Manicure biologiczny - najlepszy na poród i dla zabieganych mam

2021-04-06 9:19

Zadbane dłonie, często przedstawiane jako wizytówka człowieka, są elementem wyglądu, do którego wagę przywiązuje wiele kobiet. W ostatnich czasach na popularności zyskały metody ozdabiania paznokci, jak manicure hybrydowy, tytanowy czy żelowy. Jednak wyjątkowo ciekawą alternatywą dla nich może okazać się manicure biologiczny.

Manicure biologiczny - najlepszy na poród i dla zabieganych mam
Autor: Getty images Na czym polega manicure biologiczny?

Manicure biologiczny jest jedną z najbardziej naturalnych metod dbania o paznokcie. Wiele mam przyznaje, że manicure biologiczny idealnie sprawdza się w czasie ciąży, porodu i połogu - gdy nie mamy zbyt wiele czasu na dbanie o siebie. 

Spis treści

  1. Na czym polega manicure biologiczny?
  2. U kogo się sprawdzi manicure biologiczny?
  3. Przeciwwskazania do manicure biologicznego 
  4. Manicure biologiczny - jak wykonać go w domu?

Na czym polega manicure biologiczny?

Manicure biologiczny skupia się głównie na zapewnieniu paznokciom zdrowego wyglądu i ochrony. Podczas zabiegu pytka paznokcia zostaje oczyszczona z resztek lakieru za pomocą zmywacza. Nie korzysta się z frezarki, metalowych pilników czy też nożyczek i cążek. Skórki zostają jedynie odsunięte przy użyciu preparatów zmiękczających oraz drewnianych patyczków.

Ładny kształt paznokci uzyskuje się opiłowując je pilnikiem szklanym lub plastikowym. Ostatnim etapem jest nałożenie regenerującej odżywki i ewentualnie pomalowanie wybranym kolorem lakieru. W trakcie zabiegu nie zapomina się także o samych dłoniach. Wykonywany jest ich peeling i na koniec nakładany jest krem nawilżający.

Czytaj również: Jak dbać o paznokcie w ciąży: manicure w salonie kosmetycznym i w domu

Manicure winylowy: na czym polega? Manicure krok po kroku

Uczulenie na hybrydę: jakie są objawy i czym je leczyć?

U kogo się sprawdzi manicure biologiczny?

Manicure biologiczny może być wykonany praktycznie w każdym przypadku. Ze względu na jego naturalność docenią go z pewnością kobiety w ciąży. Nie wymaga on utwardzania lakieru za pomocą lampy, dzięki czemu cały zabieg nie trwa długo, co może być ogromnym plusem dla zabieganych mam i innych cierpiących na niedostatek czasu kobiet.

Manicure biologiczny będzie także doskonałym wyborem dla osób mających paznokcie słabe, zniszczone, ze skłonnością do rozdwajania się lub łamania. Bardzo delikatna pielęgnacja i rezygnacja z użycia drażniących preparatów oraz agresywnych metod usuwania skórek pomaga wzmocnić paznokcie i chroni przed zakażeniami.

Dobrze dobrana długość paznokcia oraz jego kształt również mają znacznie w jego powrocie do zdrowia. Całkowicie naturalny efekt sprawia, że z zabiegu coraz częściej korzystają także mężczyźni.

Manicure japoński

Przeciwwskazania do manicure biologicznego 

Mimo wyjątkowo delikatnego charakteru zabiegu istnieją nieliczne przeciwwskazania do jego wykonania. Należy do nich grzybica i drożdżyca paznokci, ich stany infekcyjne, brodawki paznokciowe, skaleczenia w okolicy paznokci oraz alergie.

Manicure biologiczny - jak wykonać go w domu?

Kolejnym ogromnym plusem tego zabiegu na paznokcie jest łatwość jego wykonania. Dzięki temu osoby nielubiące lub niemające czasu chodzić na profesjonalny zabieg w salonie kosmetycznym mogą wykonać go same w domu.

Sprzęt, który będzie w tym celu niezbędny jest tani i łatwo dostępny. Przydatne mogą okazać się: szklany lub plastikowy pilnik, drewniane patyczki do odsuwania skórek, preparat odtłuszczający płytkę paznokcia, delikatny zmywacz do lakieru, odżywka do paznokci, lakier o wybranym kolorze, peeling do dłoni, krem nawilżający.

W salonach kosmetycznych wykorzystuje się również preparat zmiękczający skórki, jednak w domu można go łatwo zastąpić zwykłym moczeniem paznokci w wodzie.

  • Pierwszym krokiem w pielęgnacji powinno być usunięcie z paznokci poprzedniego lakieru za pomocą zmywacza.
  • Następnie przejdź do kąpieli dłoni i odczekaj aż skórki zmiękną. Delikatnie odsuń skórki drewnianym patyczkiem.
  • Za pomocą pilnika nadaj paznokciom odpowiedni kształt i długość.
  • Wykonaj peeling dłoni. Pamiętaj, aby dokładnie opłukać je z resztek drobinek i pyłów oraz wysuszyć.
  • Przetrzyj paznokcie preparatem odtłuszczającym.
  • Jeśli paznokcie są już suche, możesz nałożyć regenerującą odżywkę. Pomaluj paznokcie wybranym lakierem lub pozostaw pokryte jedynie odżywką.
  • Ostatnim punktem jest nałożenie kremu nawilżającego. Piękne dłonie są już gotowe!

Czytaj również: Ombre na paznokciach krok po kroku. Jak zrobić? [ZDJĘCIA]

Jak samodzielnie zdjąć hybrydę z paznokci?

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza