Kim jest flegmatyk?

2019-12-20 13:34

Psychologowie uważają, że charakter flegmatyka jest bardzo zdrowy i bezpieczny. Osoby, które niełatwo ulegają emocjom, żyją dłużej i lepiej. Sprawdź, czy twoje zachowanie ma w sobie coś z charakteru flegmatyka!

Flegmatyk - kim jest?
Autor: Getty Images

Spis treści

  1. Jaki flegmatyk jest prywatnie?
  2. Osobowość i zachowanie flegmatyka w pracy
  3. Charakter flegmatyka i jego słabe strony

Flegmatyk to osoba pogodna i raczej zrównoważana, doskonale potrafiąca kontrolować swoje emocje. W pierwszym kontakcie może wydawać się cicha i wycofana, ale przy bliższym poznaniu ludzie doceniają jej cierpliwość i to, że jest mało nachalna. Jej zdolność obserwacji, słuchania innych i obiektywnej oceny zwykle jest ceniona przez środowisko.

Jaki flegmatyk jest prywatnie?

W życiu prywatnym flegmatyk cieszy się opinią człowieka ugodowego, który potrafi dostosować się do oczekiwań innych. To dobry przyjaciel, jest łatwy we współżyciu, uprzejmy i pogodny. Mimo pozornej małomówności, odznacza się ciętym dowcipem. 

Osobowość i zachowanie flegmatyka w pracy

Flegmatyk w pracy jest solidny i obowiązkowy, jednak jego powolne tempo pracy może już nie podobać się szefowi. Stoicki spokój w sytuacjach wymagających zdecydowanej i szybkiej reakcji, nie sprzyja utrzymaniu pracy. Ten typ osobowości ma zdolności administracyjne, dobrze znosi presję i potrafi łagodzić sytuacje konfliktowe. 

Zobacz: Jakie cechy osobowości dziedziczymy po rodzicach?

Charakter flegmatyka i jego słabe strony

Flegmatyk nie okazuje emocji i nie potrafi się ekscytować. Nie ma potrzeby przeżywania nowych doświadczeń i nie szuka rozrywki, przy tym zakłada, że inni żyją tak samo. Zdaje się być leniwy, ponieważ unika codziennych obowiązków.

W kontaktach prywatnych osoby o tym temperamencie bywają nieprzewidywalne. Flegmatyk bowiem uważnie słucha tego, co się do niego mówi, stara się zrozumieć drugą stronę i nierzadko przytakuje, ale ostateczną decyzję podejmuje samodzielnie i wcale nie jest powiedziane, że będzie to taka decyzja, jakiej by sobie rozmówca życzył.

Czytaj także: Co to znaczy, że ktoś jest aspołeczny? Przyczyny i objawy osobowości antyspołecznej

źródło: www.mowimyjak.se.pl

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza