Zdrowie

Trzeci migdał (migdałek gardłowy) razem z migdałkami podniebiennymi pełnią rolę ochronną organizmu przed wirusami i bakteriami. Przerost trzeciego migdałka może prowadzić do poważnych powikłań i mieć niekorzystny wpływ na funkcjonowanie dziecka. Sprawdź, czy warto wycinać trzeci migdał?
Grzybicze zapalenie gardła to schorzenie, przez które mały pacjent odczuwać może bardzo silny nawet ból gardła i które może prowadzić do znacznych trudności z przyjmowaniem pokarmów, ale nawet i płynów. Jakie są przyczyny grzybiczego zapalenia gardła i na czym opiera się leczenie tej choroby u dzieci?
Wydawałoby się, że zębów dziecka nie trzeba uważnie pielęgnować – w końcu mleczaki i tak wypadną, a na ich miejsce pojawią się nowe i zdrowe zęby. Nic bardziej mylnego – o higienę jamy ustnej warto zadbać jak najwcześniej. Jak to właściwie zrobić? Poznaj 3 najważniejsze zasady pielęgnacji zębów dziecka!

Materiał sponsorowany

Już nasze babki korzystały z dobroczynnego działania syropu z cebuli. Wykorzystywały go w leczeniu przeziębienia, a w szczególności łagodzeniu kaszlu. Czy rzeczywiście jest on tak skuteczny? Wśród lekarzy zdania na ten temat są podzielone. Zobacz, jak zrobić syrop z cebuli i kiedy podawać go dziecku.
Udar u dziecka stanowi poważne zagrożenie życia. Objawia się bardzo wysoką temperaturą ciała, sięgającą ponad 40 stopni Celsjusza. Na skutek przekrwienia opon mózgowych prowadzi do szybkiej utraty przytomności, a w konsekwencji nawet do śmierci. Udar u dziecka: przeczytaj, jakie są objawy udaru słonecznego, jak mu zapobiegać i jak go leczyć.
Limfocyty stanowią jedną z populacji białych krwinek i ich zadaniem jest m.in. produkcja przeciwciał. Ich zbyt mała, jak i zbyt duża ilość we krwi może świadczyć o różnych problemach zdrowotnych. Jakie mogą być przyczyny podwyższonego poziomu limfocytów i jakie patologie odpowiadają za obniżoną ilość limfocytów u dziecka?
Przewodnienie to problem, w którym w organizmie występuje zdecydowanie za dużo płynów w stosunku do zapotrzebowania. To groźny stan, który może skutkować zarówno obrzękiem płuc, jak i mózgu. Co najczęściej prowadzi do przewodnienia u dzieci?
Katar zatokowy to problem, który pojawia się u osób z zapaleniem zatok. Jest on dość uciążliwy, ponieważ może znacząco utrudniać oddychanie, a do tego utrzymywać się przez długi czas. Jak leczyć katar zatokowy?
U dzieci w wieku przedszkolnym często obserwuje się nieprawidłowy tor oddychania - tor ustny. Przyczyny dysfunkcji oddychania są różne, a ich skutki mogą wpływać niekorzystnie na rozwój dziecka.
Bazofile to najmniej liczna populacja krwinek białych, czyli leukocytów. Zarówno podwyższona, jak i obniżona ilość tych komórek we krwi może świadczyć o różnych problemach. Jakie mogą być przyczyny takich odchyleń i jak prawidłowo interpretować wynik badania bazofili u dziecka?
Domowe sposoby na katar skutecznie i naturalnie pomagają pozbyć się wydzieliny z nosa. Co zrobić, by pozbyć się kataru zatokowego? Jak zwalczyć katar u dziecka?
Katar alergiczny to następstwo zapalenia błony śluzowej nosa - podstawowy objaw alergii u dzieci uczulonych na pyłki. Co robić, kiedy pojawia się katar alergiczny u dziecka?

NOWY NUMER

W nowym M jak Mama o tym, jak jakie prawa i przywileje mają ciężarne zatrudnione na etacie, a także: co pomoże ci urodzić naturalnie i jak wspierać wcześniaka. Przeczytaj również, jaką matę edukacyjną kupić niemowlakowi.

Kup dostęp od 2,50 zł
okladka m jak mama 09/19