powikłaniami. Różyczka ma charakterystyczne objawy, mimo to warto wiedzieć, jak ją rozpoznać. Dowiedz się, jak wygląda wysypka przy różyczce u dzieci.
Świnka (nagminne zapalenie przyuszunic) to choroba zakaźna, która często dotyka dzieci. Jakie są objawy świnki i jak wygląda jej leczenie u dzieci? Gdy świnka przebiega z komplikacjami, może prowadzić do poważnych powikłań, z których najgroźniejsze to zapalenie opon mózgowych lub trzustki. Sprawdź, jak ustrzec dziecko przed tą chorobą.
Tężec to choroba bakteryjna, która obecnie występuje w Polsce stosunkowo rzadko. Każdego jednak roku w naszym kraju rozpoznaje się kilkadziesiąt zachorowań na to groźne schorzenie. Jakie dolegliwości sugerować mogą tężec i kto jest najbardziej zagrożony wystąpieniem tej choroby?
Błonica (dawniej znana jako krup, dyfteryt, dławiec) to choroba bakteryjna, bardzo zakaźna, atakująca przede wszystkim dzieci. Błonica przypomina anginę, ma gwałtowny przebieg, często zagraża życiu dziecka. Jej występowanie zostało bardzo ograniczone dzięki obowiązkowym szczepieniom.
Krztusiec, czyli koklusz, to choroba zakaźna dróg oddechowych. Objawy krztuśca to wyjątkowo dokuczliwy i męczący dla dziecka kaszel. Koklusz jest szczególnie groźny dla niemowląt w pierwszym półroczu życia. Zobacz, jak wygląda leczenie krztuśca u dzieci i jakie badania należy wykonać, aby postawić diagnozę.
Pogrypowe zapalenie mięśnia sercowego u dzieci to rzadka choroba, która może konsekwencją grypy. I to właśnie dlatego nigdy nie wolno lekceważyć tej infekcji. Jakie objawy mogą sugerować pogrypowe zapalenie mięśnia sercowego u dzieci i jak leczy się tę chorobę?
Czy warto szczepić dziecko na grypę, skoro wirusy co roku mutują i szczepienie trzeba powtarzać? Specjaliści przekonują, że warto, ponieważ grypa i jej powikłania mogą być niebezpieczne dla malucha. Sprawdź, dlaczego warto zaszczepić dziecko na grypę i kiedy podać dziecku szczepionkę.
Jakie leki stosować na grypę u dziecka? Gdy dziecko jest chore na grypę, rodzice biegną do lekarza licząc, że przepisze on antybiotyk i maluch szybko wróci do zdrowia. Dlaczego na grypę nie podaje się antybiotyku i jakie są skuteczne leki na grypę u dziecka?
Jelitówka - tej choroby przedstawiać nikomu nie trzeba, ale czy wiesz wszystko na jej temat? Kiedy grypę jelitową można leczyć w domu, a kiedy trzeba udać się z dzieckiem do lekarza? Co należy mu podawać do jedzenia, a czego unikać przy jelitówce? Odpowiedzi znajdziesz w tekście.
Grypa żołądkowa u dzieci to potoczna nazwa zakażenia przewodu pokarmowego, którego sprawcą jest rotawirus. Grypa żołądkowa objawia się gorączką, do której szybko dołączają biegunka i wymioty. Poznaj przyczyny i sposoby leczenia grypy żołądkowej u dzieci.
Syrop z cebuli to lek, z którego korzystały już nasze babki. Wykorzystywały go w leczeniu przeziębienia, a w szczególności w łagodzeniu kaszlu. Sprawdź, jakie jeszcze działanie ma syrop z cebuli. Czy rzeczywiście jest tak skuteczny? Przeczytaj albo posłuchaj, jaki jest przepis na syrop z cebuli.
Grypę u dzieci łatwo pomylić z inną infekcją. Jak rozpoznać objawy grypy u dziecka, by szybko podjąć odpowiednie leczenie? Sprawdź, jak długo trwa gorączka w czasie grypy u dziecka i jakie mogą być powikłania tej choroby.

NOWY NUMER

W numerze 3/2020 "Zdrowia": odchudzanie według typu sylwetki, chorobę poznasz po zapachu, ból można leczyć, życie ze schizofrenią, siarka w pielęgnacji urody, jak przechowywać żywność. Miesięcznik "Zdrowie" to pakiet rzetelnej wiedzy i sprawdzonych porad!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie 3/2020