Jak wybrać odpowiedni kosmetyk dla małego dziecka

2020-03-22 18:07 Materiał sponsorowany

Skóra naszych maluchów to ich najważniejsza bariera ochronna – dbajmy o nią właściwie i nie przesadzajmy z ilością środków pielęgnacyjnych. Wybierając kosmetyki dla dziecka warto kierować się zasadą "im mniej składników, tym lepiej". Na co zwrócić szczególną uwagę?

Dlaczego wybór odpowiednich kosmetyków dla dzieci jest tak ważny?

Skóra noworodka nie jest jeszcze w pełni dojrzała - mniej elastyczna, bardzo delikatna i ok. 5 razy cieńsza od skóry osoby dorosłej! Płaszcz hydrolipidowy, który ją pokrywa i stanowi podstawową barierę ochronną przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, nie jest jeszcze w pełni rozwinięty. Dlatego młoda skóra reaguje bardzo wrażliwie na złą pielęgnację.

Pielęgnacja skóry małego dziecka

Zasada jest prosta - im bardziej naturalny kosmetyk, tym lepszy dla naszego dziecka! A zdrowe dziecko, to szczęśliwe dziecko i szczęśliwi rodzice! Jak wybrać zestaw kosmetyków  niezbędny do prawidłowej pielęgnacji malucha?

Bardzo ważny jest płyn lub żel do kąpieli – najlepiej niezawierający parafiny, która zamyka kanały łojowe i utrudnia skórze oddychanie. Powinien natłuszczać skórę i nie powodować jej wysuszania. Dobrze, jeśli w jego składzie znajduje się rumianek oraz nagietek, które działają przeciwzapalnie, łagodząco oraz wspierają tworzenie nowych komórek.

Jeśli u dziecka pojawią się odparzenia, potrzebny będzie krem ochronny o odpowiedniej zawartości tlenku cynku. Niektóre preparaty zawierają również wąkrotkę azjatycką, która działa łagodząco, antybakteryjnie oraz przeciwzapalnie.

W przypadku kremów ochronnych na słońce należy korzystać z filtrów mineralnych, które są całkowicie bezpieczne i zawierają w sobie tlenek cynku oraz dwutlenek tytanu.

Ważne, aby każdy z produktów był hypoalergiczny - pomoże nam to zminimalizować ryzyko wystąpienia alergii.

Kosmetyki naturalne i syntetyczne

Różnica między preparatami biologicznymi a chemicznymi jest zasadnicza. Preparaty naturalne pobudzają i wspomagają skórę w jej naturalnych funkcjach fizjologicznych, podczas gdy chemiczno-syntetyczne pracują za skórę, zakłócając jej naturalny rytm i wyłączając ją z procesów odnowy. Przyciągają kolorowymi opakowaniami i przyjemnym zapachem, co powoduje, że często sięgamy po produkt nie zapoznając się z jego składem.

Ekstrakty i oleje w produktach chemiczno-syntetycznych zwykle stanowią zaledwie procent całego składu i w efekcie giną w gąszczu barwników, konserwantów, rozpuszczalników i emulgatorów, a ich działanie zostaje zniwelowane.

Kosmetyki MomME Baby Natural Care

MomMe Baby Natural Care to przełom w pielęgnacji najmłodszych - odpowiedź na poszukiwania rodziców, którym zależy na zdrowej skórze swoich pociech. Ta wyjątkowa linia produktów sformułowana została zgodnie ze sztuką tworzenia kosmetyków naturalnych. Bez kompromisów i według najbardziej rygorystycznych standardów

W produkcji kosmetyków marka kieruje się zasadami GMP (Dobra Praktyka Produkcyjna, ang. Good Manufacturing Practice), by zapewnić rodzicom komfort i pewność co do najwyższej jakości i bezpieczeństwa produktów. Kosmetyki MomMe Baby Natural Care są biodegradowalne i przyjazne środowisku, a ich opakowania w 100% nadają się do recyklingu. Nie są obciążone żadnymi szkodliwymi substancjami, które mogłyby wywierać negatywny wpływ na skórę przyszłej mamy lub małego dziecka. Każdy produkt linii MomMe opracowany został tak, aby w sposób ukierunkowany wspomagać naturalne funkcje skóry, nawet tej najbardziej delikatnej, wrażliwej i problematycznej.

Wszystkie produkty MomMe zostały przebadane dermatologicznie i alergologicznie przez lekarzy dermatologów. W badaniach RIPT otrzymały potwierdzenie hipoalergiczności. Są więc bezpieczne dla dzieci ze skłonnością do alergii i atopii.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

W magazynie Dziecko Zakupy i My: ponad 200 polecanych produktów dla mamy, dziecka i kobiet w ciąży, a także inspiracje i porady dla całej rodziny! Sprawdź, jak zadbać o najbliższych – czytaj już za 3 zł!

Sprawdź
Dziecko zakupy i my
KOMENTARZE