BIZNES INTERNETOWY: idealna praca dla młodych mam

2014-03-05 16:01

Niedawno urodziłaś dziecko i zastanawiasz się, jak pogodzić pracę z wychowaniem dziecka? Dobrym pomysłem dla młodych mam na zarabianie pieniędzy jest biznes internetowy. Dowiedz się, jak założyć i z powodzeniem prowadzić sklep internetowy.

Coraz więcej kobiet po urodzeniu dziecka decyduje się założyć e-biznes, gdyż taka forma prowadzenia własnej działalności ułatwia godzenie życia rodzinnego i zawodowego. Młode mamy, które zdecydują się na prowadzenie własnego sklepu internetowego, mogą liczyć na elastyczny czas pracy, więcej czasu dla dziecka niż w przypadku pracy na etacie, większą niezależność. Impulsy do założenia biznesu internetowego bywają różne: utrata pracy po urodzeniu dziecka, brak pieniędzy na nianię, większa pewność siebie związana z byciem mamą, chęć bycia samodzielną, możliwość spędzania czasu z dzieckiem.

Jakie są zalety biznesu internetowego dla mam?

Dlaczego młode mamy chętnie zakładają sklepy internetowe? Ta forma zarabiania ma wiele plusów:

  • często nie wymaga wynajęcia biura i magazynu – można pracować w domu, co oznacza oszczędność i więcej czasu z dzieckiem.
  • elastyczny czas pracy – nie musisz pracować od 8 do 16, tylko wtedy, gdy chcesz, np. gdy dziecko śpi czy wieczorem.
  • na start w wielu przypadkach niepotrzebny jest duży kapitał, zwłaszcza jeśli zdecydujesz się na gotowy sklep. Największym wydatkiem jest oczywiście zakup towaru – chyba że nie sprzedajesz gotowych produktów, a własne wyroby, np. rękodzieło. Wtedy jednak musisz zainwestować czas na ich wytwarzanie.
  • poprzez sklep internetowy możesz dotrzeć do większej liczby klientów.

Minusy przy prowadzeniu własnego biznesu internetowego to: ryzyko obecne przy każdej własnej działalności, a także konieczność wyrobienia w sobie systematyczności i samodyscypliny.

Jeśli chcesz mieć własny sklep internetowy, zainteresuje cię bezpłatny e-book dla mam pt. „Mama w e-biznesie. Praktyczny poradnik, jak założyć i rozwinąć biznes internetowy”. Poradnik podpowiada krok po kroku, jak otworzyć sklep i zapewnić ruch, który jest niezbędny, aby sklep zaczął zarabiać. Osobny tekst poświęcony jest prowadzeniu sklepu na Facebooku. Publikacja dostępna jest pod adresem: www.mamopracuj.pl/mikolajkowy-prezent-dla-was-ebook-mama-w-e-biznesie

Mjakmama24.pl
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

DLA CIEBIE ZA DARMO! Szykujesz się do porodu? Chcesz wiedzieć co cię czeka, jak sobie radzić? Co może Ci pomóc? Koniecznie pobierz nasz specjalny poradnik, stworzony przez ekspertów!

Czytaj więcej
Porodówka - przewodnik dla rodzącej mamy, okładka
KOMENTARZE