Zdrowie

Chociaż szczepionka 6w1 jest płatna, pozwala za jednym razem uodpornić dziecko aż na sześć groźnych chorób. Jakie są rodzaje szczepionek skojarzonych 6w1, ile dawek trzeba podać i ile kosztuje szczepionka 6w1?
Pierwszy uśmiech dziecka - kiedy się go spodziewać? Kiedy niemowlę zaczyna się uśmiechać i kiedy robi to świadomie? Podpowiadamy, jak reagować na niemowlęce uśmieszki?
Angina to choroba upałów. Gdy dziecko ma wysoką gorączkę, skarży się na ból i ma czerwone gardło, to może być angina. Trzeba iść do lekarza, by szybko pokonać infekcję.
Pojawienie się siwych pasm włosów na głowie dziecka zawsze budzi niepokój rodziców. Siwienie włosów jest zjawiskiem fizjologicznym, związanym ze starzeniem się organizmu. Zwykle rozpoczyna się między 30 a 40 rokiem życia, jednak nie jest to regułą. Kluczową role odgrywa tu genetyka i czynniki środowiskowe, a wiek w którym włosy zaczynają siwieć jest sprawą bardzo indywidualną. A co jeśli siwe włosy pojawią się już u kilkulatka?
Sepsa jest bardzo groźna i dla dzieci, i dla dorosłych. Nie jest chorobą i nie można się nią zarazić. Można natomiast zakazić się bakteriami, wirusami czy grzybami, które mogą doprowadzić do posocznicy. Sepsa jest reakcją organizmu na ich atak. jakie są przyczyny i objawy sepsy?
Omdlenia u dzieci występują dosyć często i zwykle nie wymagają hospitalizacji. Czy wiesz, jak pomóc wtedy dziecku? O tym, jak sobie poradzić w tej sytuacji, a także jak zapobiegać omdleniom opowiada lekarz Monika Działowska, autorka bloga Pediatra na zdrowie.
Sironomelia to bardzo rzadka wada pojawiająca się raz na 100 tysięcy urodzeń. W USG podczas ciąży zamiast dwóch kończyn dolnych dziecko ma je połączone w jeden, tzw. syreni ogon. Sirenomelia jest wadą współistniejącą zazwyczaj z innymi poważnymi schorzeniami, które powodują śmierć dziecka. Dlaczego syreni ogon powstaje i jakie objawy mu towarzyszą?
Zespół Alicji w Krainie Czarów związany jest z chwilowym zniekształceniem odbioru rzeczywistości: rzeczy wydawać się mogą mniejsze lub większe, części ciała obce, a otaczający świat – nieco nierealny. Zespół Alicji w Krainie Czarów to zaburzenie psychosensoryczne. Jakie są jego przyczyny? Czy zespół Alicji w Krainie Czarów wymaga wdrożenia jakiegoś leczenia?
Zespół Turnera to wrodzona choroba genetyczna, która dotyka tylko kobiety. Jej objawy to niski wzrost, słabo zaznaczone cechy żeńskie i płetwiasta szyja. Przyczyną choroby Turnera jest brak lub niepełny rozwój chromosomu X. Wczesna diagnoza umożliwia wprowadzenie odpowiedniego leczenia, które znacznie poprawia jakość życia.
Zaburzenia psychiczne u dzieci z biegiem lat spotykane są coraz częściej – szacuje się, że w samej Polsce kryteria rozpoznania którejś z chorób psychiatrycznych spełniać może nawet 20% młodych pacjentów. Objawy zaburzeń psychicznych u najmłodszych bywają różnorodne, poza nimi interesować rodziców może jeszcze całkowicie inny aspekt – na czym opierać się może leczenie zaburzeń psychicznych u dzieci i młodzieży?
Nie wiesz jak odróżnić ospę od różyczki albo odrę od szkarlatyny? Przygotowaliśmy galerię, dzięki której dowiesz czym charakteryzują się poszczególne choroby wieku dziecięcego.
"To od Was zależy, jak zakończy się nasz film… Prosimy, pozwólcie dopisać jego szczęśliwe zakończenie… Czy możemy na Was liczyć?” – pytają Ministrów Zdrowia trzej chłopcy zmagający się z nieuleczalną i rzadką chorobą genetyczną – dystrofią mięśniową Duchenne’a (DMD). Z ich inicjatywy powstał film „ŻYĆ NIE TYLKO MARZENIAMI… czyli historia, której nie można włożyć między bajki”.

NOWY NUMER

Nowy numer magazynu Dziecko Zakupy i My już w sprzedaży! A w nim ponad 200 polecanych produktów dla mamy, dziecka i kobiet w ciąży a także inspiracje i porady dla całej rodziny! 164 strony za 4,99 zł.

Sprawdź
Dziecko zakupy i my