Kaszel w nocy u dziecka - co robić, gdy dziecko ciągle kaszle?

2012-11-13 14:29

Kaszel, szczególnie w nocy u dziecka, to bardzo męcząca dolegliwość. Bez względu na rodzaj kaszlu - kaszel suchu lub mokry, lekarz przepisuje dziecku syrop. Pamiętaj o przestrzeganiu godzin jego podawania - to nie jest bez znaczenia! Pediatra pewnie poleci ci także oklepywanie plecków dziecka - to dobry sposób na wykrztuszenie zalegającej wydzieliny.

Kaszel to bardzo uciążliwa dolegliwość, szczególnie nocą u bardzo małych dzieci. Zobacz jak sobie z nim radzić i pomóc dziecku.

Kaszel w nocy u dziecka - jaki syrop?

Istnieje kilka rodzajów syropu na kaszel, przeznaczonych na różne rodzaje kaszlu. Jaki wybrać? Zawsze postępuj według wskazań lekarza. Pilnuj zwłaszcza godzin podawania leków (niektórych preparatów nie można podawać wieczorem, inne trzeba dawkować ściśle co kilka godzin). To szczególnie ważne w przypadku małych dzieci - syropy o właściwościach wyksztuśnych nie podajemy wieczorem - wydzielina może spowodować zakrztuszenia. Natomiast te przeciwkaszlowe na noc, by ułatwić dziecku sen.

Kaszel w nocy u dziecka: przed snem oklep plecki

Znakomity sposób na pozbycie się wydzieliny towarzyszącej mokremu kaszlowi to delikatne, codzienne oklepywanie plecków przed snem. Malca trzeba ułożyć tak, by główka była niżej niż pupa, gdyż w tej pozycji wydzielina będzie łatwiej spływała, a potem przez kilka minut oklepywać mu plecy otwartą dłonią. Pamiętaj też o ciągłym podawaniu niemowlakowi picia. To także ułatwia odkrztuszanie.

Kaszel w nocy u dziecka: czy wieczorem smarować plecy maścią?

Jeśli dziecko skończyło pół roku, plecki możesz nacierać mu plecy maścią rozgrzewającą. Pamiętaj, żeby później dobrze je okryć i zamknąć okno.

Kaszel suchy i mokry. Jak z nim walczyć?

miesięcznik "M jak mama"
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

W magazynie Dziecko Zakupy i My: ponad 200 polecanych produktów dla mamy, dziecka i kobiet w ciąży, a także inspiracje i porady dla całej rodziny! Sprawdź, jak zadbać o najbliższych – czytaj już za 3 zł!

Sprawdź
Dziecko zakupy i my
KOMENTARZE