Dzieci rozwiążą to w pamięci, a rodzic będzie się głowił. Kto z was dał radę?

2023-11-15 11:19

Rozwiązanie tej zagadki wymaga wiedzy na poziomie podstawówki i to klas początkowego nauczania. Mimo to nie wszyscy dorośli sobie z nią radzą... Choć prosta, wymaga nie tyle wiedzy, co sporej bystrości umysłu. Znacie wynik?

Ta zagadka matematyczna tylko wydaje się prosta.
Autor: Getty Images/ www.mentalup.co Ta zagadka matematyczna tylko wydaje się prosta.

Obrazkowe zagadki matematyczne, to dla uczniów szkół podstawowych tak zwany chleb powszedni. Ćwiczenia od matematyki są ich pełne, co niekiedy irytuje rodziców pomagających w odrabianiu lekcji. Z punktu widzenia nauki ma to jednak sens. Takie zagadki wyostrzają umysł, sprawiają, że dziecko zaczyna szybciej łączyć fakty, nastawia się na logiczne myślenie i jest bystrzejsze. 

W rozwiązywaniu zagadek matematycznych można się wyćwiczyć. Właśnie dlatego części dzieci idzie to lepiej niż ich rodzicom.

Zobacz też: Zagadki dla dzieci. Zgadywanki dla dzieci, które rozwieją nudę i rozbawią dziecko

Ile czasu uczniowie odrabiają prace domowe w innych krajach?

Zagadka matematyczna dla klas 1-3 podstawówki

Podobnie jest z tą zagadką matematyczną. Wymaga ona wiedzy, którą każde dziecko powinno posiąść pod koniec drugiej klasy szkoły podstawowej, a w trzeciej klasie mieć ją w "małym paluszku". Tyle, ze tu nie chodzi o wiedzę, a bardziej o logikę i sprawność w rozwiązywaniu matematycznych łamigłówek.  

Oto ona.

www.mentalup.co
Autor: www.mentalup.co www.mentalup.co

Rozwiązanie zagadki matematycznej 

By ją rozwiązać wystarczy jedynie wiedza o tym, że każda liczba pomnożona lub podzielona przez jeden wynosi tyle samo. Skoro więc działanie na mnożenie i na dzielenie wynosi 2, to jedna z liczb musi być równa 2, a druga musi być równa 1.

Skoro więc żółty kwadracik to 2, a niebieskie kółko to 1, to końcowe działanie, które jest zagadką to także 1.

2-1=1

Kto poradził sobie z naszą łamigłówką?

Źródło:

mentalup.co

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza