„Memo Wycinanki” – zabawa w stylu folk

2013-05-07 11:04

„Memo Wycinanki” to kolejna propozycja ZUZU TOYS z serii zabawek: Polska dla dzieci. Gra pomaga rozwijać zdolność koncentracji, ćwiczy pamięć i spostrzegawczość.

memo wycinanki zabawa w stylu folk
Autor: _materialy_prasowe

Połączenie przedmiotów codziennego użytku z motywami i technikami zaczerpniętymi z tradycji ludowej to w ostatnich latach ciekawe zjawisko we współczesnej sztuce. Moda na czerpanie inspiracji ze sztuki ludowej jest od kilku lat obecna w aranżacji wnętrz. Sztuka ludowa z powodzeniem stanowi także natchnienie przy projektowaniu zabawek. Papierowe wycinanki ludowe to zjawisko kulturowe o wyłącznie polskim charakterze. Właśnie ze względu na ich typowo polski charakter zdecydowaliśmy wykorzystać wycinanki przy tworzeniu gry memory.
„Memo Wycinanki” to kolejna propozycja ZUZU TOYS w serii zabawek: Polska dla dzieci.
Motyw wycinanek doskonale sprawdza się z grze dla dzieci z uwagi na intensywne, wesołe barwy oraz proste, przyjazne dzieciom motywy: kogut, indyk, tańcząca para, wiejska chałupa.
Jednocześnie dzici poznają polską tradycję. Grafika gry „Memo Wycinanki” oparta jest o wycinanki charakterystyczne dla kilku regionów Polski:
- region łowicki: tańcząca para, chałupa, konik na biegunach, kwiaty
- region kurpiowski: drzewo, anioł
- region kołbielski: kobieta
- region rawski: płatek śniegu
- region sannicki: indyk, gołębie.

Dzięki grze „Memo Wycinanki” dzieci, bawiąc się, ćwiczą pamięć i spostrzegawczość, a także rozwijają zdolność koncentracji.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza