Ból przy ćwiczeniach po zabiegu stabilizacji kręgosłupa szyjnego [Porada eksperta]

2015-05-23 23:29

Jestem 2 miesiące po stabilizacji (discektomii) kręgosłupa szyjnego. Obecnie przechodzę rehabilitację. Mam ćwiczenia izometryczne. Fizjoterapeuta zalecił mi krążenie głową w prawo i lewo, odchylanie głowy w przód, tył i na boki, naciąganie L/P i pchanie L/P przód/tył. Ćwiczę od 3 dni - zaczęło mi coś skrzypieć w szyi i boleć. Nie wiem, czy tak ma być, czy po prostu mam przerwać ćwiczenia. Boję się, czy czegoś sobie nie uszkodziłam.

Porada fizjoterapeuty
Autor: Getty Images

Po tego typu zabiegach najpierw zaleca się odpowiednią terapię tkanek miękkich, aby rozluźnić wszystkie struktury wokół miejsca zabiegowego, a przede wszystkim zająć się blizną (mobilizacja zrostów, aby nie doprowadzić do ograniczeń wokół szyi). Jeśli takie leczenie już nastąpiło i fizjoterapeuta zalecił odpowiednie ćwiczenia, to nie powinny one sprawiać bólu - ewentualny dyskomfort wynikający z rozruszania wszystkich struktur. Proszę udać się do swojego fizjoterapeuty, aby zweryfikował, czy wszystko jest w porządku i ewentualnie coś skorygował.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Mateusz Idzikowski

Mateusz Idzikowski - specjalizuje się w fizjoterapii ortopedycznej i sportowej. Ukończył wiele kursów i szkoleń z zakresu terapii manualnej, terapii tkanek miękkich i treningu motorycznego. Prowadzi szkolenia z zakresu fali uderzeniowej. Jego głównym celem jest przywracanie pacjentów do pełnej sprawności i aktywności fizycznej.

Odpowiada na pytania dotyczące rehabilitacji i fizjoterapii.

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza