SLOW JOGGING - sposób na to, by schudnąć po ciąży! [FILM]

2014-05-29 14:48
Jogging
Autor: thinkstockphotos.com Slow jogging to znakomity sposób na odzyskanie szczupłej sylwetki po ciąży.

Slow jogging to znakomity sposób na odzyskanie zgrabnej sylwetki - już w czasie 10 minut powolnego biegania możesz spalić 200 kalorii! Jeśli chcesz stracić kilka kilogramów, ale przeraża Cię wizja skomplikowanych ćwiczeń po porodzie, postaw na slow jogging.

Jogging
Autor: materiał archiwalny

Slow jogging uprawiają miliony ludzi na całym świecie. To bardzo zdrowa moda, która przywędrowała do nas z Japonii. Slow jogging wymyślił profesor Hiroaki Tanaka z Instytutu Fizjologii Sportu w Japonii. Meżczyzna stwierdził, że codzienna powolna aktywność fizyczna przynosi więcej efektów niż forsowne treningi. Co więcej, doszedł do wniosku, że slow joggig może być odpowiedzią na wszystkie bolączki współczesnego człowieka!

Zobacz też: Sekrety odchudzania po ciąży, czyli jak schudnąć po porodzie>>

Slow jogging - bieganie z uśmiechem

Slow jogging nazywany jest bieganiem z uśmiechem. W sporcie tym nie chodzi o rywalizację czy forsowne treningi, tylko o spokój i cieszenie się z aktywnego spędzania wolnego czasu. Potraktuj tę aktywność jako inwestycję w siebie i swoje zdrowie. Zamiast kupować drogie kosmetyki ujędrniające i wydawać pieniądze na rollery i masaże, wskocz w wygodne ciuchy i wyjdź na powietrze. Od razu nabierzesz chęci do życia! A pamiętaj, że szczęśliwa mama, to atrakcyjna mama.

Slow jogging - tempo SLOW

Jak sama nazwa wskazuje, ten sport nie jest niczym innym jak powolnym truchtaniem. Należy biec naprawdę wolno, do tego stopnia, aby mógł nas wyprzedzić szybszy spacerowicz. Slow jogging powinien umożliwiać swobodną konwersację, bez uczucia przyspieszonego oddechu. Przy takiej aktywności przeciętne tempo biegu wynosi... 4 km/h!

Polecamy również: Ćwiczenia po porodzie - kiedy zacząć ćwiczyć i jakie ćwiczenia są najlepsze po ciąży >>

Slow jogging - utrata kilogramów w tempie FAST

Jeśli będziecie truchtać regularnie, co najmniej trzy razy w tygodniu po 30 minut, szybko zauważycie efekty. Nie będziecie musiały stosować specjalnej diety, a sylwetka i tak zacznie się zmieniać. Żeby osiągnąć jak najlepsze efekty, powinniście uprawiać slow jogging codziennie po 50 minut. Jeśli ciężko wam wygospodarować tyle czasu, trenujcie trzy razy w tygodniu. Ważna jest regularność!

Jak trenować slow jogging? Zobacz FILM:

Agencja TVN/x-news
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza