3 zasady dbania o higienę jamy ustnej dziecka

2019-08-14 9:15 Materiał sponsorowany 3 zasady dbania o higienę jamy ustnej dziecka
3 zasady dbania o higienę jamy ustnej dziecka
Autor: gettyimages.com Warto pozwolić dziecku na odrobinę samodzielności przy myciu zębów.

Wydawałoby się, że zębów dziecka nie trzeba uważnie pielęgnować – w końcu mleczaki i tak wypadną, a na ich miejsce pojawią się nowe i zdrowe zęby. Nic bardziej mylnego – o higienę jamy ustnej warto zadbać jak najwcześniej. Jak to właściwie zrobić? Poznaj 3 najważniejsze zasady pielęgnacji zębów dziecka!

1. Zacznij dbać o zęby dziecka jak najwcześniej

O zęby dziecka warto dbać... zanim nawet się pojawią. Oczywiście nie chodzi o szorowanie szczoteczką delikatnych dziąseł niemowlęcia, ale codzienne ich przecieranie natkniętym na palec gazikiem nasiąkniętym przegotowaną wodą lub rumiankiem. Najlepiej wykonywać tę czynność wieczorem po karmieniu.

W ten sposób nie tylko usuwa się z buzi niemowlaka resztki pokarmu, ale przyzwyczaja je do zabiegów pielęgnacyjnych w obrębie jamy ustnej. U dzieci, które mają już pojedyncze zęby, można stosować miękkie szczoteczki – jeszcze bez pasty do zębów, a najmłodszym od drugiego roku życia mogą służyć nawet szczoteczki elektryczne.

O higienie jamy ustnej trzeba pamiętać już od tak wczesnych chwil, ponieważ wpływa ona na stan zębów w późniejszych latach. To prawda – mleczaki wypadają, ale są cieńsze i mniej zmineralizowane (a więc bardziej podatne na próchnicę) niż zęby stałe. Co więcej, próchnica z zębów mlecznych – przez to, że są na nią mniej odporne – szybko się rozprzestrzenia, także na dopiero wyrzynające się zęby stałe. Warto też pamiętać, że zęby stałe wyrzynają się na miejscu mleczaków, więc to, w jakim stanie są pierwsze zęby, wpływa i na ich kondycję.

Szczoteczki InnoGIO
Autor: InnoGIO

2. Pozwól dziecku na samodzielne mycie zębów

„Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci”, a więc dziecko przyzwyczajone do dbania o zęby, nie będzie się musiało o nie martwić w dorosłości. Jednak,jak każdy rodzic bardzo dobrze wie, najmłodszych nie jest łatwo namówić do czegoś, na co nie mają ochoty lub po prostu do czego nie są przekonani.

W nabraniu chęci na mycie zębów pomogą dzieciom produkty dostosowane do ich potrzeb. A dzieci nie zwracają uwagi na parametry techniczne i skuteczność danego urządzenia (to już zadanie dla rodziców), ale przede wszystkim – na jego wygląd i to, czy będzie im się wygodnie myło zęby. Jeśli szczoteczka co chwilę wypada z ręki, nic dziwnego, że dziecko traci do niej cierpliwość.

Produktem, którym najmłodsi się nie znudzą jest szczoteczka soniczna InnoGIO. Przede wszystkim dzięki jej dostępności w czterech energetycznych kolorach – różowym, filetowym, niebieskim i żółtym. Co więcej, szczoteczki InnoGIO posiadają innowacyjną rączkę, co sprawia, że trzymanie urządzenia jest dla dziecka łatwe i wygodne.

Z kolei dzięki trójstronnej końcówce z funkcją obrotu 360 stopni szczoteczka dokładnie czyści zęby i dziąsła dziecka, docierając nawet w najtrudniej dostępne miejsca. A ich mycie, jak rodzicom wiadomo, jest zazwyczaj w przypadku dzieci wyjątkowo niełatwym zadaniem.

Produkt InnoGIO pozwala również na dostosowanie trybu pracy szczoteczki do wieku pociechy – faza 1 jest odpowiednia dla najmłodszych do 2. do 4. roku życia, faza 2 – od 4. do 6., a faza 3 – od 5. do 8.

Pamiętajmy jednak, że dzieciom trzeba pomagać w prawidłowym myciu zębów aż do uzyskania przez nie pełnej sprawności ruchowej. Korzystając z sonicznej szczoteczki elektrycznej dziecko nauczy się operowania nią szybciej niż ma to miejsce w przypadku szczoteczki manualnej. Szczoteczki soniczne są równie delikatne i bezpieczne, co manualne, jednak, napędzane nie tylko siłą dziecięcych rączek, działają szybciej.

Jak używać szczoteczki InnoGIO?
Szczoteczki

Autor: InnoGIO

Krok pierwszy: Umieść końcówkę szczoteczki na uchwycie, przyciskając ją w dół. Po zużyciu końcówki szczoteczki pociągnij ją w przeciwnym kierunku i zamontuj nową końcówkę.

Krok drugi: Wyciśnij pastę do zębów na włókna szczoteczki, aby zapobiec jej zsunięciu.

Krok trzeci: Dotknij przełącznik, aby uruchomić urządzenie, następnie czyść zęby, trzymając szczoteczkę w dolnej części uchwytu.

Krok czwarty: Od czasu do czasu szczoteczka powinna zostać umieszczona na bezprzewodowej stacji ładowania. W tym czasie należy nałożyć na końcówkę szczoteczki ochronną przykrywkę, aby zapobiec gromadzeniu się na niej kurzu i brudu podczas ładowania.

3. Uważnie dobieraj produkty do mycia zębów

Dlatego wybierając szczoteczkę dla swojej pociechy, nie zwracaj uwagi wyłącznie na to, jak ona wygląda czy ile kosztuje, ale przede wszystkim – jak swoim działaniem ułatwia dbanie o higienę jamy ustnej i czy właściwie wspomaga zdrowie zębów i dziąseł.

Tym wyróżnia się szczoteczka soniczna innoGIO, wykonana ze spożywczego tworzywa silikonowego, które dokładnie czyści dziecięce zęby i dziąsła. Pobudza krążenie dziąseł i łagodzi choroby przyzębia, dzięki czemu zapobiega cofaniu się dziąseł. Wykonana z przyjaznego środowisku tworzywa ABS, zapewnia trwałość, czystość i wygodę użytkowania.

Razem ze szczoteczką użytkownik otrzymuje ładowarkę indukcyjną na micro USB i kubeczek do wody, który ma również dodatkową funkcję - chroni szczoteczkę przed bakteriami.

Jak myć zęby dziecka?

Dziecięce zęby myjemy od wewnętrznej i zewnętrznej strony ruchami okrężnymi i wymiatającymi.

Dowiedz się więcej o marce innoGIO tutaj.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

W nowym M jak Mama o tym, jak jakie prawa i przywileje mają ciężarne zatrudnione na etacie, a także: co pomoże ci urodzić naturalnie i jak wspierać wcześniaka. Przeczytaj również, jaką matę edukacyjną kupić niemowlakowi.

Kup dostęp od 2,50 zł
okladka m jak mama 09/19
KOMENTARZE