Polerowanie włosów: co to za zabieg? Cena, opinie, efekty

2019-05-28 9:08

Polerowanie włosów to profesjonalny zabieg wykonywany w salonie fryzjerskim, który pozwala uporać się z rozdwojonymi końcówkami. Na czym polega, ile kosztuje i czy przynosi trwałe efekty?

Polerowanie włosów
Autor: Getty Images Polerowanie włosów warto wykonać w salonie fryzjerskim

Spis treści

  1. Na czym polega zabieg polerowania włosów?
  2. Czy warto wykonać zabieg polerowania włosów?
  3. Komu polecany jest zabieg polerowania włosów?
  4. Komu nie poleca się zabiegu polerowania włosów?
  5. Czy warto wykonywać polerowanie włosów samodzielnie?
  6. Jakie są wady polerowania włosów?
  7. Dlaczego końcówki się rozdwajają?
  8. Jak zapobiegać rozdwajaniu końcówek?

Zniszczone końcówki włosów to najczęściej problem kobiet o włosach długich i półdługich. Kosmyki w takim stanie nie wyglądają dobrze, a dodatkowo, jeśli nie zostaną obcięte, może zdarzyć się i tak, że będą rozdwajać się na całej długości.

Dlatego też, chociaż domowe sposoby na rozdwojone końcówki pomagają nieznacznie w odzyskaniu ich blasku, to ostatecznie jednak należy je obciąć. Polerowanie włosów to alternatywa do tradycyjnego obcinania ich przy użyciu nożyczek, która sprawia, że końcówki włosów staną się zdrowe, a do tego gładkie, miękkie i lśniące.

Z artykułu dowiesz się:

  1. Na czym polega zabieg polerowania włosów?
  2. Czy warto wykonać zabieg polerowania włosów?
  3. Komu polecany jest zabieg polerowania włosów?
  4. Komu nie poleca się polerowania włosów?
  5. Czy warto wykonywać polerowanie włosów samodzielnie?
  6. Jakie są wady polerowania włosów?
  7. Dlaczego końcówki się rozdwajają?
  8. Jak zapobiegać rozdwajaniu końcówek?

Na czym polega zabieg polerowania włosów?

Polerowanie włosów to zabieg nazywany także: odkurzaniem włosów lub strzyżeniem z użyciem Split Endera. To innowacyjna metoda, która skutecznie pozwala pozbyć się rozdwojonych końcówek bez skracania ich długości.

Aby wykonać zabieg konieczne jest posiadanie maszynki, która wyposażona została w specjalną nakładkę. Dodatkowo, urządzenie z reguły posiada wbudowany pojemnik, do którego trafiają usunięte fragmenty włosów.

  • Przed polerowaniem włosów, fryzjer dzieli je na równej objętości, cienkie pasma. Włosy muszą być gładkie, dlatego jeśli zabiegowi poddawane są np. włosy kręcone, to wcześniej są prostowane.
  • Następnie każde pasmo włosów trafia do maszynki, która przesuwana jest od nasady do końcówek włosów.
  • Dzięki nasadce w urządzeniu, maszynka pozostawia zdrowe i gładko przylegające włosy, a usuwa te odstające i powyginane. Taka sama czynność wykonywana jest na każdym pojedynczym paśmie. Jeśli włosy nie były mocno zniszczone ulegają skróceniu zaledwie o około 0,3 mm.

Porowatość włosów - jak ją określić?

Czy warto wykonać zabieg polerowania włosów?

Strzyżenie włosów przy użyciu urządzenia takiego jak Split Ender ma wiele zalet. Tego typu polerowanie włosów przede wszystkim sprawia, że widocznie poprawia się ich kondycja. Zniszczone końcówki zostają obcięte, a włosy są gładkie, miękkie i pięknie błyszczą.

Co warto podkreślić, efekt tego zabiegu jest widoczny bezpośrednio po jego przeprowadzeniu. Dla osób, które zapuszczają włosy (i dlatego często niesłusznie rezygnują z obcinania końcówek) pocieszające będzie to, że zabieg polerowania usuwa zniszczone włosy bez skracania ich długości.

Warto podkreślić, że ten sposób upiększania kosmyków jest bezpieczny, prosty i dokładny. Jeśli zabieg wykonywany będzie przez doświadczonego fryzjera, to jest to także gwarancją na uzyskanie pięknych włosów w zdecydowanie lepszej kondycji.

Komu polecany jest zabieg polerowania włosów?

  • Polerowanie włosów to zabieg przede wszystkim dla osób niezadowolonych z wyglądu końcówek włosów, które są zniszczone.
  • Tego typu zabieg wykonany w salonie fryzjerskim będzie idealnym rozwiązaniem w przypadku włosów, które ogólnie są zdrowe, ale ich końcówki są rozdwojone i często się łamią.
  • Jest to także sposób na włosy, które rozdwajają się na całej długości.

Warto podkreślić, że polerowanie włosów to również zabieg dla osób, które zapuszczają włosy, nie chcą skracać ich długości, a jednak nie są zadowolone z rozdwajających się końcówek. Z zabiegu będą zadowolone kobiety, które mają zarówno włosy cieniowane, jak i podcięte prosto lub na kształt litery U.

