Gdzie rodzić w Warszawie? Szpitale położnicze w stolicy

2016-12-29 13:45

Oto przegląd szpitali położniczych w stolicy. Sprawdź, gdzie rodzić w Warszawie! Stolica dysponuje bogatą ofertą miejsc do porodu, co u niejednej rodzącej w tym mieście wiąże się z dużym dylematem. Zarówno placówki publiczne, jak i prywatne oferują wiele rozwiązań, dzięki którym poród ma szansę być tylko miłym wspomnieniem.

Gdzie rodzić
Autor: thinkstockphotos.com Sprawdź, gdzie rodzić w Warszawie.

Spis treści

  1. Gdzie rodzić w Warszawie – na co zwracać uwagę?
  2. Na co zwracać uwagę, wybierając szpital do porodu?
  3. Gdzie rodzić w Warszawie – za darmo
  4. Gdzie rodzić w Warszawie - prywatnie

Gdzie rodzić w Warszawie – na co zwracać uwagę?

Wybierając szpital do porodu, warto kierować się kilkoma czynnikami i nie podejmować decyzji zbyt pochopnie np. na podstawie wyglądu placówki. Nowoczesne i przyjazne wnętrza to nie wszystko, bo szpital do porodu musi dać przyszłej mamie i jej dziecku nie tylko komfort, ale i bezpieczeństwo.

>> Gdzie rodzić? 9 podpowiedzi, jak wybrać dobry szpital położniczy

Na co zwracać uwagę, wybierając szpital do porodu?

  • Lokalizacja – dobrze, jeśli szpital nie leży na drugim końcu miasta. Nigdy nie wiesz, czy poród nie rozpocznie się np. podczas miejskich godzin szczytu.
  • Przyjazny personel – wybierz szpital, w którym pracują znane ci i lubiane osoby np. położna ze szkoły rodzenia czy lekarz prowadzący ciążę.
  • Opinie o placówce – warto zapoznać się z doświadczeniami innych świeżo upieczonych mam na temat wybranego szpitala. Popytaj wśród znajomych, odwiedź fora, zobacz, jakie miejsce w rankingu placówek do porodu zajmuje dany szpital. To mogą być przydatne informacje.
  • Warunki i wyposażenie – nie tylko efekt wizualny jest ważny, choć ładny wygląd sali porodowej czy komfortowe salki po porodzie na pewno dobrze wpływają na samopoczucie młodej mamy.
  • Oferta porodowa – dobrze jest wybrać szpital, który zapewni nam taki poród, o jakim marzymy. Tylko niektóre szpitale wyposażone są w indywidualne salki do porodu, wanny porodowe czy inne udogodnienia jak np. koło porodowe. Dowiedz się, czy w wybranym szpitalu możesz liczyć na znieczulenie na życzenie, doradcę laktacyjnego czy usługę indywidualnej położnej.
  • Zaplecze dla noworodków – szpital położniczy powinien nie tylko zapewnić bezpieczeństwo młodej mamie, ale też i jej dziecku. Warto wybrać szpital, który słynie z dobrej opieki nad noworodkiem i ma specjalny oddział intensywnej opieki dla dzieci. Dzięki temu w skrajnych sytuacjach unikniesz przewożenia dziecka do innej placówki i zwiększysz jego szanse na wyzdrowienie.
  • Ceny – zastanów się, czy jesteś gotowa na koszty związane z porodem i jakim budżetem dysponujesz. Nawet w państwowych placówkach trzeba płacić za ponadstandardowe usługi np. porodu rodzinnego czy znieczulenia ZZO. Dowiedz się, jak to wygląda w danych szpitalach.

>> Szpitale położnicze w Polsce - baza szpitali, poznaj opinie, dodaj opinię

Gdzie rodzić w Warszawie – za darmo

W stolicy szpitali położniczych jest kilka, ale urodzić można jeszcze w innych, ogólnych placówkach, które dysponują oddziałem położniczym.

  • Szpital Kliniczny im. Ks. Anny Mazowieckiej

To specjalistyczna poliklinika łącząca szpital położniczy z licznymi poradniami z zakresu ginekologii i położnictwa. Znajdują się tu m. in. poradnie patologii ciąży, chorób piersi, położnicze, onkologii ginekologicznej, neonatologii, kardiologii prenatalnej, leczenia niepłodności, laktacyjna, nietrzymania moczu i kilka innych. Szpital oferuje pełną diagnostykę obrazową oraz laboratoryjną. Klinika specjalizuje się w opiece nad ciężarnymi chorymi na cukrzycę. Ma własną, bezpłatną szkołę rodzenia. Szpital oferuje jednoosobowe sale porodowe, bezpłatne porody rodzinne, bezpłatne znieczulenie do porodu.

Adres: ul. Karowa 2, tel.: 22 596 61 00

  • Szpital Ginekologiczno-Położniczy im. Krysi Niżyńskiej „Zakurzonej”

To jeden z najpopularniejszych szpitali położniczych wśród rodzących. Duże znaczenie ma tu pewnie fakt, że szpital został wyremontowany i oferuje bardzo komfortowe warunki zarówno w porodzie, jak i po nim. Szpital oferuje jednoosobowe sale do porodu, bezpłatne znieczulenie do porodu, bezpłatne porody rodzinne. Na terenie szpitala funkcjonuje doradca laktacyjny. W szpitalu można odbyć również zajęcia w darmowej szkole rodzenia. Odpłatnie można skorzystać z indywidualnej opieki położnej. W salach porodowych znajdują się m. in. wanny. Szpital dysponuje również specjalnym kołem porodowym.

Adres: ul. Inflancka 6, tel.:22 697 33 33

  • Szpital Ginekologiczno-położniczy im. Świętej Rodziny

Szpital ma długą historię i renomę. Oferuje swoim pacjentkom bezpłatne porody rodzinne, bezpłatne znieczulenie przy porodzie, indywidualne sale do porodu. Dodatkowym atutem jest możliwość wynajęcia w szpitalu specjalnej sali rodzinnej, która pozwala na całodobowy pobyt bliskim rodzącej chcących przy niej pozostać na czas pobytu w placówce. Sala jest odpłatna. Świeżo upieczone mamy mają zagwarantowaną opieką psychologiczną i wsparcie laktacyjne. W szpitalu znajduje się oddział onkologiczny, przychodnia przyszpitalna, oddział pediatryczny i neonatologiczny. W placówce znajduje się wyodrębniony pododdział Patologii Noworodka oraz pododdział Wcześniaków i Intensywnej Terapii.

Adres: ul. Madalińskiego 25, tel.: 22 4502 200

  • Szpital Kliniczny Dzieciątka Jezus, I Katedra i Klinika Położnictwa i Ginekologii WUM

W klinice na opiekę mogą liczyć w szczególności ciężarne z komplikacjami m. in. cukrzycą, nadciśnieniem, chorobami układu krążenia, konfliktem serologicznym, po przeszczepach. Szpital specjalizuje się w leczeniu trudnych patologii ciąży oraz noworodkowych. Oferuje jednoosobowe sale porodowe do porodów rodzinnych (bezpłatne), bezpłatne znieczulenie zewnątrzoponowe. Nie ma możliwości wykonywania cesarskiego cięcia w obecności bliskiej rodzącej osoby. Dodatkowo płatna jest usługa indywidualnej położnej. Na terenie oddziału funkcjonuje doradca laktacyjny.

Adres: ul. Lindleya 4, tel.: 022 502 20 00

  • Szpital Specjalistyczny Św. Zofii

Najbardziej popularny i oblegany szpital położniczy w Warszawie. Od kilku lat pacjentki mają możliwość wyboru miejsca do porodu – na terenie szpitala lub w przyszpitalnym Domu Narodzin. Blok porodowy składa się z  siedmiu sal indywidualnych do porodów rodzinnych (bezpłatne porody rodzinne), w Domu Narodzin znajdują się zaś 3 takie pokoje, które wystrojem przypominają pokoje hotelowe a sam poród w takim miejscu jest bliski porodowi domowemu. W Domu Narodzin porody są bezpłatne. Znieczulenie w porodzie (na żądanie pacjentki) jest odpłatne. Istnieje możliwość odpłatnego: wynajęcia indywidualnej sali po porodzie dla siebie i osoby towarzyszącej, uczestnictwa bliskiej osoby przy cesarskim cięciu, indywidualnej opieki położnej. Szpital współpracuje z wieloma bankami krwi pępowinowej.

Adres: ul. Żelazna 90, tel.: 22 536 93 00

  • Szpital Praski p.w. Przemienienia Pańskiego

Porody odbywają się na Oddziale Ginekologiczno-Położniczym – jednym z najstarszych w stolicy. Szpital oferuje własne zajęcia w szkole rodzenia. Blok porodowy jest świeżo po remoncie i oferuje indywidualne sale porodowe do porodów rodzinnych. Szpital gwarantuje bezpłatne znieczulenie do porodu (jeśli istnieją wskazania).

Adres: Al. Solidarności 67, tel.: 22 555 11 77

  • Instytut Matki i Dziecka

Szpital zapewnia zajęcia w szkole rodzenia, a po porodzie matki mogą liczyć na wsparcie doradcy laktacyjnego. Placówka posiada Oddział Intensywnej Terapii Noworodka. Blok porodowy składa się z kilkuosobowej sali porodowej oraz 4 jednoosobowych sal dostępnych bezpłatnie. Znieczulenie zewnątrzoponowe do porodu jest darmowe. Możliwe są porody rodzinne, nie ma możliwości jednak    obecności osoby towarzyszącej przy cesarskim cięciu.

ul. Kasprzaka 17 a, tel.: 22 327 70 50

  • Centralny Szpital Kliniczny Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Warszawie

Porody odbywają się na Oddziale Położniczo-ginekologicznym. Szpital prowadzi własną, bezpłatną szkołę rodzenia. Oddział posiada salę porodową z dwoma stanowiskami oraz jedną salę jednoosobową do porodów rodzinnych. Znieczulenie zewnątrzoponowe jest bezpłatne, nie ma możliwości uczestnictwa osoby towarzyszącej w porodzie CC. Możliwe jest wykupienie indywidualnej opieki położnej. Odpłatna jest również sala do porodu o podwyższonym standardzie.

Adres: ul. Wołoska 137, tel.: 22 508 11 30

  • Mazowiecki Szpital Bródnowski, Zespół Oddziałów Ginekologii i Położnictwa

Szpital prowadzi odpłatną szkołę rodzenia. Sale porodowe są jednoosobowe, bezpłatne. Każda rodząca może otrzymać znieczulenie zewnątrzoponowe, za darmo. Istnieje możliwość porodu rodzinnego, także w przypadku cesarskiego cięcia. W szpitalu znajduje się Oddział Patologii Noworodka.

Adres: ul. Kondratowicza 8, tel.: 22 326 57 69

  • Międzyleski Szpital Specjalistyczny

Szpital posiada własną, bezpłatną szkołę rodzenia. Oferuje dwuosobową salę porodową oraz jedną salę jednoosobową do porodu rodzinnego. Sala jednoosobowa jest bezpłatna, znieczulenie zewnątrzoponowe bezpłatne tylko ze wskazań medycznych. Osoba towarzysząca może być obecna z rodzącą podczas zabiegu cesarskiego cięcia.

Adres: ul. Bursztynowa 2, tel.: 22 47-35-335

  • Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny im. prof. Witolda Orłowskiego CMPK

Szpital posiada własną, bezpłatną szkołę rodzenia. Blok porodowy składa się z dwuosobowej sali porodowej oraz sal indywidualnych. Sale pojedyncze dostępne są za darmo. Szpital oferuje darmowe znieczulenie dolędźwiowe. Możliwe są  porody rodzinne (bez opłat), także z doulą. Nie ma zgody szpitala na obecność osoby towarzyszącej w porodzie cesarskim. Na miejscu jest doradca laktacyjny oraz psycholog.

Adres: ul. Czerniakowska 231, tel.: 22 628 771, 22 584 12 49

  • Szpital Bielański im. ks. Jerzego Popiełuszki

Na terenie szpitala odbywają się darmowe zajęcia szkoły rodzenia. Blok porodowy to dwie sale dwuosobowe oraz jedna sala pojedyncza do porodu rodzinnego (darmowa). W szpitalu dostępne jest darmowe znieczulenie zewnątrzoponowe i porody rodzinne. Szpital nie zgadza się na obecność osoby towarzyszącej przy cesarskim cięciu. Na terenie placówki znajduje się Poradnia Laktacyjna.

Adres: ul. Cegłowska 80, tel.: 22 56 90 274

  • Szpital Solec

Szpital oferuje bezpłatną szkołę rodzenia. Na bloku porodowym znajdują się tylko jednoosobowe sale do porodu, także rodzinnego. Sale dostępne są dla każdej rodzącej, bezpłatnie. Bezpłatne jest również znieczulenie ZZO w porodzie. Rodzącej może towarzyszyć w porodzie, także cesarskiego cięcia, tylko osoba spokrewniona.

Adres: ul. Solec 93, tel.: 22 250 62 24

Gdzie rodzić w Warszawie - prywatnie

W Warszawie można również zdecydować się na poród w prywatnej placówce, który wiąże się jednak ze znaczącymi kosztami. Pacjentka ponosi całkowity koszt usługi porodowej oraz poporodowej.

  • Szpital Medicover, ul. Rzeczpospolitej 5, tel.: 500 900 900 – standardowy pakiet porodowy ok. 9 tys. złotych;
  • Lecznica Położniczo-Chirurgiczna Iatros, ul. Wojskowa 13A, tel.: 601 21 45 63 – zabieg cesarskiego cięcia 8600 zł.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza