
Termometr dobrany do wieku dziecka
Temperaturę u dziecka można zmierzyć na kilka sposobów: w jamie ustnej, pod pachą, na czole, w uchu i w odbycie. Sposób pomiaru należy dostosować do wieku dziecka. Amerykańska Akademia Pediatrii zaleca stosowanie: u dzieci do 3. m.ż. - elektronicznych termometrów doodbytniczych, u dzieci pomiędzy 3. m.ż. a 4. r.ż. - elektronicznych termometrów doodbytniczych, jak również elektronicznych termometrów dousznych, od 4. r.ż. - termometrów doustnych.
Źródło: _photos.com

Tradycyjny termometr rtęciowy
Mimo, że został już wycofany z użytku, warto mieć go w domu, choćby po to, aby mieć możliwość porównania wyników. W przeciwieństwie do modeli nowszej generacji, nieraz zawodnych, jest bardzo dokładny i nie fałszuje wyników. Jednak ze względu na niebezpieczeństwo stłuczenia i długi czas pomiaru, nie nadaje się dla dzieci poniżej 4 r.ż.
Źródło: _photos.com|photos.com

Termometr elektroniczny
Prosty w obsłudze termometr elektroniczny, stosowany do pomiaru ciała pod pachą, w jamie ustnej a także w odbycie. Miękka końcówka ułatwia pomiar temperatury u niemowlaków. Przy zakupie warto szukać modelu z dokładnością pomiaru do 0,1°C. Należy wystrzegać się tanich, nieznanych marek - ryzyko zafałszowania wyniku jest znacznie większe!
Źródło: _photos.com|photos.com

Termometr douszny
Pomiar douszny jest szybki i bardzo dokładny, bowiem w przeciwieństwie do pomiaru doczołowego, mierzy temperaturę wewnątrz ciała, a nie na zewnątrz. Termometr douszny mierzy temperaturę błony bębenkowej i otaczających ucho tkanek, używając podczerwieni, która zamieniana jest na wynik cyfrowy. Pomiaru można dokonać nawet podczas snu dziecka. Nie są zalecane do pomiaru temperatury u niemowlaków poniżej 3 miesiąca życia.
Źródło: _photos.com|photos.com

Termometr czołowy i douszno-czołowy
Termometr czołowy mierzy zewnętrzną temperaturę ciała poprzez skanowanie okolicy łuku brwiowego. Niewątpliwym jego atutem jest szybkość pomiaru (2-3 sec.). Jest łatwiejszy w obsłudze niż termometr douszny, jednak pomiar nie jest tak dokładny. Pediatrzy szczególnie polecają model douszno-czołowy - dwa różne pomiary weryfikują wynik i pozwalają ustalić możliwie najdokładniejszą temperaturę ciała dziecka.
Źródło: www.medansklep.pl

Termometr na podczerwień
Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszej technologii, termometr na podczerwień dokonuje pomiaru temperatury bezdotykowo, w przeciągu 1 sekundy. Mierzy również temperaturę otoczenia oraz powierzchni np. butelki z mlekiem. Wymaga wcześniejszego "przestudiowania" instrukcji obsługi, aby uniknąć błędów w pomiarach. Ze względu na zaawansowaną technikę należy do modeli z wyższej półki cenowej, co jak niektórzy twierdzą wcale nie idzie w parze z dokładnością wyników.
Źródło: www.magiczny-zakatek.pl

Termometr w smoczku
To typowy gadżet: ładnie wygląda, ale jest niefunkcjonalny. A wydawać by się mogło, że termometr w formie smoczka - nieodłącznego przyjaciela niemowlaków - będzie ogromną pomocą dla rodziców. Jednak pomiar temperatury jest niedokładny, bo gorączkujące dzieci nie mają ochotę czegokolwiek ssać, albo płaczą, co automatycznie uniemożliwia dokonania pomiaru w tej formie.
Źródło: pamedica.pl

Termometr paskowy na czoło
Kolejny wynalazek XXI wieku, który nie spełnia swojego zadania. Mimo, że jest bezpieczny, szybki i łatwy w użyciu, dokonany pomiar jest nieprecyzyjny. Wystarczy niewielkie odklejenie się paska od skóry, aby wynik był zafałszowany nawet o 1,5°C - w przypadku niemowlaków to bardzo dużo. Pediatrzy polecają termometr paskowy jedynie w celu potwierdzenia wystąpienia gorączki u dziecka. Chcąc uzyskać dokładny wynik, należy zastosować bardziej precyzyjny model.
Źródło: _photos.com|photos.com
Zamknij reklamę za s.
X
Zamknij reklamę
...