Komu nie poleca się zabiegu polerowania włosów?

  • Polerowanie włosów z pewnością nie jest rekomendowane osobom, których włosy są ogólnie zniszczone, czyli od nasady po same końce
  • Zabieg polerowania nie jest także wskazany u osób, których włosy są rzadkie, a końcówki mocno zniszczone – wtedy, aby poprawić ich stan, należy podciąć je w tradycyjny sposób, czyli nożyczkami
  • Nie można wykonywać go także u osób z chorobami skóry głowy m.in. z grzybicą.

Czy warto wykonywać polerowanie włosów samodzielnie?

Profesjonalne polerowanie włosów najczęściej wykonuje się w salonie fryzjerskim. Jak się jednak okazuje, możne je także wykonać samodzielnie, w domowym zaciszu. Jest to możliwe dlatego, że w internecie można znaleźć wiele podobnych urządzeń do tych, które używane są w salonie.

Warto jednak podkreślić, że są to tańsze zamienniki, które nie mają potwierdzonej jakości i tym samym ostateczny efekt może być niezadowalający.

  • należy pamiętać, że zabieg wymaga perfekcyjnego przygotowania włosów. Jeśli ten etap zostanie pominięty, trzeba liczyć się m.in. z niepotrzebnym utraceniem włosów, gdyż urządzenie w niewykwalifikowanych dłoniach może wyrwać wiele włosów.
  • brak doświadczenia oraz wiedzy, które są istotne podczas polerowania kosmyków, może przełożyć się na pogorszenie ich stanu.

Warto zatem zastanowić się, czy faktycznie chce się wydawać pieniądze na gorszej jakości sprzęt oraz próby przeprowadzenia zabiegu bez wymaganych do niego umiejętności.

Jakie są wady polerowania włosów?

Polerowanie włosów to zabieg, którego zwolenniczki mawiają, że jest idealny. Jeśli jednak przyjrzeć się dokładnie, to można doszukać się kilku, drobnych wad.

  • Przede wszystkim główną z nich jest to, że chociaż zabieg znacząco poprawia wygląd włosów, to nie skutkuje to trwałością na długo. Już po kilku miesiącach, wraz ze wzrostem pasm, należy wykonać go powtórnie.
  • Chociaż polerowanie przynosi tak wiele korzyści, to jednak jest to długi zabieg – strzyżenie urządzeniem Split Ender trwa minimum godzinę i czas jego wykonania zależne jest od długości włosów.
  • Ostatnią wadą zabiegu polerowania włosów jest to, że w wielu salonach fryzjerskich jest to dosyć droga usługa. Zazwyczaj trzeba za nią zapłacić od 50 zł do 200 zł.

Dlaczego końcówki się rozdwajają?

Warto wiedzieć, że rozdwojone końcówki to nic innego jak uszkodzona struktura włosa, który w wyniku zniszczenia rozłącza się, przez co traci swoją spójność. Proces rozpoczyna się od końców włosów i gdy nie zostanie zahamowany, to przesuwa się wzdłuż pasm aż do nasady głowy.

    • Rozdwajanie włosów najczęściej spowodowane jest uszkodzeniem mechanicznym, do którego może dojść podczas rozczesywania włosów, suszenia, kręcenia oraz prostowania.
    • Często jest to związane także z ich farbowaniem.
    • Pasma może zniszczyć także brak ochrony słonecznej oraz długie kąpiele w słonej wodzie.
    • Niestety, do rozdwajania się końcówek i włosów może dochodzić również poprzez niewłaściwą pielęgnację tj. stosowanie nieodpowiednich kosmetyków do włosów.
    • Do uszkodzenia może dojść nawet podczas snu i opierania głowy o poduszkę z twardego, nieprzyjemnego materiału bądź poprzez... noszenie czapki.

Jak zapobiegać rozdwajaniu końcówek?

  • Aby zadbać właściwie o włosy i zapobiec rozdwajaniu końcówek, warto pamiętać, by do mycia stosować letnią wodę
  • Podczas mycia, zaleca się wykonanie delikatnego masażu, który pobudzi je do wzrostu i dodatkowo zmyje pozostałości zanieczyszczeń
  • Po każdym myciu warto zadbać o ich odżywienie i nawilżenie – sprawdzą się do tego różnego rodzaju oleje np. olej kokosowy
  • Warto także pamiętać, by suszenie ręcznikiem nie polegało na tarciu nim kosmyków, a tylko delikatnym wciskaniu w materiał
  • Po umyciu włosów, zaleca się delikatnie je rozczesać, zaczynając od końców i dążąc do nasady.
  • Ponadto, by włosy były długie, miękkie i lśniące, warto ograniczyć używanie sprzętu do stylizacji. Suszenie, lokowanie, prostowanie oraz inne czynności skutecznie osłabiają włosy i sprawiają, że końcówki mogą zacząć się rozdwajać.
  • Dobra kondycja włosów to również zbilansowana, zdrowa dieta, która dostarcza wszystkich, niezbędnych składników odżywczych.
Keratynowe prostowanie włosów
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza