Manicure biologiczny - najlepszy na poród i dla zabieganych mam

2021-04-06 9:19 Joanna Mazurek
Manicure biologiczny - najlepszy na poród i dla zabieganych mam
Autor: Getty images Na czym polega manicure biologiczny?

Zadbane dłonie, często przedstawiane jako wizytówka człowieka, są elementem wyglądu, do którego wagę przywiązuje wiele kobiet. W ostatnich czasach na popularności zyskały metody ozdabiania paznokci, jak manicure hybrydowy, tytanowy czy żelowy. Jednak wyjątkowo ciekawą alternatywą dla nich może okazać się manicure biologiczny.

Manicure biologiczny jest jedną z najbardziej naturalnych metod dbania o paznokcie. Wiele mam przyznaje, że manicure biologiczny idealnie sprawdza się w czasie ciąży, porodu i połogu - gdy nie mamy zbyt wiele czasu na dbanie o siebie. 

Spis treści

 1. Na czym polega manicure biologiczny?
 2. U kogo się sprawdzi manicure biologiczny?
 3. Przeciwwskazania do manicure biologicznego 
 4. Manicure biologiczny - jak wykonać go w domu?

Na czym polega manicure biologiczny?

Manicure biologiczny skupia się głównie na zapewnieniu paznokciom zdrowego wyglądu i ochrony. Podczas zabiegu pytka paznokcia zostaje oczyszczona z resztek lakieru za pomocą zmywacza. Nie korzysta się z frezarki, metalowych pilników czy też nożyczek i cążek. Skórki zostają jedynie odsunięte przy użyciu preparatów zmiękczających oraz drewnianych patyczków.

Ładny kształt paznokci uzyskuje się opiłowując je pilnikiem szklanym lub plastikowym. Ostatnim etapem jest nałożenie regenerującej odżywki i ewentualnie pomalowanie wybranym kolorem lakieru. W trakcie zabiegu nie zapomina się także o samych dłoniach. Wykonywany jest ich peeling i na koniec nakładany jest krem nawilżający.

Czytaj również: Jak dbać o paznokcie w ciąży: manicure w salonie kosmetycznym i w domu

Manicure winylowy: na czym polega? Manicure krok po kroku

Uczulenie na hybrydę: jakie są objawy i czym je leczyć?

U kogo się sprawdzi manicure biologiczny?

Manicure biologiczny może być wykonany praktycznie w każdym przypadku. Ze względu na jego naturalność docenią go z pewnością kobiety w ciąży. Nie wymaga on utwardzania lakieru za pomocą lampy, dzięki czemu cały zabieg nie trwa długo, co może być ogromnym plusem dla zabieganych mam i innych cierpiących na niedostatek czasu kobiet.

Manicure biologiczny będzie także doskonałym wyborem dla osób mających paznokcie słabe, zniszczone, ze skłonnością do rozdwajania się lub łamania. Bardzo delikatna pielęgnacja i rezygnacja z użycia drażniących preparatów oraz agresywnych metod usuwania skórek pomaga wzmocnić paznokcie i chroni przed zakażeniami.

Dobrze dobrana długość paznokcia oraz jego kształt również mają znacznie w jego powrocie do zdrowia. Całkowicie naturalny efekt sprawia, że z zabiegu coraz częściej korzystają także mężczyźni.

Manicure japoński

Przeciwwskazania do manicure biologicznego 

Mimo wyjątkowo delikatnego charakteru zabiegu istnieją nieliczne przeciwwskazania do jego wykonania. Należy do nich grzybica i drożdżyca paznokci, ich stany infekcyjne, brodawki paznokciowe, skaleczenia w okolicy paznokci oraz alergie.

Manicure biologiczny - jak wykonać go w domu?

Kolejnym ogromnym plusem tego zabiegu na paznokcie jest łatwość jego wykonania. Dzięki temu osoby nielubiące lub niemające czasu chodzić na profesjonalny zabieg w salonie kosmetycznym mogą wykonać go same w domu.

Sprzęt, który będzie w tym celu niezbędny jest tani i łatwo dostępny. Przydatne mogą okazać się: szklany lub plastikowy pilnik, drewniane patyczki do odsuwania skórek, preparat odtłuszczający płytkę paznokcia, delikatny zmywacz do lakieru, odżywka do paznokci, lakier o wybranym kolorze, peeling do dłoni, krem nawilżający.

W salonach kosmetycznych wykorzystuje się również preparat zmiękczający skórki, jednak w domu można go łatwo zastąpić zwykłym moczeniem paznokci w wodzie.

 • Pierwszym krokiem w pielęgnacji powinno być usunięcie z paznokci poprzedniego lakieru za pomocą zmywacza.
 • Następnie przejdź do kąpieli dłoni i odczekaj aż skórki zmiękną. Delikatnie odsuń skórki drewnianym patyczkiem.
 • Za pomocą pilnika nadaj paznokciom odpowiedni kształt i długość.
 • Wykonaj peeling dłoni. Pamiętaj, aby dokładnie opłukać je z resztek drobinek i pyłów oraz wysuszyć.
 • Przetrzyj paznokcie preparatem odtłuszczającym.
 • Jeśli paznokcie są już suche, możesz nałożyć regenerującą odżywkę. Pomaluj paznokcie wybranym lakierem lub pozostaw pokryte jedynie odżywką.
 • Ostatnim punktem jest nałożenie kremu nawilżającego. Piękne dłonie są już gotowe!

Czytaj również: Ombre na paznokciach krok po kroku. Jak zrobić? [ZDJĘCIA]

Jak samodzielnie zdjąć hybrydę z paznokci?

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

DLA CIEBIE ZA DARMO! Szykujesz się do porodu? Chcesz wiedzieć co cię czeka, jak sobie radzić? Co może Ci pomóc? Koniecznie pobierz nasz specjalny poradnik, stworzony przez ekspertów!

Czytaj więcej
Porodówka - przewodnik dla rodzącej mamy, okładka
KOMENTARZE