Zdrowie

Czy szczoteczka elektryczna to rozwiazanie dla małych dzieci? Od kiedy dziecko jest gotowe na zmianę szczoteczki manualnej? Czym się różni szczoteczka elektryczna od tradycyjnej? Sprawdzamy, czy kwestie te rzeczywiście mają znaczenie dla zdrowia jamy ustnej dziecka.
Jaką pastę do zębów kupić dziecku - z fluorem czy bez? Specjaliści uspokajają, że mała dawka fluoru w paście dla dzieci nie jest szkodliwa. Ważne, aby nakładać odpowiednie ilości pasty z fluorem.
Jak dbać o zęby niemowlaka? Przede wszystkim trzeba to robić, bo mleczaki - mimo że za kilka lat wypadną - mają wpływ na zdrowie dziecka i kondycję jego zębów w przyszłości. Jak i czym czyścić mleczaki oraz jak dbać o zęby niemowlaka i małego dziecka, by w przyszłości były piękne, mocne i zdrowe?
Czy obniżona temperatura to powód do niepokoju? Zazwyczaj uwagę rodziców zwraca wysoka gorączka u dziecka, obawy opiekunów wzbudza jednak czasem sytuacja odwrotna – obniżona temperatura ciała. Co może odpowiadać za to, że dziecko ma niższą niż typowo ciepłotę ciała i kiedy obniżona temperatura u dziecka powinna zaniepokoić?
Lakierowanie zębów u dzieci pozwala zapobiec uszkodzeniom wywołanym przez groźne bakterie i kwasy. Na czym polega zabieg lakierowania zębów i kiedy można go wykonać?
Próchnica to poważne zagrożenie dla zębów dziecka. Są jednak zabiegi, które pomagają zapobiec próchnicy. Na czym polegają i czemu służą fluoryzacja, lakowanie i lapisowanie? Zobacz, na czym polegają metody zapobiegania próchnicy.
Lapisowanie ząbków to zabieg zapobiegający i hamujący rozwój próchnicy u małych dzieci. Zobacz, kiedy stosuje się lapisowanie i jak wygląda ten zabieg w gabinecie stomatologicznym.
Przebarwienia na zębach u dziecka pojawiają się już nawet u niespełna rocznych niemowląt. Jaka jest ich przyczyna i w jaki sposób można z nimi walczyć? Czy można zapobiegać pojawieniu się przebarwień na zębach u dziecka?
Próchnica zębów mlecznych to choroba. Niewielu rodziców zdaje sobie z tego sprawę, wychodząc z założenia, że zębów mlecznych nie ma sensu leczyć, bo i tak wypadną. To błąd: od stanu zębów mlecznych zależy stan zębów stałych. Sprawdź, czym jest próchnica zębów mlecznych, jakie są jej przyczyny, objawy i jak wygląda leczenie próchnicy u 2-, 3-latka.
Zęby mleczne to pierwsze ząbki dziecka. Ich proces wyrzynania się to dość bolesne doświadczenie. Zęby mleczne pozostają w buzi malca przez kilka lat, dlatego trzeba je leczyć i o nie dbać. Zobacz, kiedy wychodzą zęby mleczne i jak leczyć mleczaki, zanim zastąpią je zęby stałe.
Wypadanie zębów mlecznych to ważny etap rozwoju dziecka. Mleczaki wypadają dzieciom w różnym wieku, co martwi niektórych rodziców. Niepotrzebnie. Przeczytaj albo posłuchaj, kiedy wypadają mleczaki i w jakiej kolejności powinny wypadać zęby mleczne?
Każda mama chce, by jej dziecko było mądre i zdrowe. Ale by tak było, trzeba o tym myśleć nie tylko po narodzinach - również, nim jeszcze maluszek przyjdzie na świat. Klucz do sukcesu to odpowiednia dieta i właściwie dobrana suplementacja. Zobacz, jakie składniki są kluczowe dla prawidłowego rozwoju i dobrej odporności - i gdzie ich szukać.

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

W magazynie Dziecko Zakupy i My: ponad 200 polecanych produktów dla mamy, dziecka i kobiet w ciąży, a także inspiracje i porady dla całej rodziny! Sprawdź, jak zadbać o najbliższych!

Pobierz
Dziecko zakupy i my