Czysty nosek zamiast infekcji. Tak sprawisz, że maluszek pozbędzie się kataru

2023-11-16 12:59 Materiał reklamowy

Nos niemowlęcia bardzo się różni w swojej budowie od nosa człowieka dorosłego. Przewody nosowe maluszka są wąskie, dlatego niezmiernie łatwo ulegają zatykaniu przez śluz, ropę czy ulewaną treść pokarmową. Do 5. miesiąca życia niemowlaków, duża część katarów spowodowana jest przez cofanie się treści pokarmowej z żołądka do jamy ustnej i dalej do jamy nosa. Ten „fizjologiczny” refluks żołądkowo-przełykowy jest spowodowany niedojrzałością budowy przewodu pokarmowego.

Sopelek
Autor: materiały prasowe

Infekcje u niemowlaków - jak sobie radzić!

U maluszków zwykle każda, nawet drobna infekcja, odbija się negatywnie na sposobie oddychania, a jej przebieg ma podobny schemat. Najpierw wysięk wodnisty i kichanie - jako sposób oczyszczania nosa. Następnie (w przypadku braku udrażniania małemu dziecku noska) wydzielina może zżółknąć lub zzielenieć, co świadczy o przyłączeniu się bakterii i rozwijaniu się infekcji ropnej. Katar powoduje u niemowlaka duży niepokój, niechęć do ssania i łatwe męczenie się przy jedzeniu. Konsekwencją braku udrażniania noska maluszka mogą być poważne dolegliwości, m.in. zapalenie ucha środkowego, spowolnienie przyrostu masy ciała oraz zapalenie oskrzeli czy płuc. Dlatego też o nos małego dziecka trzeba dbać i to w szczególny sposób.

Systematyczne oczyszczanie noska niemowlaka pozwala zapobiec lub ograniczyć infekcje:

  • w górnych drogach oddechowych (zapalenie gardła, ucha środkowego, zatok przynosowych),
  • w dolnych drogach oddechowych (zapalenie krtani, tchawicy, oskrzeli i płuc).

SOPELEK 3+ ASPIRATOR VACUUM to innowacyjny wyprodukowany w Polsce produkt, który skutecznie i bezpiecznie pozwala usunąć zalegającą wydzielinę z noska maluszka. Może być bezpiecznie stosowany od pierwszych dni życia. SOPELEK 3+ ASPIRATOR VACUUM pomoże zarówno w okresie choroby, jak i w codziennej higienie. Systematyczne czyszczenia noska pozwala na zapobieganie i ograniczenie infekcji górnych i dolnych dróg oddechowych, co w okresie wzmożonych zachorowań i infekcji jest bardzo ważne.

Sopelek
Autor: materiały prasowe

Produktu SOPELEK 3+ ASPIRATOR VACUUM można używać na 2 sposoby: za pomocą ust i za pomocą odkurzacza! Obie metody są równie bezpieczne i skuteczne. Odciąganie wydzieliny z noska za pomocą ust może służyć zarówno do codziennej higieny, jak i do usuwania zalegającej wydzieliny. Świetnie sprawdza się, gdy jest późny wieczór, kiedy to nie możemy włączać odkurzacza albo jesteśmy poza domem. Wtedy możemy zabrać aspirator ze sobą (np. w podróż). Użycie odkurzacza znacznie lepiej sprawdzi się przy usuwaniu bardzo gęstej wydzieliny (odciąganie takiej wydzieliny może być bardzo trudne do wykonania za pomocą ust).

SOPELEK 3+ ASPIRATOR VACUUM używany za pomocą odkurzacza jest w pełni bezpieczny już od pierwszych dni życia, gdyż korek wkładany do adaptera ma innowacyjny otwór redukcyjny. Dzięki temu siła ssania przenoszona z węża od odkurzacza do adaptera jest redukowana. Nie ma obaw o bezpieczeństwo małego noska. 

SOPELEK 3+ ASPIRATOR VACUUM składa się z aspiratora - ergonomicznego cylindra, wężyka z ustnikiem oraz wymiennej końcówki idealnie dopasowanej do delikatnego noska niemowlaka. W zestawie znajduje się również 10 jednorazowych filtrów zabezpieczających, podkłady higieniczne oraz adapter umożliwiający podłączenie aspiratora do odkurzacza (dołączony jest specjalny wężyk). Całość zapakowana jest w poręczne pudełeczko, które można nosić w torbie i mieć cały czas pod ręką.

Cena: około 30 zł.

Wybierając SOPELEK 3+ ASPIRATOR VACUUM wspieramy polskiego producenta, który oferuje produkty SOPELEK od 2004 roku. To sprawdzona i doceniona marka przez rodziców, dodatkowo jest najczęściej polecanym aspiratorem przez farmaceutów1.

Więcej informacji o produkcie znajduje się na stronie www.sopelek.info.pl.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza