To miejsce to prawdziwy raj dla najmłodszych! Zaledwie 30 minut z centrum Warszawy!

2024-07-10 16:05

Pogoda sprzyja, by wybrać się na odpoczynek. Wybór odpowiedniego miejsca, szczególnie jak się ma dziecko, wcale nie jest łatwy. Jest jednak pewna urocza wieś na Mazowszu, gdzie najmłodsi poczują się jak w raju. Sprawdź, dlaczego warto wybrać się do Kosewka.

Kosewko to mała wieś, położona w województwie mazowieckim, nieopodal Nowego Dworu Mazowieckiego i Modlina. Z centrum Warszawy przyjedziesz tu zaledwie w pół godziny, a dzieci Ci z pewnością podziękują za tę wycieczkę. Dlaczego?

Miejsce to jest stworzone z myślą o najmłodszych. Głównym punktem Kosewka jest plaża nad rzeką Wkra. Choć poziom wody znacząco się opuścił, dzieci nie będą narzekać. Rzeka o tej porze roku jest ciepła, a co najważniejsze - czysta! Bardzo blisko plaży znajduje się także mały sklep, w którym znajdziemy niemal wszystko, od lodów i napojów chłodzących, przez mnóstwo słodkości, po gotowe pyszne i zdrowe kanapki.

Dla chcących spędzić czas bardziej aktywnie, dookoła znajduje się mnóstwo punktów ze spływami kajakowymi. Możemy wybrać trasę najdłuższą, czyli z Jońca, ale dostępne są również krótsze dystanse np. Błędowo-Kosewko czy Borkowo-Pomiechówek.

Jak chronić dzieci przed promieniowaniem UV? Plac Zabaw odc. 11

Obok plaży w Kosewku atrakcji również nie brakuje. Do dyspozycji najmłodszych jest plac zabaw z karuzelami, piaskownicą, huśtawkami i zjeżdżalnią. Tuż obok znajduje się spore boisko do gry w piłkę nożną i koszykówkę.

Dla bardziej ambitnych znajduje się również zewnętrzna siłownia.

W Kosewku przejść się możemy po historycznym moście, który prowadzi do Goławic. Choć został całkowicie odnowiony w 2023 roku, wciąż ma swój niepowtarzalny klimat. Ciekawostką jest również fakt, że poprzedni most występował w wielu historycznych produkcjach filmowych jak chociażby „Czas honoru”.

Sami mieszkańcy Kosewka podkreślają, że to miejsce jest obecnie lat tworzone z myślą o najmłodszych.

"Mamy syna, który w listopadzie skończy 4 lata. W Kosewku zawsze jest co robić: plaża, spływy kajakowe, plac zabaw. Z przyjemnością mogę powiedzieć, że to miejsce idealne dla dzieci!" - mówi Ania, która w Kosewku mieszka od urodzenia.

Nieopodal Kosewka możemy również odwiedzić Farmę Goławice, czyli Mini Zoo, gdzie mieszka już ponad 150 zwierząt. Wśród nich są m.in.: kapibary, papugi, lemury, kozy, renifery, kangury, owce, lamy czy alpaki. Na miejscu znajduje się też kuchnia błotna. Wziąć można udział także w Piana Party! 

Natomiast w Pomiechówku, kilka minut od Kosewka, znajdziemy park linowy, możemy też skorzystać z urokliwego spaceru w konarach drzew.

W naszej galerii możecie zobaczyć zdjęcia z Kosewka i okolic. Gwarantujemy, taki wypad z pewnością zachwyci Wasze pociechy!

Czy wiesz, jak chronić niemowlę przed słońcem i upałem?

Pytanie 1 z 12
Doskonałą ochroną przed promieniami UV są ubranka z filtrem. Najlepsze są: