Piłka "fasolka" - położna wyjaśnia dlaczego warto z nią rodzić i jak jej poprawnie użyć

2022-06-15 9:40

Okazuje się, że nie tylko okrągłe piłki, na których można siadać lub się opierać w trakcie porodu, są przydatne. Jeszcze większym hitem mogą okazać się piłki-fasolki. Wróżymy im niezłą karierę na porodówkach po tym, jak zachęca do korzystania z nich jedna z położnych z Instagrama.

Piłka do porodu
Autor: Getty Images Piłka w kształcie fasolki lub orzeszka - ułatwi poród! Jak jej użyć?

Piłki gimnastyczne są coraz częstszym gadżetem na porodówkach - korzysta z nich w trakcie porodów zdecydowana większość mam. Jest całe mnóstwo sposobów na wykorzystanie klasycznych, okrągłych piłek przy porodach. Na nich jednak temat się nie kończy.

Nowoczesne położne zachęcają do wykorzystywania piłek w kształcie fasolki. Pomagają one zwłaszcza w końcowych etapach porodu

Spis treści

  1. Jak piłka "fasolka" pomaga rodzić?
  2. Jak ułożyć ciało na fasolce?
  3. Gdzie można kupić - piłkę fasolkę?
M jak mama: Jak uniknąć nacięcia krocza w czasie porodu?

Jak piłka "fasolka" pomaga rodzić?

Jak pisze połozna, Natalia Korzeniowska, na swoim Instagramie, piłkę można wykorzystywać między innymi do zwiększenia miejsca dla główki. - Miednica nie jest nieruchoma, można poprzez odpowiednie pozycje zwiększać przestrzeń dla rodzącego się dziecka. - przekonuje. I puentuje - ,,nogi szeroko”” nie oznaczają - więcej miejsca, a dziecko można rodzić ze złączonymi nogami.

Zobacz także: Nogi szeroko, czy jednak wąsko? Zobacz na własne oczy, jak będzie łatwiej urodzić

Jak ułożyć ciało na fasolce?

Położna pokazuje dokładnie, jak użyć piłki. - (...) tak jak na zdjęciu - kolana razem, uda razem- poniżej kolan odchyla się stopy w przeciwnych kierunkach. Dzięki temu robi się więcej miejsca dla główki, kość krzyżowa nie jest unieruchomiona - opisuje w swoim poście. 

Internautki są zachwycone, tym rozwiązaniem, ale komentują niestety, że nowoczesne podejście do rodzenia, na polskich porodówkach wciąż jest rzadkością. 

  • "Oj jak taka pozycja pomogłaby mi przy porodzie, a nie ciągle zwracanie uwagi 'nogi szeroko' i trzymanie ich na siłę."
  • "W końcu ktoś w PL zaczyna pisać o fasolkach"

Przeczytaj: Weź grzebień na porodówkę - zdziwisz się, jak pomoże ci urodzić

Poród bez bólu? 10 sposobów na lekki poród bez traumy

Gdzie można kupić - piłkę fasolkę?

Ponieważ w polskich szpitalach , piłki-fasolki wciąż są dość rzadkie, nic nie stoi na przeszkodzie, byś swoją zabrała do torby do szpitala. Piłki te nie są drogie, a w zestawach mają dołączone pompki.

Co więcej ten gadżet przyda się też w zabawie z dziećmi - maluchy lubią skakać na nich jak na, swego czasu hitowych, pompowanych krówkach.

Zobacz też najpiękniejsze zdjęcia z porodów 2021:

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza