Zagraniczne wakacje last minute z małym dzieckiem? Z aplikacją mojeIKP ostatni letni urlop niczym Cię nie zaskoczy

2021-08-18 22:57 Materiał sponsorowany
IKP
Autor: materiały prasowe

Wakacje z małym dzieckiem to ogromne wyzwanie, a już szczególnie, kiedy na przygotowanie mamy mało czasu. Zaskoczyć może nas wszystko – od błahych spraw po poważniejsze, jak np. kłopoty formalne na lotnisku. W dzisiejszej, koronawirusowej rzeczywistości warto mieć zawsze ze sobą Unijny Certyfikat COVID, który jest niezbędny przy przekraczaniu granic lub na terenie państw, które wymagają go, aby np. wejść do restauracji. Od teraz, dzięki aplikacji mobilnej mojeIKP rodzice będą mieć zawsze pod ręką swój UCC, a dodatkowo również e-recepty oraz e-skierowania. Wystarczy zainstalować aplikację na telefonie. Jest ona do pobrania na platformach Google Play oraz App Store.

Od wielu lat biura podróży w swoich ofertach posiadają wyjazdy, które wychodzą naprzeciw oczekiwaniom rodziców i ich dzieci. Wśród młodych rodzin popularnym jest korzystanie z tańszych, zagranicznych wakacji last minute, które potrafią niekiedy przysporzyć im wielu kłopotów, od tych prozaicznych, aż do poważnych, mogących spowodować nawet rezygnację z wakacyjnego wypoczynku. Obok rzeczy, które jedynie wyprowadzą nas z równowagi, takich jak pakowanie czy zakupy na ostatnią chwilę, zdarzają się również takie, które mogą całkowicie zniweczyć nasze plany wakacyjne. Obecnie panujące obostrzenia epidemiologiczne na świecie dokładają nam również kolejnych obowiązków, m.in. potrzebę posiadania przy sobie Unijnego Certyfikatu COVID na lotniskach, a w niektórych krajach również podczas kontroli granicznych, odwiedzania kina lub restauracji. To kolejna rzecz do dopilnowania dla rodziców przed wyjazdem, których przy małych dzieciach jest bardzo wiele.

IKP - finansowanie
Autor: materiały prasowe

Najpopularniejsze kierunki letnich wakacji

Z danych biur podróży wynika, iż jednymi z najpopularniejszych krajów, do których wyjeżdżają Polacy są m.in.: Portugalia, Grecja i Włochy. W powyższych państwach obowiązują ścisłe restrykcje. Aby wejść do barów, restauracji, siłowni, muzeów, kin i teatrów, a nawet hoteli w niektórych krajach należy okazać certyfikat potwierdzający szczepienie (co najmniej 14 dni po zakończeniu pełnego cyklu szczepień) lub mieć negatywny wynik testu na COVID-19 wykonany w ciągu maksymalnie 48 (w przypadku testu antygenowego) lub 72 godzin (test PCR). Należy podkreślić, iż dzieci poniżej 12. roku życia, a w niektórych krajach, jak np. Włochy, tylko poniżej 6. roku życia, w towarzystwie osoby dorosłej są zwolnione z wymogów testowych i mogą swobodnie wchodzić do miejsc lub placówek i podróżować po kraju. Jednak decydując się na taki wyjazd musimy być przygotowani, że nasz Unijny Certyfikat COVID będzie w użyciu praktycznie na każdym kroku.

Aplikacja mojeIKP
Autor: materiały prasowe

Dokumenty medyczne zawsze pod ręką

Aplikacja mojeIKP przychodzi z pomocą nie tylko podczas wakacyjnych wyjazdów, a także przed i po nich. To bezpłatna aplikacja mobilna Ministerstwa Zdrowia i Centrum e-Zdrowia, która umożliwia dostęp do wybranych funkcjonalności Internetowego Konta Pacjenta poprzez smartfon. Obecnie jej użytkownicy mogą korzystać m.in. z łatwego i wygodnego dostępu do e-recept oraz e-skierowań do lekarza. Można ją pobrać na telefon z systemem operacyjnym Android z Google Play lub iOS z AppStore. Z aplikacji mojeIKP korzystać może każdy obywatel, który posiada profil zaufany, e-tożsamość w jednym z wybranych banków lub e-dowód. Aplikację mobilną mogą aktywować także osoby, które do tej pory nie logowały się na swoim Internetowym Koncie Pacjenta. Użytkownicy aplikacji mojeIKP mogą obecnie: zarejestrować się online na szczepienie przeciw COVID-19, wykupić lek w aptece bez konieczności podawania numeru PESEL – wystarczy podać farmaceucie do zeskanowania kod QR, mieć dostęp przez telefon do e-recept i e-skierowań bezpośrednio z otrzymanego powiadomienia PUSH, pobrać je również w formie pliku pdf, który można przesłać bliskim lub pracownikom medycznym e-mailem lub SMS-em, sprawdzić dawkowania przepisanego leku oraz jego ulotkę, czy sprawdzić, kiedy i gdzie odbędzie się wizyta lekarska (na podstawie zarejestrowanego e-skierowania).

Aplikacja mojeIKP
Autor: materiały prasowe

Co jeszcze w planach?

Ważna informacja dla młodych rodziców - jeszcze we wrześniu tego roku, Centrum e-Zdrowia planuje wprowadzić w aplikacji mojeIKP dostęp do dokumentacji medycznej naszych najbliższych, w tym dzieci i seniorów, którzy nas do tego upoważnili. Funkcja ta ułatwi pilnowanie spraw związanych ze zdrowiem całej rodziny, co przełoży się na zaoszczędzony czas, którego przy małym dziecku jest bardzo niewiele. Ten będzie można spożytkować na przykład na odpoczynek, który jest bardzo istotny w kontekście opieki nad najmłodszymi członkami rodziny.

Aplikacja mojeIKP jest do pobrania z:

Google Play (https://bit.ly/3w75KeU)

App Store (https://apple.co/2R3UKjx).

IKP
Autor: materiały prasowe
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza