Kiedyś na porządku dziennym, dziś uważane za szkodliwe. O tych 10 rzeczach zapomnij

2024-06-13 14:56

Wychowywanie dziecka to temat rzeka. Trendy stale się zmieniają, a to, co jeszcze chwilę temu było normą i wyrazem najwyższej troski o dziecko, obecnie może być uznawane za coś szkodliwego. Poznaj 10 rzeczy, które kiedyś stosowała każda matka, a dziś są stanowczo odradzane.

Kiedyś na porządku dziennym, dziś uważane za szkodliwe. O tych 10 rzeczach zapomnij
Autor: Getty Images Kiedyś na porządku dziennym, dziś uważane za szkodliwe. O tych 10 rzeczach zapomnij

"Kiedyś inaczej wychowywało się dzieci". Chyba każda z nas słyszała to od swojej mamy lub babci. Świat idzie do przodu w każdej dziedzinie, w wychowywaniu dzieci również. Nie ma też nic dziwnego w tym, że zmieniają się rekomendacje specjalistów, dotyczące opieki nad dziećmi. To naturalna kolej rzeczy - wiemy coraz więcej o naszych organizmach, nic dziwnego, że modyfikowane są zalecenia. Czasem bardzo diametralnie.

Przeczytaj także: Czy rady babci pomogą ci wyleczyć dziecko? 5 znanych MITÓW

M jak mama: Nauka chodzenia

Kiedyś na porządku dziennym, dziś uważane za szkodliwe

Wiele z rzeczy, które stosowały nasze mamy, gdy my byłyśmy dziećmi, w dobie aktualnej wiedzy medycznej może wzbudzać nasze zdziwienie. Niektóre zostały zastąpione innymi rozwiązaniami, jak np. popularna przed laty gruszka do nosa, którą dziś uważa się za mało higieniczną.

W galerii, którą znajdziesz niżej, zebrałyśmy 10 rzeczy, które były stosowane powszechnie, a dziś uznawane są za szkodliwe. Uporządkowałyśmy je w kolejności od najczęściej praktykowanych do najrzadziej. Koniecznie zobaczcie wszystkie - im bliżej końca slajdów, tym szerzej będziecie otwierać oczy ze zdziwienia!

Ciekawe, jak to wszystko będzie wyglądało za kilka, kilkanaście lat. Które metody czy sprzęty zostaną uznane za barbarzyństwo? Co nasze dzieci będą nam wygarniać za jakiś czas?

Przeczytaj także: Babcia mówiła, że chorobę trzeba wyleżeć? Sprawdzili, ile w tym prawdy

Quiz. Najbardziej wkurzające teksty, które słyszałeś od rodziców. Potrafisz je dokończyć?

Pytanie 1 z 15
Na początek zaglądamy do kuchni. Potrafisz dokończyć to powiedzonko? "Zjedz mięsko, zostaw..."