Katarek Complete – „odkurz” katar z noska maluszka!

2020-03-06 13:32 Materiał sponsorowany
Katarek Complete – „odkurz” katar z noska maluszka!
Autor: Getty images

Katar to jedna z najczęstszych dolegliwości u niemowląt i dzieci. Mogłoby się wydawać, że nie jest niczym groźnym. I faktycznie – dla nas, dorosłych, katar jest uciążliwy, ale nie zatrzymuje nas w łóżku. Wkładamy do torebki kilka paczek chusteczek i biegniemy do pracy czy na spotkanie. A teraz wyobraź sobie, że Twój nos zatkany jest przez gęsty katar, a Ty nie możesz oddychać ustami. Właśnie to przeżywa zakatarzone dziecko, które do 1 roku życia potrafi oddychać wyłącznie przez nos. Przez katar maluch nie może jeść i spać.

Utrudnione oddychanie sprawia, że jest rozdrażniony i marudny, a Ty zamartwiasz się tym, jak mu pomóc. Podpowiadamy – w zestawie Katarek Complete znajdziesz wszystko, co niezbędne do oczyszczenia małego noska z kataru. 

Ale czy na pewno Katarek nie wyssie dziecku mózgu?

Katarek to marka aspiratorów kataru dla niemowląt i dzieci, która wspiera mamy w walce z katarem już od 15 lat. Aspiratory Katarek podłączamy do odkurzacza. Do odkurzacza?! Czy to bezpieczne? Czy nie „wyssie” mojemu dziecku mózgu?! Spieszymy z wyjaśnieniem! W domowych warunkach tylko odkurzacz jest w stanie wygenerować wystarczającą i jednostajną moc ssącą. Urządzenie wzorowane jest na szpitalnych ssakach laryngologicznych. Oczywiście, siła odkurzacza zredukowana jest do bezpiecznego minimum. Cały „zabieg” trwa zaledwie kilkanaście sekund.

Wypróbuj
Katarek Complete

Autor: Katarek

Aspirator Katarek skutecznie radzi sobie nawet z gęstą, zalegającą głęboko w nosku wydzieliną. Używać można go od pierwszych dni życia maluszka. Skuteczność i bezpieczeństwo Katarka potwierdzają mamy, położne i lekarze.

Sól fizjologiczna Katarek dostępna jest także w sklepach Biedronka.

Trzy kroki do czystego noska malucha

Teraz już znasz skuteczny sposób na odciągnięcie kataru u Twojego dziecka. Dowiedz się, jak przeprowadzić taki „zabieg” poprawnie. Metoda 3 Kroków to trzy czynności, dzięki którym bezpiecznie i sprawnie udrożnisz nosek dziecka. Pierwszym krokiem jest rozrzedzenie kataru za pomocą kilku kropli soli fizjologicznej zaaplikowanej do obu dziurek w nosie. Czekamy kilka sekund i rozpoczynamy aspirację. Podłączamy Katarek do odkurzacza o mocy 800-1800W. Uruchamiamy odkurzacz, a końcówkę aspiratora przykładamy najpierw do jednej, a następnie do drugiej dziurki na kilka sekund. Katar ląduje w zbiorniczku w komorze aspiratora. Następnie wykorzystujemy pozostałą w ampułce sól – ponownie aplikujemy do noska dziecka kilka kropli, by nawilżyć jego błonę śluzową oraz przywrócić prawidłowy ruch rzęsek. Czynność można powtarzać tyle razy w ciągu dnia, ile trzeba.

Sól fizjologiczna – agent do zadań specjalnych!

Katarek Roztwór soli fizjologiczny to mały agent do zadań specjalnych. I nie mówimy tu tylko o rozrzedzaniu kataru czy nawilżaniu błony śluzowej noska. W zestawie Katarek Complete znajdziesz 10 ampułek soli fizjologicznej, którą zakupisz także oddzielnie. Katarek roztwór soli fizjologiczny NaCl 0,9% to wyrób medyczny w klasie IIa. Przez pierwszych kilkanaście miesięcy życia Twojego dziecka powinien towarzyszyć Ci każdego dnia. Sól fizjologiczna to specjalista w dziedzinie oczyszczania i nawilżania. Użyjesz jej do inhalowania, do przemywania oczu i uszu, a nawet ran i skaleczeń.

Katarek - sól fizjologiczna
Autor: Katarek

10 ampułek soli fizjologicznej znajdziesz w nowym opakowaniu zestawu Katarek Complete. Wygodna, ergonomiczna „apteczka” umożliwia posegregowanie elementów zestawu. Aspirator, dwie końcówki i szczoteczka – wszystko ma swoje stałe miejsce i nic nie ma prawa się zgubić!

Mamo, teraz już wiesz co zrobić, gdy Twój Maluszek złapie katarek!

Sól fizjologiczna Katarek dostępna jest także w sklepach Biedronka.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie! Z kodem rabatowym: "wiosna" tylko 2,50 zł za 96 stron porad o zdrowiu! Dodatkowo otrzymasz dostęp do numerów archiwalnych. W nr 4/2020 „Zdrowia m.in.: poradnik alergika, choroby zakaźne pod lupą, „młody” zawał serca, mity o recyklingu.

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie 4/2020
KOMENTARZE