Wszyscy w komplecie, czyli rodzinne testowanie fotelików BeSafe

2019-09-10 12:28 Materiał sponsorowany
Troje dzieci, 3 foteliki i rodzina w komplecie gotowa na podróż!
Autor: BeSafe

Powrót do codzienności po wakacjach to dla rodziców zawsze dodatkowe obowiązki - a co za tym idzie - większa dawka codziennego stresu. Odczuwamy to zwłaszcza na drogach, gdzie od września gwałtownie wzrasta liczba samochodów przewożących dzieci. O komfort, ale przede wszystkim - o bezpieczeństwo swoich pociech zadbamy umożliwiając im podróżowanie w bezpiecznych fotelikach samochodowych. Do udziału w testach fotelików samochodowych BeSafe zaprosiliśmy trzy rodziny. Zobaczcie, co najbardziej ich zaskoczyło!

Co łączy naszych testerów? Wszyscy uwielbiają rodzinne podróżowanie, bezpieczeństwo stawiają na pierwszym miejscu i mają po… troje dzieci.

To bardzo ważny aspekt całego testowania, ponieważ foteliki BeSafe jako jedne z nielicznych na rynku można zamontować w taki sposób, żeby wszystkie trzy zmieściły się na tylnym siedzeniu standardowego, miejskiego samochodu.

Jak to możliwe? Zobaczcie tę radość na buziach i swobodę całego rodzeństwa z great_power_of_love

Dzieci w fotelikach beSafe
Autor: great_power_of_love

Rodzice i dzieci testowali trzy rodzaje fotelików oraz bazę ISOFIX do łatwego montażu fotelików.

Fotelik IZI GO MODULAR I-SIZE 

Testerzy w foteliku iZi Go Modular i-Size cenią wyjmowane wkładki, dzięki którym mogą dopasować fotelik do gabarytów najmniejszego dziecka oraz długą budkę, która chroni dziecko przed promieniami słonecznymi. Ponadto testerzy zgodnie stwierdzili, że możliwość montażu fotelika na stelażu wózka jest ułatwieniem, które przydaje się na wakacyjnym wyjeździe. Testerzy docenili niezbyt dużą wagę fotelika oraz magnesy w pasach, które znacznie ułatwiały usadzenie i zapięcie dziecka w foteliku.

Wszyscy testerzy poleciliby fotelik innym rodzicom.

Kuzynow_swiat_1
Autor: kuzynow_swiat
Baza ISOFIX IZI MODULAR I-SIZE
Baza BeSafe

Autor: BeSafe

Baza może być używana zarówno do fotelika iZi Go Modular i-Size oraz Izi Modular i-Size. Wyraźne wskaźniki, zarówno wizualne, jak i dźwiękowe, pokazują, kiedy baza jest prawidłowo zamontowana, na co zwrócili uwagę nasi testerzy. Pozytywnie ocenili też łatwość montażu bazy. BeSafe iZi Modular to innowacyjny, modułowy system fotelików dla dzieci, który używa jedną bazę ISOfix dla dwóch fotelików, homologowanych według najnowszych standardów Unii Europejskiej.

Fotelik BESAFE IZI MODULAR I-SIZE

Model iZi Modular i-Size ceniony jest za dodatkową ochronę boczną SIP+ (Side Impact Protection+). Dzięki niej rodzice mają większą pewność, że dziecko jest bezpieczne w podróży. Testerzy poleciliby ten fotelik innym rodzicom także dlatego, że dzięki regulowanemu zagłówkowi i uprzęży „rośnie” on razem z dzieckiem.

Fotelik BESAFE IZI FLEX FIX I-SIZE

To model fotelika dla starszaka. Wszyscy testerzy uważają, że fotelik BeSafe iZi Flex Fix i-Size gwarantuje większe bezpieczeństwo większego dziecka podczas podróży samochodem niż tzw. podstawka samochodowa. Fotelik iZi Flex FIX i-Size to fotelik samochodowy z wysokim oparciem dla dzieci o wzroście od 100 do 150 cm.

Co go wyróżnia, to między innymi dodatkowa poduszka na pas PAD+, dzięki której dzieci nie miały obtartej szyi oraz wygodnie spały podczas długiej podróży oraz zaczep na pas biodrowy, dzięki któremu pasy nie podjeżdżały na brzuch. Testerzy uznali fotelik za wystarczająco szeroki, aby wygodnie w nim jechało nawet starsze dziecko.

Testerzy poleciliby ten fotelik innym rodzicom większych dzieci.

Full_fun_mummy
Autor: full_fun_mummy

Na pytanie „Czym kierujesz się podczas wyboru fotelika dla swojego dziecka?” rodzice jako najważniejsze wymieniają:

  • bezpieczeństwo,
  • elastyczne rozwiązania modułowe, umożliwiające ustawienie fotelików w różnych kombinacjach,
  • możliwość zamontowania trzech fotelików na tylnym siedzeniu samochodu.
Bezpieczeństwo fotelików potwierdzają certyfikaty

„BeSafe kładzie największy nacisk na bezpieczeństwo. Nasze foteliki dziecięce są poddawane ekstremalnym testom, aby zapewnić dzieciom najlepszą możliwą ochronę podczas podróży samochodem. Jesteśmy także jeszcze bardziej dumni, gdy foteliki samochodowe BeSafe wygrywają takie testy, w których bezpieczeństwo jest priorytetem.”

Posiadane znaki jakości:
homologacja ECE R 44 04, testy ADAC, Stiftung Warentest, Test Plus.

Rodzice doceniają też to, że producent zadbał o wygodę ich dzieci:

Najważniejsze jest dla mnie bezpieczeństwo, ale ważna jest też możliwość ułożenia 3 fotelików na jednej kanapie tak, by dzieci jechały wygodnie. Estetyka to cechy, które również wyróżniają foteliki spośród innych na rynku.
- kuzynow_swiat

Uwagę zwracają materiały, z których wykonano foteliki. Są miękkie i przyjemne dla skóry. Często podróżujemy i w długich podróżach jest to szczególnie ważne. W średnim foteliku cenię sobie dodatkowe wkładki, które zapewniają komfort i dopasowanie dla małego dziecka. W najmniejszym foteliku dodatkowe wkładki także są dużym atutem, a zintegrowany daszek daje dużą wygodę. Foteliki wyglądają na bardzo solidne i bezpieczne, system izo fix umożliwia szybki montaż, choć mieliśmy problem z montażem średniego fotelika w samochodzie niewyposażonym w system izo fix.
- great_power_of_love

Wszyscy rodzice podkreślają, że ich dzieci czuły się swobodnie podczas podróży w fotelikach BeSafe. Według opinii rodziców, dzieciom było wygodnie, a zarazem czuły się bezpiecznie.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

W nowym M jak Mama o tym, jaki wpływ na zdrowie mamy i dziecka ma cesarskie cięcie oraz jakie jest ryzyko ciąży po 40. roku życia. Przeczytaj również, jak wybrać najlepsze krzesełko do karmienia i jak skompletować eko-wyprawkę

Kup dostęp od 2,50 zł
okładka 10/19
KOMENTARZE