Rodzinne walentynki. Walentynkowy wieczór z dziećmi

2012-02-14 8:59 redakcja

Walentynki w Europie zaczęto obchodzić już w średniowieczu. Z czasem moda na walentynki ogarnęła prawie cały świat. Ale walentynki to nie tylko święto zakochanych, to również okazja, by okazać uczucia wszystkim najbliższym - dzieciom też. Jak więc spędzić walentynkowy wieczór z dziećmi, by na długo go zapamiętały?

Nawet jeśli walentynki budzą w nas mieszane uczucia, to i tak warto wykorzystać ten wieczor na zabawy z dziećmi.

Znajdź swoją drugą połówkę

Na kartonie narysuj duże serca, na każdym narysuj linię innego kształtu i przetnij wzdłuż niej każde serce. Serc musi być o połowę mniej niż gości. Rozdaj wszystkim gościom po połówce serca - niech szukają swojej pary, z którą spędzą ten wieczór i będą wspólnie wykonywać dalsze zadania.

Czas na serce z piernika

Upiecz duże pierniki w kształcie serc i przygotuj rzeczy potrzebne do ich ozdabiania - polewy, lukry, posypki, żelowe pisaki. Jeśli nie zdążyłaś upiec ciastek, przygotuj duże serca z papieru, papier kolorowy, klej, wstążki, farby i kredki. Niech każda z par w określonym czasie ozdobi swoje serce. Wspólnie wybierzecie to najładniejsze, a jego twórcy powinni dostać coś super słodkiego!

Poznaj imię swojego partnera

Przygotuj dwa wielkie serca z kartonu i pięknie je ozdób, ale tylko po jednej stronie. Po drugiej wypisz na jednym sercu jak najwięcej imion męskich na pierwszym, a na kolejnym jak najwięcej imion żeńskich. Potem, po kolei, każdy z uczestników zabawy przy pomocy szpilki przebija serce z imionami płci przeciwnej - to na które trafi, będzie imieniem jego przyszłego partnera.

Serduszka na lodówkę

W sklepie kup małe, drewniane serduszka i materiały do ich ozdobienia: farby, flamastry, posypki, cekiny, małe guziki, klej (najlepiej w pistolecie), oraz magnesy. Najpierw dzieci malują serduszka na wybrany kolor, gdy wyschną - czas na zdobienia i przyklejenie magnesu. W przerwach "technicznych" związanych ze schnięciem elementów, możecie przegryzać karnawałowe przekąski.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

W magazynie Dziecko Zakupy i My: ponad 200 polecanych produktów dla mamy, dziecka i kobiet w ciąży, a także inspiracje i porady dla całej rodziny! Sprawdź, jak zadbać o najbliższych – czytaj już za 3 zł!

Sprawdź
Dziecko zakupy i my
KOMENTARZE