Uzdrowisko Świeradów-Zdrój

2015-12-11 11:48

Uzdrowisko Świeradów-Zdrój przyciąga kuracjuszy ciszą i spokojem, jaki zapewnia im położony w głębokiej dolinie kurort. Dodatkowym atutem jest znajdująca się niedaleko granica z Czechami, w związku z tym po zabiegach można odwiedzić naszych południowych sąsiadów. Jednak to, co wyróżnia uzdrowisko na tle innych, to zastosowanie w lecznictwie wód radoczynnych.

Uzdrowisko Świeradów-Zdrój
Autor: Thinkstockphotos.com Uzdrowisko Świeradów-Zdrój to miejsce, gdzie można aktywnie wypocząć.

Spis treści

  1. Uzdrowisko Świeradów-Zdrój - właściwości lecznicze
  2. Uzdrowisko Świeradów-Zdrój - obiekty uzdrowiskowe
  3. Uzdrowisko Świeradów-Zdrój - profil leczniczy
  4. Uzdrowisko Świeradów-Zdrój - oferta zdrowotna

Uzdrowisko Świeradów-Zdrój znajduje się w powiecie lubańskim, w południowo-zachodniej części województwa dolnośląskiego, na stokach Gór Izerskich, w dolinie Czarnego Potoku, u podnóża Czerniawskiej Kopy.

Uzdrowisko Świeradów-Zdrój - właściwości lecznicze

Świeradów-Zdrój to uzdrowisko podgórskie o klimacie umiarkowanie bodźcowym, choć intensywność bodźców zależy od położenia. Klimat na stromych zboczach jest ostry i hartujący, zaś w miejscach wypłaszczonych i zalesionych (na Pogórzu Izerskim) łagodny i ciepły. Pogoda nie jest tutaj zbyt korzystna, gdyż odnotowuje się duże wahania temperatury, częste opady i duże zachmurzenie przez cały rok. Dodatkowo położenie w głębokiej dolinie daje mniejsze nasłonecznienie. Jednak na zdrowie kuracjuszy pozytywnie wpływają połacie lasów świerkowych, dzięki którym powietrze jest przesycone leczniczymi olejkami eterycznymi. W uzdrowisku do zabiegów wykorzystuje się borowinę i wody lecznicze - w tym wody radoczynne.

Uzdrowisko Świeradów-Zdrój - obiekty uzdrowiskowe

Na terenie uzdrowiska funkcjonują zakłady leczenia uzdrowiskowego należące do przedsiębiorstwa Uzdrowisko Świeradów -Czerniawa Sp. z o.o. – Grupa PGU, takie jak:

Warto wiedzieć

Warto zobaczyć

Świeradów-Zdrój to miejsce, gdzie można aktywnie wypocząć. Istnieje tu bowiem sieć szlaków turystycznych i rowerowych. Jeśli rozbolą cię nogi, możesz skorzystać z Kolei Gondolowej, która funkcjonuje przez cały rok, obsługując zarówno narciarzy w sezonie zimowym, jak i turystów pieszych i miłośników górskich tras rowerowych w lecie. Doskonałym miejscem na relaksujące, długie spacery jest także malownicza Dolina Kwisy. Wielbicielom zabytków polecamy zwiedzić Zamek Czocha – obronny zamek graniczny położony w miejscowości Sucha (22 km od Świeradowa). Po zabiegach można się wybrać także do Czech.

Uzdrowisko Świeradów-Zdrój - profil leczniczy

Leczenie sanatoryjne (także ze skierowaniem z NFZ) oraz rehabilitacja lecznicza (również w ramach prewencji rentowej ZUS). Leczone są tutaj:

Uzdrowisko Świeradów-Zdrój - oferta zdrowotna

Uzdrowisko oferuje zabiegi z zakresu fizykoterapii, kinezyterapii, balneoterapii, hydroterapii, krioterapii.

To ci się przyda

Świeradów-Zdrój - informacja turystyczna

Referat Promocji Gminy Turystyki i Sportuul. 11 Listopada 35Świeradów Zdrójtel. 75 71 36 482, tel./fax 75 78 16 221www.swieradow.pl

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza