Zajęcia dodatkowe

Wybór szkoły muzycznej w Warszawie to niełatwe zadanie. Decyzja o zapisaniu dziecka do szkoły muzycznej wiąże się z wyborem konkretnej placówki, w której nasze dziecko będzie uczyło się gry na instrumencie czy śpiewu. Jakie są adresy szkół muzycznych w Warszawie? Zobaczcie, jakie są korzyści dla dziecka z uczęszczania do szkoły muzycznej! Mamy listę szkół muzycznych w Warszawie.
Zapisywanie swoich pociech na zajęcia pozalekcyjne to świetny pomysł, który kreuje w nich nowe pasje i zainteresowania. Balet dla dzieci cieszy się dużą popularnością głównie u dziewczynek. Zobacz, jakie akcesoria będą potrzebne twojej córce na lekcje taneczne.
Ferie zimowe to czas odpoczynku od szkoły. Już 18 stycznia rozpoczną się w pięciu województwach.  W kolejnych tygodniach ucieszą się z nich dzieci w pozostałych rejonach kraju. Co robić z dzieckiem w tym czasie? Ferie zimowe w mieście: skorzystaj z naszych pomysłów.
Angielski, rytmika, taniec – to chyba trzy najbardziej popularne rodzaje zajęć dla dzieci. Okazuje się, że oferta jest o wiele szersza i oryginalniejsza. Sprawdź na jakich 5 zajęć pozalekcyjnych warto zapisać dziecko.
Znajomość minimum jednego języka obcego to w dzisiejszych czasach niemal konieczność. Jako że dzieciom nauka przychodzi łatwiej niż dorosłym, warto wykorzystać pierwsze lata życia najmłodszych na zaszczepienie w nich poliglotycznego entuzjazmu. Jedną z bardzo skutecznych metod jest storytelling. Przeczytajcie, na czym ona polega!
Wycieczka szkolna to dla dzieci czas, kiedy lepiej mogą poznać swoich kolegów z klasy i odpocząć trochę od wielogodzinnych lekcji. Niestety, nie zawsze organizacja wycieczki szkolnej spełnia oczekiwania uczniów: czasem nudzą się na niej bardziej niż podczas zajęć w klasie. Jakie tak naprawdę są te szkolne wyprawy i w jaki sposób powinny być organizowane? Jakie korzyści stwarza dziecku wyjazd na wycieczkę szkolną?
Chcesz ciekawie zorganizować dziecku wolny czas po lekcjach? Zastanów się, jakie zajęcia dodatkowe wybrać, by przyniosły jak najwięcej korzyści. Pamiętaj, że dziecko powinno chodzić na zajęcia pozalekcyjne z przyjemnością.
Od 1 września 2015 roku wszystkie 5-latki będą się uczyć języka angielskiego. Przeczytaj, jakie korzyści wynikają dla dziecka z tak szybkiego rozpoczęcia edukacji językowej, jak oceniać postępy dziecka i jakie metody nauczania języka angielskiego dla dzieci są najskuteczniejsze.
Nauka chińskiego staje się coraz bardziej popularna. Coraz więcej rodziców zapisuje dzieci na zajęcia, licząc, że znajomość języka chińskiego zapewni im w przyszłości lepsze perspektywy i dobrą pozycję na rynku pracy. Czy faktycznie tak jest? Warto zapisać dziecko na lekcje chińskiego? Nauka chińskiego dla dzieci: sprawdź, czy to ma sens!
Zajęcia sportowe dla dzieci to doskonały sposób, by wcielić w życie powiedzenie "W zdrowym ciele zdrowy duch". Jak często powinno ćwiczyć dziecko i dlaczego nie można go do uprawiania sportu zmuszać?
Szkoła baletowa to trudne i wieloletnie kształcenie, które zmienia nie tylko życie dziecka, ale również całej rodziny. Dlatego decyzja o posłaniu dziecka do szkoły baletowej powinna być dobrze przemyślana. Kto może podjąć naukę w takiej placówce? Jak wyglądają zajęcia dla dzieci w szkole baletowej?
Angielski w przedszkolu, chiński wieczorami, w weekendy francuski - świat zwariował na punkcie języków obcych. Rodzice, chcąc ułatwić dziecku funkcjonowanie w kosmopolitycznym świecie, wysyłają je na kolejne kursy językowe, często nie zastanawiając się, czy to faktycznie ma sens. Kiedy dziecko powinno rozpocząć naukę języków obcych?

NOWY NUMER

DLA CIEBIE ZA DARMO! Szykujesz się do porodu? Chcesz wiedzieć co cię czeka, jak sobie radzić? Co może Ci pomóc? Koniecznie pobierz nasz specjalny poradnik, stworzony przez ekspertów!

Czytaj więcej
Porodówka - przewodnik dla rodzącej mamy, okładka