Ból szyi, głowy, odcinka piersiowego kręgosłupa - co ćwiczyć? [Porada eksperta]

2014-09-18 23:55

Od paru dni mam bóle głowy, szyi i pleców (odcinek piersiowy kręgosłupa). Nie śpię na wysokiej poduszce, a ból potrafi wybudzić mnie w środku nocy. Ćwiczę codziennie. Jakie ćwiczenia powinnam wykonywać, żeby zmniejszyć ból?

Porada fizjoterapeuty
Autor: Getty Images

Niestety nie mogę zaproponować żadnych ćwiczeń, bo nie bardzo wiem co jest przyczyną Pani bólu.

Ból odcinka szyjnego to na tyle skomplikowana sprawa, że nie powinno się tego lekceważyć. Dolegliwości bólowe mogą być spowodowane złymi ćwiczeniami, które Pani wykonuje codziennie. Może być także wywołany stanem przeciążeniowym albo też aktywną zmianą w kręgosłupie szyjnym. Nie śpi Pani przypadkiem na brzuchu? Przede wszystkim trzeba to dobrze zdiagnozować.

Proszę udać się do sprawdzonego fizjoterapeuty, aby wdrożył odpowiednie leczenie, a dopiero później wykonywać prawidłowe(dobrane bezpośrednio pod Pani stanu) ćwiczenia.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Mateusz Idzikowski

Mateusz Idzikowski - specjalizuje się w fizjoterapii ortopedycznej i sportowej. Ukończył wiele kursów i szkoleń z zakresu terapii manualnej, terapii tkanek miękkich i treningu motorycznego. Prowadzi szkolenia z zakresu fali uderzeniowej. Jego głównym celem jest przywracanie pacjentów do pełnej sprawności i aktywności fizycznej.

Odpowiada na pytania dotyczące rehabilitacji i fizjoterapii.

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza