Rwący ból w okolicy lewego ucha [Porada eksperta]

2015-03-13 16:31

Od jakiegoś czasu czuję bardzo przewlekły ból w szyi, niekiedy połączony także z zaciskiem krtani. Ból ten często emanuje do ramion i potylicy. Pod naciskiem dłoni wyczuwam wtedy mocniejszy ból i najprawdopodobniej zaciśnięcie mięśni. Zdarza się także, że odczuwam lekki, kłujący ból w okolicy mostka. Prowadzę bardzo intensywny i stresujący tryb życia. Czy myśli Pan, że bóle te są kosztami alternatywnymi mojego funkcjonowania i powinnam się do nich przyzwyczaić, czy może mogłabym jakoś nad tym pracować? Czy są jakieś ćwiczenia, które mogłyby poprawić moje samopoczucie, czy konieczna jest wizyta u fizjoterapeuty?

Porada fizjoterapeuty
Autor: Getty Images

Objawy bólowe, o których Pani pisze mogą wskazywać na zespół przeciążeniowy szyjnego odcinka kręgosłupa (przeciążenia, pozycja, stres). Jedno jest pewne - nie istnieje coś takiego jak diagnoza, bądź stwierdzenie, że do bólu trzeba się przyzwyczaić! Najpierw proponuję udać się do fizjoterapeuty lub osteopaty, aby dokładnie zdiagnozować na podstawie wywiadu, testów diagnostycznych, języka ciała i objawów z czym tak naprawdę mamy do czynienia. To doprowadzi do znalezienia skutecznej formy terapii, a następnie - jeśli uda się zniwelować ból, można zalecić ćwiczenia/pozycja rozluźniające do domu. Myślę, że nie ma na co czekać. Pozdrawiam, Mateusz Idzikowski (Fizjoclub)

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Mateusz Idzikowski

Mateusz Idzikowski - specjalizuje się w fizjoterapii ortopedycznej i sportowej. Ukończył wiele kursów i szkoleń z zakresu terapii manualnej, terapii tkanek miękkich i treningu motorycznego. Prowadzi szkolenia z zakresu fali uderzeniowej. Jego głównym celem jest przywracanie pacjentów do pełnej sprawności i aktywności fizycznej.

Odpowiada na pytania dotyczące rehabilitacji i fizjoterapii.

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza