Alergia: zobacz, co może uczulać twoje dziecko na wiosnę

2014-03-20 7:00

Jeśli twoje dziecko ma alergię, wiosna to dla niego ciężki okres. To wtedy atakuje wiele z alergenów roślinnych. Sprawdź, jakie rośliny pylą wiosną i mogą wywołać objawy alergii u dziecka.

Kwiecień – to okres pylenia wierzby, brzozy, grabu, topoli.

Maj – w tym miesiącu nasilenie alergii występuje u dzieci uczulonych na: grab, dąb, trawy. Występuje średnie stężenie grzybów z rodzaju Aspergillus.

Czerwiec – uważaj, gdy dziecko uczulają: żyto, trawy, pokrzywa, lipa i grzyb Cladosporium.

Czytaj: Wozisz dziecko autem? Sprawdź, dlaczego trzeba wymieniać filtr kabinowy

W okresie silnego pylenia kontakt z alergenami trzeba ograniczyć do minimum. W tym celu na noc zamykaj okna w pokoju dziecka, unikaj wycieczek do lasu czy parku, nie otwieraj okien w trakcie jazdy samochodem. Gdy objawy alergii są nasilone, najlepiej, by dziecko wychodziło na dwór tylko rano lub po deszczu, kiedy pyłków w powietrzu jest mało.

Oprócz pyłków, dziecko może uczulać wiosną także słońce. By tego uniknąć, chroń dziecko przed słońcem, smarując jego skórę kremem z wysokim filtrem. Zadbaj też, by maluch przebywał raczej w cieniu, a nie w pełnym słońcu. Objawy alergii u dziecka może również wywołać ukąszenie owada (np. pszczoły). Pamiętaj więc o stosowaniu środków odstraszających owady.

Czytaj: Jak rozpoznać, czy dziecko jest przeziębione, czy ma alergię?

www.dlarodzinki.pl

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

W nowym M jak Mama o tym, jaki wpływ na zdrowie mamy i dziecka ma cesarskie cięcie oraz jakie jest ryzyko ciąży po 40. roku życia. Przeczytaj również, jak wybrać najlepsze krzesełko do karmienia i jak skompletować eko-wyprawkę

Kup dostęp od 2,50 zł
okładka 10/19
KOMENTARZE