Metoda Montessori w domu - 80 rozwijających zabaw edukacyjnych dla dzieci i rodziców

2017-03-14 14:57

Metoda Montessori to jedna z popularniejszych metod wychowawczych. Dzięki niej pozwalamy dziecku na samodzielność i rozwijanie się w swoim własnym tempie. Jeśli szukasz inspiracji do zabaw z dzieckiem, zajrzyj do książki "Metoda Montessori w domu"!

Metoda Montessori w domu
Autor: materiały prasowe|thinkstockphotos.com

Spis treści

  1. Na czym polega pedagogika Marii Montessori?
  2. Książka Metoda Montessori w domu
  3. Patronat medialny

Na czym polega pedagogika Marii Montessori?

,,Naucz mnie robić to samodzielnie" – to zdanie doskonale definiuje pedagogikę Marii Montessori. Małemu człowiekowi należy dać możliwość działania, odpowiednio do jego wieku i umiejętności, by mógł się prawidłowo rozwijać. Dlatego pozwól dziecku wykonać zadanie samemu, pod twoim nadzorem, po zademonstrowaniu mu, jak należy to zrobić. Jeśli szukasz inspiracji, jak poprzez takie aktywności korzystnie wpłynąć na rozwój dziecka, zajrzyj do tej książki.

Książka Metoda Montessori w domu

Metoda Montessori w domu to 80 rozwijających zabaw edukacyjnych wykorzystujących zalety pedagogiki Marii Montessori. Możesz je realizować z dzieckiem w domu, używając do tego zestawów, które sami przygotujecie. Będziecie się świetnie bawić, a przy okazji twoje dziecko rozwinie koordynację ruchową i samodyscyplinę, uwrażliwi zmysły, nabierze pewności siebie i stanie się bardziej samodzielne.

Patronat medialny

Patronat medialny nad książką sprawuje miesięcznik M jak Mama, Silesia Dzieci, Egaga, EgoDziecka, Miasto Dzieci oraz Dziecko w Warszawie. Książka dostępna jest m.in. w internetowej księgarni Wydawnictwa RM na www.rm.com.pl w cenie 29,99 zł.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza