Najlepsze sposoby, by poprawić pamięć twojego dziecka

2020-09-30 15:16 Materiał sponsorowany
Rebel 4
Autor: materiały prasowe

Zapamiętywanie to jedna z najważniejszych ludzkich zdolności. Na początku życia pozwala dziecku intensywnie się rozwijać, a w toku edukacji przyswajać prezentowany w szkole materiał. Dbanie o pamięć od najmłodszych lat zaprocentuje również w wieku dojrzałym - mając sprawny umysł lepiej poradzimy sobie z wieloma zadaniami, a na starość zwiększą się nasze szanse na pozostanie dłużej w dobrej kondycji intelektualnej.

A gdyby tak ćwicząc pamięć poszerzać jednocześnie swoją wiedzę? W dodatku w doskonałej atmosferze, przy akompaniamencie wybuchów śmiechu?

Wspólna nauka - wspólna zabawa

Wszyscy wiemy, że nauka połączona z zabawą jest nie tylko przyjemniejsza, ale też znacznie bardziej efektywna. Zwłaszcza w przypadku tzw. “pamięciówki” dobrze jest wykorzystać elementy rozrywkowe, które sprawią, że wiedza utrwali się bardziej mimowolnie, a powtórki materiału zamiast żmudne, będą całkiem przyjemne.

Właśnie ten mechanizm wykorzystuje BrainBox - seria dynamicznych karcianek dla wszystkich ciekawych świata. To wyjątkowe gry edukacyjne, wspierające dzieci na każdym etapie nauki. Wykorzystując dynamiczną i angażującą zabawę, tytuły z linii BrainBox pozwalają rozwijać wiedzę, a także wspierają trening pamięci i spostrzegawczości, czyli umiejętności kluczowych dla rozwoju. Sprawny umysł, wyćwiczony w zwracaniu uwagę na detale i zapamiętywaniu ich, z pewnością ułatwi dziecku naukę w każdej szkolnej dziedzinie.

Każde pudełko to zestaw kart, które po jednej stronie mają obrazek, a z drugiej pytania, sprawdzające nie tylko naszą pamięć, ale też wiedzę z zakresu danego przedmiotu. Obrazkowi należy przyjrzeć się przez 10 sekund (czas odlicza dołączona do zestawu klepsydra), zapamiętując jednocześnie jak najwięcej szczegółów. Następnie odwracamy kartę na drugą stronę i za pomocą kostki losujemy pytanie, na które będziemy odpowiadać. Ot i cała filozofia, w której tkwi niezaprzeczalny urok BrainBoxów: nie musimy uczyć się żadnych zasad, a rozgrywka potrwa dokładnie tyle, ile będziemy chcieli.

Każdemu według potrzeb

Poszczególne gry z serii BrainBox są zorientowane wokół konkretnego przedmiotu i podzielone według stopnia zaawansowania. Przykładowo Matematyka dla najmłodszych jest odpowiednia dla dzieci już od 5. roku życia i obejmuje zagadnienia związane z liczeniem do 20, prostym dodawaniem i odejmowaniem, podstawowymi wagami, miarami itp., Matematyka to zestaw dla siedmiolatków, który pozwala ćwiczyć tabliczkę mnożenia, znajomość objętości, ułamki czy figur geometrycznych, a Matematyka Plus, przeznaczona dla dzieci od 9. roku życia, wspiera naukę liczb pierwszych, kwadratowych, działań pisemnych, geometrii przestrzennej czy zaawansowanych miar i wag.

Jednak BrainBox to nie tylko matematyka. Przyroda pozwoli nam poznać wiele gatunków zwierząt, roślin i grzybów i ich klasyfikację, a Świat odkryje przed nami informacje o 55 krajach wraz z ich mapami, stolicami i najważniejszymi symbolami. Dostępne są również zestawy dla maluchów, takie jak odpowiednie dla czterolatków Obrazki, które pozwalają dziecku nie tylko ćwiczyć pamięć i spostrzegawczość, ale również poszerzać zasób słownictwa.

Dodatkowe korzyści

Warto pamiętać, że BrainBox, podobnie jak większość nowoczesnych gier, to coś więcej niż dobrze skrojona edukacyjna zabawa. Zastosowane w serii rozwiązania w połączeniu z niebanalnymi, zaskakującymi pytaniami sprawiają, że rozgrywki są równie ciekawe zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Tym ostatnim odświeżenie wiedzy i trening pamięci też się przyda - choćby z powodów wspomnianych na samym początku. Poza tym, podobnie jak w przypadku innych analogowych rozrywek, wspólna zabawa z BrainBoxami wspiera rozwijanie rodzinnych więzi oraz redukcję codziennego stresu, przynosząc nam szereg niespodziewanych, długofalowych korzyści.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

W magazynie Dziecko Zakupy i My: ponad 200 polecanych produktów dla mamy, dziecka i kobiet w ciąży, a także inspiracje i porady dla całej rodziny! Sprawdź, jak zadbać o najbliższych!

Pobierz
Dziecko zakupy i my
KOMENTARZE