Zapalenie ścięgna Achillesa - jak leczyć? [Porada eksperta]

2014-08-26 19:19

Mam problem ze ścięgnem Achillesa: stan zapalny przewlekły, chodzę od roku do ortopedy, ale kontuzja powraca. Słyszałem o terapii SDM. Co to jest za terapia i na czym polega?

Porada fizjoterapeuty
Autor: Getty Images

Na podstawie Pana maila ciężko cokolwiek konkretnego odpisać, gdyż informacja o przewlekłym stanie zapalnym jest nieco zdawkowa. Prosiłbym o jakieś konkrety. Przede wszystkim jaką aktywnością sportową się Pan zajmuje? Jakie miał Pan dotychczasowe leczenie?

Wspomniał Pan jedynie o wizytach u ortopedy, a co z leczeniem u fizjoterapeuty? To, że problem dotyczy ścięgna Achillesa, wcale nie musi oznaczać, że tam leży przyczyna - wnioskując po nawracających dolegliwościach raczej jest to objaw końcowy problemu, który został pominięty.

Proponuję udać się do rzetelnego fizjoterapeuty, który przeanalizuje cały problem globalnie. Pozdrawiam Mateusz Idzikowski

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Mateusz Idzikowski

Mateusz Idzikowski - specjalizuje się w fizjoterapii ortopedycznej i sportowej. Ukończył wiele kursów i szkoleń z zakresu terapii manualnej, terapii tkanek miękkich i treningu motorycznego. Prowadzi szkolenia z zakresu fali uderzeniowej. Jego głównym celem jest przywracanie pacjentów do pełnej sprawności i aktywności fizycznej.

Odpowiada na pytania dotyczące rehabilitacji i fizjoterapii.

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza