Botoks na rzęsy: na czym polega zabieg i jakie daje efekty?

2019-08-26 8:42

Botoks to coraz popularniejszy zabieg na rzęsy, który rzadko jednak jest robiony samodzielnie. Najczęściej wykonuje się go razem z liftingiem i laminacją rzęs. Daje doskonałe efekty, dlatego ma coraz więcej zwolenniczek. Sprawdź, na czym dokładnie polega zabieg botoksu na rzęsy i jakie faje efekty.

botoks na rzęsy
Autor: Getty images

Botoks na rzęsy staje się coraz powszechniejszym zabiegiem i nie ma nic wspólnego z botoksem, który stosuje się na twarz, a do zabiegu nie są wykorzystywane żadne igły!

Jedyne powiązanie, które można połączyć z tymi nazwami, to efekt odmłodzenia i upiększenia - w jednym wypadku twarzy, w drugim rzęs.

Spis treści:

  1. Botoks na rzęsy: co to jest?
  2. Na czym polega zabieg botoksu na rzęsy?
  3. Co zawiera botoks na rzęsy?
  4. Botoks na rzęsy: jakie są efekty?
  5. Jak się przygotować do zabiegu?
  6. Przeciwwskazania do zabiegu
  7. Botoks na rzęsy: ile to kosztuje?

Botoks na rzęsy: co to jest?

Botoks na rzęsy to nic innego, jak naturalny sposób na odżywienie rzęs i najczęściej przeprowadzany jest w trakcie liftingu i laminacji rzęs. To także naturalna alternatywa dla przedłużania rzęs.

Zwolenniczki długich i podkręconych rzęs, które jednocześnie nie chcą lub nie mogą poddać się zabiegowi przedłużania rzęs, śmiało mogą skorzystać z liftingu i laminacji rzęs, a przy okazji poddać się ich botoksowi.

W efekcie można cieszyć się podkręconymi i grubszymi rzęsami, które są całkowicie naturalne!

Na czym polega zabieg botoksu na rzęsy?

Botoks na rzęsy to kolejny etap podczas zabiegu liftingu i laminacji rzęs. Botoks rzadko jest stosowany na rzęsy samodzielnie, choć niektóre salony mogą przeprowadzać taki zabieg.

Najpierw przeprowadza się lifting rzęs, czyli zawija rzęsy na specjalny wałeczek i stosuje kilka preparatów, których celem jest podkręcenie rzęs.

Po zdjęciu wałeczków i zmyciu preparatów do liftingu, na rzęsy nakładany jest botoks, czyli krem lub płyn i nie jest już zmywany. Następnym krokiem podczas zabiegu często jest laminacja, której celem jest utrwalenie całego zabiegu i zabezpieczenie botoksu, by przez dłuższy czas odżywiał rzęsy.

Niektóre stylistki rzęs stosują także hennę w celu przyciemnienia naturalnych rzęs. Najczęściej nakładana jest tuż przed nałożeniem botoksu. 

Czytaj: Botoks na włosy: na czym polega zabieg i czy można go zrobić w domu?

Przedłużanie rzęs w ciąży: czy jest bezpieczne?

Co zawiera botoks na rzęsy?

Botoks na rzęsy to rodzaj odżywki w koncentracie, która zawiera same skondensowane naturalne składniki. Najczęściej są to:

  • olejek jojoba
  • olej z lnicznika siewnego
  • olej z nasion czarnuszki siewnej
  • kolagen
  • kwas hialuronowy
  • proteiny jedwabiu

Warto dodać, że botoks nigdy nie zawiera sztucznych czy szkodliwych substancji. W jego składzie nie znajdzie się więc barwników, SLS, siarczanów, parabenów, olejów mineralnych czy formaldehydu.

Botoks na rzęsy: jakie są efekty?

Dzięki botoksowi rzęsy stają się grubsze, ciemniejsze, odżywione. Do tego odzyskują naturalną elastyczność i blask. Botoks na rzęsy jednak nie tylko odżywia je od środka, ale także pomaga zatrzymać pigment w środku struktury włosa.

Producenci botoksu zapewniają, że regularne poddawanie się zabiegowi wzmacnia rzęsy za każdym razem coraz bardziej. Botoks nie obciąża naturalnych rzęs i co istotne, wygląd rzęs nie zmienia się podczas korzystania z basenu czy przy długotrwałym przebywaniu na słońcu.

Trzeba jednak wiedzieć, że efekt stosowania botoksu utrzymuje się do momentu naturalnej wymiany włosów, czyli wypadnięcia starych i odrośnięcia nowych. Proces ten jest indywidualny, ale zazwyczaj trwa 4-6 tygodni. Potem zabieg można powtórzyć.

Czytaj: Perfekcyjny makijaż krok po kroku oraz pielęgnacja twarzy zimą

Jak się przygotować do zabiegu?

Jeśli zdecydowałaś się na zabieg liftingu i laminacji rzęs, połączonego z botoksem, to zdecydowanie przed zabiegiem nie powinnaś mieć sztucznych rzęs. Jeśli wcześniej przedłużałaś rzęsy, to przed zabiegiem powinnaś całkowicie je zdjąć.

24 godziny przed zabiegiem nie powinnaś używać tłustych kosmetyków na bazie olejków i na zabieg powinnaś przyjść bez makijażu. Cały zabieg liftingu, botoksu i laminacji rzęs trwa około godziny.

Po zabiegu nie możesz moczyć okolic oczu przez 24 godziny (nie korzystaj więc z basenu, sauny czy kąpieli), nie możesz także malować rzęs i stosować tłustych kremów w okolice oczu.

Czytaj: Konturowanie twarzy krok po kroku. Jak konturować twarz na mokro i na sucho?

Przeciwwskazania do zabiegu

Z racji tego, że botoks najczęściej stosowany jest przy zabiegach liftingi i laminacji rzęs, najczęstszymi przeciwskazaniami do jego stosowania są choroby oczu i powiek. Nie można poddać się zabiegowi, gdy na powiece pojawił się jęczmień lub opryszczka. Zapalenie spojówki również jest przeciwwskazaniem, jak również operacje oczu czy chemioterapia, a także uczulenia na którykolwiek ze składników.

Ciąża nie jest przeciwwskazaniem do wykonywania zabiegu, choć stylistki często podkreślają, że nie powinno się robić liftingi, botoksu i laminacji rzęs w pierwszym trymestrze ciąży ze względu na duże stężenie hormonów.

Botoks na rzęsy: ile to kosztuje?

Sam zabieg botoksu na rzęsy to koszt 40-60 zł w zależności od miasta i salonu. Najczęściej jednak łączony jest on z liftingiem i laminacją rzęs, a wtedy cena jest znacznie wyższa i za pełny zabieg trzeba zapłacić od 100 zł do nawet 250 złotych.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza