Wyprawka dla mamy, czyli 8 rzeczy niezbędnych po porodzie

2015-04-27 17:11

Odpowiednio przygotowana wyprawka do szpitala ułatwi Ci trudny czas po porodzie. Doradzamy, co warto kupić i zapakować do torby z rzeczy przydatnych w czasie połogu.

Spis treści

  1. Wyprawka dla mamy do szpitala: podpaski poporodowe
  2. Wyprawka dla mamy do szpitala: poduszka do siadania
  3. Wyprawka dla mamy do szpitala: majtki połogowe
  4. Wyprawka dla mamy do szpitala: preparaty lecznicze
  5. Wyprawka dla mamy do szpitala: emulsja do higieny intymnej
  6. Wyprawka dla mamy do szpitala: krem do leczenia ran
  7. Wyprawka dla mamy do szpitala: okład żelowy
  8. Wyprawka dla mamy do szpitala: środek dezynfekujący

Kompletując wyprawkę do szpitala dla siebie i dla dziecka myślisz również o tym, co przyda ci się po porodzie - zarówno w szpitalu, jak i już w domu. Zapraszamy do zapoznania się z naszą listą niezbędnych każdej mamie w połogu produktów, która ułatwi ci decyzję.

Wyprawka dla mamy do szpitala: podpaski poporodowe

To podstawa, o której zakupie dla własnego komfortu lepiej nie zapominać. W sklepie zwróć uwagę, by wybrać specjalne podpaski właśnie do użytkowania po porodzie. Od zwykłych podpasek różnią się znacznie większą chłonnością i są od nich większe. Podpaski poporodowe mają kształt prostokątnych pieluszek, są delikatne dla zmęczonej po porodzie skóry.

Przeczytaj również: POŁÓG: Wszystko, co musisz wiedzieć o higienie intymnej po porodzie >>

Wyprawka dla mamy do szpitala: poduszka do siadania

Poduszka do siadania znacznie ułatwia życie kobietom po porodzie. Dzięki kształtowi opony umożliwia siadanie bez konieczności uciskania obolałych miejsc. Najczęściej takie poduszki są wypełnione styropianem, więc ich kształt dostosowuje się do ciała.

Przeczytaj też: Dolegliwości po ciąży – gojenie się rany na kroczu >>

Wyprawka dla mamy do szpitala: majtki połogowe

Po porodzie potrzebne są i specjalne podpaski, i specjalne majtki. Te połogowe są przewiewne i wykonane z miękkich włókien, które umożliwiają swobodny przepływ powietrza. Dzięki nim poporodowe podpaski mocno utrzymają się na właściwym miejscu, a mamie będzie znacznie wygodniej niż w zwykłej bieliźnie.

>>Przeczytaj również, jak myć krocze po porodzie>>

Wyprawka dla mamy do szpitala: preparaty lecznicze

Kolejnym produktem, który ma pomóc mamie wrócić do sił po porodzie jest preparat do przemywania krocza. Takie środki pomogą zwłaszcza kobietom, które miały wykonane jego nacięcie - złagodzą ból i zapobiegną pojawieniu się infekcji. Środki, które produkowane są specjalnie dla mam w połogu w żaden sposób nie szkodzą ani im, ani dzieciom.

Wyprawka dla mamy do szpitala: emulsja do higieny intymnej

Aby zadbać o odpowiednią pielęgnację swojego ciała po porodzie, wybierz emulsję przeznaczoną właśnie dla mam, które dopiero co urodziły dziecko. Nie tylko zadba ona o odpowiednią higienę twoich miejsc intymnych, ale także złagodzi stany zapalne i wspomoże regenerację skóry po porodzie.

Zobacz też: 10 objawów, które powinny Cię zaniepokoić podczas połogu >>

Wyprawka dla mamy do szpitala: krem do leczenia ran

Wybierz krem przeznaczony do łagodzenia ran powierzchownych i głębokich. Takie preparaty są bardzo pomocne zwłaszcza kobietom po cesarskim cięciu czy nacięciu krocza. Później możesz go również używać przy odparzeniach czy otarciach miejsc intymnych.

Zobacz też: Obkurczanie się macicy po porodzie: jak przebiega ten proces? >>

Wyprawka dla mamy do szpitala: okład żelowy

Okład żelowy to jeden z najskuteczniejszych sposobów niefarmakologicznego łagodzenia bólu po porodzie, jaki możesz sobie zafundować. Najlepiej stosować zimny okład żelowy, bo to właśnie on będzie najskuteczniejszy w przypadku opuchnięcia i bolesności krocza w połogu.

Przeczytaj również, na czym polega zawód douli >>

Wyprawka dla mamy do szpitala: środek dezynfekujący

Kolejnym produktem, który przyspiesza gojenie ran po porodzie jest specjalny środek dezynfekujący. Dzięki niemu proces gojenia nie tylko przebiega szybciej, ale zapobiega rozwojowi grzybów i bakterii. Używanie tego typu preparatu pomoże również mamom, które nie miały nacinanego krocza podczas porodu.

Przeczytaj również, czym są odchody połogowe: jaki mają kolor i jak długo trwają >>

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza