Kalendarz alergika: pylenie – kwiecień, maj, czerwiec

2014-04-03 18:18

Nie wszyscy cieszą się z nadejścia wiosny. Kwiecień, maj i czerwiec to ciężkie miesiące dla alergików. Sprawdź, jakie rośliny pylą na wiosnę.

Wysokie stężenie pyłków w powietrzu utrzymuje się przez całą wiosnę i lato. Kalendarz pylenia pokazuje, które rośliny pylą w określonych miesiącach. Dzięki temu możesz z przybliżeniem określić, co powoduje alergię u dziecka, obserwując czas pojawienia się nieprzyjemnych objawów, takich jak katar, kaszel i kichanie.

Kalendarz pylenia – jakie alergeny zagrażają dziecku wiosną?

Kwiecień – wysokie stężenie pyłków brzozy, topoli, olchy, dębu, średnie stężenie – grzybów Aspergilus i Cladosporium.

Maj – wysokie stężenie pyłków traw i pokrzywy, grzybów Aspergilus i Cladosporium, średnie stężenie – babki i szczawiu.

Czerwiec – nadal utrzymuje się wysokie stężenie pokrzywy i traw, a także Aspergilus i Cladosporium, pojawia się też średnie stężenie bylicy oraz niskie – komosy.

Warto pamiętać o tym, że w tym okresie dziecko może uczulać także słońce, a także jad owadów (pszczół i os). Dlatego smaruj skórę malucha kremem z wysokim filtrem przeciwsłonecznym i zminimalizuj ryzyko ukąszeń przez owady.

Mjakmama24.pl
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

W numerze 2/2020 "Zdrowia": co pomoże na ból głowy, sztuczne hormony wokół nas, dźwięczny głos na lata, stopy bez odcisków, eko zwierzak w domu, chudnij z wyobraźnią, hity zdrowej kuchni. Miesięcznik "Zdrowie" to pakiet rzetelnej wiedzy i sprawdzonych rad!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie 2/2020
KOMENTARZE