Co zrobić z bólem pleców na wysokości łopatek? [Porada eksperta]

2015-07-22 17:13

Od 1,5 miesiąca mam bardzo silny ból pleców w okolicy łopatek - kręgosłupa piersiowego, ból utrzymuje się od rana do wieczora, gdy stoję i siedzę, jedynie jak się położę, to na chwilę ustępuje. RTG kręgosłupa piersiowego wykazało skrzywienie w prawą stronę. Miewam również taki ból, kiedy lekko pochylam się do przodu, nie mogę wtedy nabrać powietrza, ponieważ w plecach kłuje i mnie paraliżuje. Co robić, by tego bólu się pozbyć?

Porada fizjoterapeuty
Autor: Getty Images

Objawy, o których wspomniałeś, mogą wskazywać na ograniczenie ruchomości w odcinku piersiowym (zablokowanie poszczególnych segmentów kręgosłupa) i w związku z tym zaburzenia na poziomie mięśniowo-powięziowym objawiające się właśnie tego typu dolegliwościami. Są to oczywiście wstępne przypuszczenia. Warto, abyś udał się do fizjoterapeuty (pracującego np. terapią FDM), wówczas myślę, że powinien pomóc ci w zlikwidowaniu dolegliwości.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Mateusz Idzikowski

Mateusz Idzikowski - specjalizuje się w fizjoterapii ortopedycznej i sportowej. Ukończył wiele kursów i szkoleń z zakresu terapii manualnej, terapii tkanek miękkich i treningu motorycznego. Prowadzi szkolenia z zakresu fali uderzeniowej. Jego głównym celem jest przywracanie pacjentów do pełnej sprawności i aktywności fizycznej.

Odpowiada na pytania dotyczące rehabilitacji i fizjoterapii.

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza