Masaż poprawiający potencję [Porada eksperta]

2013-04-05 9:34

Od paru lat mam problem potencją. Chodziłem do specjalistów, ale oni mają tylko jedną metodę na to - Viagrę. Jeden z lekarzy powiedział mi, że są masaże ciała, dzięki którym organizm "uczy się" utrzymać wzwód. Wiem, że na Zachodzie są bardzo odważne metody, ale nie o takie mi chodzi. Proszę poradzić, gdzie można skorzystać z takiej terapii.

Porada masażysty
Autor: Getty Images

Owszem, są takie metody, długo by jednak pisać. Według mnie powinienneś sie zgłosić do kogoś, kto ma o tym pojęcie, tzn. specjalista seksuolog, a wierz mi, są tacy, bo sam miałem zajęcia z seksuologii i właśnie wtedy dowiedziałem się o różnych metodach. Możesz przejrzeć sobie książki Starowicza - on porusza ten temat i analizuje tego typu problemy. Jeżeli chodzi o masaże, to bardziej skupiłbym się na odblokowaniu odcinka ledźwiowego kręgosłupa i uciskaniu odpowiednich punktów akupunkturowych niż na bodźcach przesyłanych od masażysty.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Jakub Ciombora

Licencjonowany fizjoterapeuta i masażysta.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza