Uzdrowisko Polanica-Zdrój

2015-10-14 9:06

Uzdrowisko Polanica-Zdrój to kurort, którego klimat stwarza warunki do leczenia przede wszystkim chorób układu krążenia, choć nie tylko. Sąsiedztwo gór, liczne tereny zielone, a co za tym idzie - czyste powietrze, lecznicze wody mineralne i złoża borowiny sprawiają, że swoje zdrowie podreperują tutaj także osoby zmagające się m.in. z chorobami reumatycznymi czy górnych dróg oddechowych.

Uzdrowisko Polanica-Zdrój
Autor: Thinkstockphotos.com Sąsiedztwo gór i liczne tereny zielone sprawiają, że swoje zdrowie podreperują tutaj osoby zmagające się m.in. z chorobami dróg oddechowych.

Spis treści

  1. Uzdrowisko Polanica-Zdrój - właściwości lecznicze
  2. Uzdrowisko Polanica-Zdrój - obiekty uzdrowiskowe
  3. Uzdrowisko Polanica-Zdrój - profil leczniczy
  4. Uzdrowisko Polanica-Zdrój - oferta zdrowotna

Uzdrowisko Polanica-Zdrój leży w województwie dolnośląskim, w szerokiej dolinie, nad brzegiem Bystrzycy Dusznickiej. Niedaleko znajdują się Góry Stołowe i Bystrzyckie. Blisko także do Kłodzka - regionalnego węzła komunikacyjnego.

Uzdrowisko Polanica-Zdrój - właściwości lecznicze

Polanica-Zdrój to uzdrowisko podgórskie (389-420 m n.p.m.), którego klimat jest określany jako umiarkowanie bodźcowy, z łagodną zimą i ciepłym, słonecznym latem. Atutem uzdrowiska jest także duża liczba terenów zielonych - z trzech stron miasto otaczają zalesione wzgórza. Jednak w lecznictwie największe znaczenie mają wody - szczawy wodorowęglanowo-wapniowe - które pochodzą ze źródeł "Wielka Pieniawa" i "Pieniawa Józefa". Poza tym kuracjusze mogą skorzystać z zabiegów borowinowych.

Uzdrowisko Polanica-Zdrój - obiekty uzdrowiskowe

W Polanicy-Zdroju leczenie uzdrowiskowe oferują sanatoria należące do przedsiębiorstwa Uzdrowiska Kłodzkie S.A. - Grupa PGU, takie jak:

Poza tym kuracjusze mogą skorzystać z oferty Sanatorium Uzdrowiskowego "MALWA", które należy do "KAMEA" Sp. z o.o.

Warto wiedzieć

Warto zobaczyć

W Polanicy-Zdroju odnajdą się wielbiciele sztuki sakralnej, gdyż najcenniejsze zabytki w tym mieście to kaplica św. Antoniego z połowy XVIII wieku oraz neobarokowy i secesyjny kościół parafialny Wniebowzięcia NMP z początków XX wieku. Każdy zwiedzający powinien udać się parku Zdrojowego, który przyciąga uwagę efektownymi dywanami kwiatowymi, stawem z "tańczącą" kolorową fontanną, muszlą koncertową, gigantyczną szachownicą i pijalnią wód mineralnych. Paniom polecamy wizytę w Muzeum Kamieni Szlachetnych. Ci, którzy chcą bardziej aktywnie spędzić czas, do dyspozycji mają szlaki turystyczne piesze i rowerowe, które wiodą przez piękne tereny okolicznych gór.

Uzdrowisko Polanica-Zdrój - profil leczniczy

Leczenie szpitalne, pobyty sanatoryjne (także na NFZ, ZUS) i turnusy rehabilitacyjne (również z dofinansowaniem ze środków PFRON).

Leczy się tutaj choroby ortopedyczno - urazowe, reumatologiczne, kardiologiczne i nadciśnienie, górnych dróg oddechowych, układu trawienia.

Uzdrowisko Polanica-Zdrój - oferta zdrowotna

Wśród zabiegów przyrodoleczniczych, jakie oferuje uzdrowisko Polanica -Zdrój, wymienia się m.in.:

Poza tym pacjenci mogą się wybrać do Jaskini Solno-Jodowej Galos (znajduje się w Uzdrowiskowym Zakładzie Przyrodoleczniczym, ul. Parkowa 4).

To ci się przyda

Polanica-Zdrój - informacja turystyczna

Biuro Informacji Turystycznejul. Parkowa 15tel.: 74 86 82 444fax.: 74 86 81 301www.polanica.pl

Polecany artykuł:

Uzdrowisko Polanica-Zdrój
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza