Na wakacje kamperem z dziećmi nową modą? Rośnie popularność kamperów w Polsce

2014-07-17 16:43

Wakacje kamperem stają się coraz bardziej popularne w Polsce. Mimo że zakup auta jest olbrzymim wydatkiem, wiele rodzin decyduje się na takie rozwiązanie, licząc, że w przyszłości im się to zwróci. I faktycznie są na to szanse - noclegi na kempingach są bardzo tanie. Czy warto podróżować kamperem?

Wakacje kamperem
Autor: thinkstockphotos.com Wakacje kamperem to wolność, swoboda i możliwość przemieszczania się w dowolnym kierunku.

Spis treści

  1. Wakacje kamperem: czysta wygoda!
  2. Wakacje kamperem: wady

Wakacje kamperem, zwane inaczej turystyką karawaningową, stają się w Polsce coraz bardziej popularne. Zaczynamy doceniać wolność, jaką gwarantuje nam podróżowanie kamperem i możliwość swobodnego decydowania o tym, gdzie w danym momencie chcemy pojechać.

Wakacje kamperem: czysta wygoda!

Wakacje kamperem są również wygodniejsze niż podróżowanie z przyczepą kempingową. W kamperze, w przeciwieństwie do przyczepy, można przebywać również poza postojem. W czasie jazdy dzieci mogą więc leżakować, bawić się, jeść i mają dużo przestrzeni, żeby rozprostować nogi. Samochód nie daje takiego komfortu.

Wakacje kamperem: wady

Zasadniczym minusem takich wakacji jest cena samochodu. Kampery kosztują bardzo dużo, nawet do kilkuset tysięcy złotych. I choć wydaje się, że te kwoty są nieosiągalne, wielu Polaków traktuje to jako inwestycję, która po latach się zwróci. Noclegi na kempingach są bardzo tanie, a jeśli zdecydujemy się na nocowanie na łonie przyrody, możemy nawet mieć je za darmo. Warto jednak wcześniej ubezpieczyć samochód, żeby nie mieć na wakacjach żadnej niemiłej niespodzianki.

- Zalecam ubezpieczenie samochodu, ubezpieczenie bagażu i odpowiednie przygotowanie samochodu. Chodzi m.in. o boczne lusterka, które muszą być szersze niż w normalnym samochodzie, hak, który musi dobrze trzymać przyczepę, zabezpieczenie postojowe. Powinniśmy też wybierać takie miejsca, które świadczą usługi na wysokim poziomie i są uwzględniane w informatorach o kempingach w Polsce albo w znanych międzynarodowych katalogach - mówi Michał Szeftel, prezes Polskiej Federacji Campingu i Caravaningu.

Neewseria. Agencja informacyjna
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza